Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lenne illő át adni?

Hogyan lenne illő át adni?

Figyelt kérdés
Egy lánynak akivel ismerkedem vettem egy csokor rózsát (5 szál) diploma osztó alkalmából,amit otthon fogok neki át adni. Ép egyik boltban voltam amikor meg láttam egy kis doboz milka csokit és egy nagy tábla oreost. És gondoltam ezt is adom mellé. A csokorba nem szeretném bele dugni el rontsa az összképet. Szerintetek hogy adjam át neki a csokit csak simán a kezemben fogva vagy becsomagolva valahogy?

2021. márc. 3. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Tedd bele a csokikat egy kis ajándéktasakba. A pepcoban olcsón lehet kapni és van választék bőven.
2021. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha otthon adod neki át, akkor csomagolás nélkül is tökéletes, ezeknek úgyis dekoratív a csomagolásuk és legalább azonnal látja, mit kap. Ha utcán adnád át, praktikusabb az ajándéktasak, amit meg lehet fogni a fülénél.

De biztos, hogy jó ötlet diplomással ismerkedni? Átadni, megláttam, beledugni különírva, "elrontja az összképet" helyett suk-sükölsz (elrontsa), nem tagolod a mondataidat, ez mind általános iskolai anyag. Jobb az embernek a saját szintjén ismerkednie.

2021. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Átadni akkor is egyben van, ha feljelentesz. :)

Magyar nyelv, nehéz nyelv.

2021. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Naaa nem kel egyből anyázni a helyes írás végett...

3 éve diplomás ember vagyok. Tudok helyesen és szépen írni ha akarok, csak most a munkám végett kialakult helyzet miatt nem figyeltem oda mit is írok valójában))

2021. márc. 3. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudod sokunknak, akik azért írunk helyesen, mert annak idején ezt jól megtanultuk és begyakoroltuk, egyáltalán nem kell odafigyelnünk erre és nem szándék kérdése, hogy igényesen használjuk a nyelvünket vagy sem, mert sokkal megerőltetőbb lenne hibásan használni. De nézzük a jó oldalát: így legalább van remény, hogy választottad nyelvi készségei is hasonlóak - a diplomája ellenére.
2021. márc. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 PetheD ***** válasza:
Én rendszerint a csokit is be szoktam csomagolni, hogy legyen meglepetés, s ha nagyon közeli barátnak adom, szalaggal átkötve. A szép, ízléses csomagolás, ajándéktasak sokat elárul az ajándékozóról. S ha már ismered választottad ízlését, ennek megfelelően is elkészítheted a csomagolást. De ha nem szeret ajándékot kicsomagolni, akkor csak beleraknám ajándéktasakba.
2021. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Hol vetted a diplomát? Nekem is kéne, de legalább egy érettségi. Sajnos 8 osztályom van, bár a helyesírásban ez nem aksdályoz! De látom itt előttem is van olyan, aki úgy gondolja, hogy helyesen írni minden odafigyelés, erőlködés nélkül is lehet.. De Ti diplomások jobban tudjátok! :D
2021. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!