Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az interpals oldal mennyire...

Az interpals oldal mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Elsősorban amerikaiakkal szeretnék ott ismerkedni, de belegondoltam, hogy nem tudhatom kivel irogatok. Ehhez az is hozzájárul, hogy mostanában sok ilyen filmet néztem amiben online chatelnek, és valami pedofil irogat a másik oldalról, aki lánynak adja ki magát. Én barátkozni szeretnék, meg persze gyakorolni a nyelvet. De Amerikában rengeteg olyan eset van, hogy az online térben irogatnak pedofilok, meg rossz emberek. Persze ez bárhol megtörténhet, akár itt gyakorin is, de mivel Amerika sokkal nagyobb ország, ezért sokkal több ilyen eset is van, nem hiába csinálnak róla filmeket pl. Megan is missing...stb. Ha majd egyszer kijutok kis időre Amerikába (1-2 hétre), akkor jó lenne találkozni velük, ha mondjuk ki tudok alakítani egy jó barátságot, és jó lenne, ha lennének onnan ismerőseim, de semmi nem garantálja, hogy a másik az, akinek kiadja magát.

Szerintetek mennyire biztonságos az oldal? Mivel világszerte használják, ezért biztos vannak rossz emberek is, akik ott vadásznak a naív emberekre. Túlaggódóm, vagy van okom ezt feltételezni?



2021. márc. 10. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol lehetnek rossz arcok, igen. Ezért elovigyazatosnak kell lenni, de ennyi. Kár túlaggódni a dolgot. Mellesleg egy timestampes szelfit nem lehet hamisitani. Én kb. 20 országban, 4 kontinensen aludtam neten vagy online szakmai/baráti körben megismert embernél, és jó muri volt. Plusz férfi vagyok, talan annyira nem kell felnem.


Megjegyzem angol gyakorláshoz nem kell amerikait keresned.

2021. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1, az angolokat nem bírom, meg az amerikai szlengeket akarom megtanulni, nekem az a típusú angol tetszik. De főleg barátkozni szeretnék, hogy legyenek amerikai ismerőseim, hogy ha majd egyszer oda megyek, akkor tudjak találkozni velük, meg megmutassák a városukat stb.
2021. márc. 10. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Gyerek vagy? Mert ha nem, akkor nem értem, mit fosol a pedofiloktól. 17 és fél évesen már nem te lennél a pedofilok célpontja pl.

Másrészt kicsit nevetséges, hogy maaaajd ha egyszer talán kijutsz. Baszki, még nem is regisztráltál, de te már azon izélsz, hogy ha egyszer találkoztok.


Ha van minimális eszed, akkor nem lesz semmi bajod. Fogsz bárkinek meztelen képet küldeni magadról? Fogsz dolgokat megosztani a személyazonosságodról pontosan?


Őszinte leszek. A legtöbb olyan esetben, amikor valakit nagyon csúnyán átvágnak, akkor ott az illető általában nem a legélesebb kés a fiókban. Abból a világon semmi bajod nem lesz, ha arról beszélgetsz valakivel, hogy mennyire tetszett a legújabb Marvel film vagy hogy hogyan főzzön jó magyar kaját.

De te már most agyonromantizálod a dolgot. Nyilván akkor vagy átverhető, ha túl nagy dolgokat látsz bele az interneten beszélgetésbe. Hogy majd ti összeköltöztök, meg mittudomén.

Nem mondom, ilyen is van. De ilyenkor buknak be a naiv gyerekek. 1 hét chatelés után megy a meztelen fotó meg a privát helyen találkozás meg hasonlók, aztán csodálkoznak, hogy nincs szerencséjük.


Szerintem ne erőltesd. Nem való neked.

2021. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Már az nem szimpatikus, hogy még nem is vagy fent, de már azt várod, hogy téged majd pesztrálnak ott kint.
2021. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De fent vagyok, már hónapok óta, csak hetek óta nem használtam már. Ki mondta, hogy nem?
2021. márc. 10. 21:04
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Nevetséges és nem sajnálom egyáltalán azt, akit a világ másik feléről, egy ilyen oldalon keresztül valaki képes zaklatni.
2021. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Akkor miért lett hirtelen ekkora gond ez? Most vagy csinálod, vagy nem. Ne mi mondjuk már meg neked.

De még mindig azt mondom, ne erőltesd. Nem neked való.

2021. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy teljesen hülye akkor semmi bajod nem lesz tőle, mégha belefutsz egy fura alakba is. Nyilván senkinek nem küldesz meztelen fotót vagy bankkártyaszámot satöbbit, ha meg úgy érzed hogy valami nem okés akkor nem beszélsz vele többet/letiltod. Nem bonyolult.


Amúgy én használtam az interpals-t, egy ukrán és egy francia lánnyal beszélgettem egy ideig, egyikükkel sem találkoztam végül de jó szórakozás volt, egyikük sem volt pedofil emberrabló (videochateltünk is szóval biztos lehetek)

2021. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jó, akkor bocsi, nem a pedofil szót használom, hanem, hogy lehet, hogy valami rossz emberrel irogatok. 17 vagyok, de semmi kedvem 40-es (vagy idősebb) egyedülálló, beteg férfiakkal beszélgetni, max huszonévesekkel, de idősebbekkel nem nagyon.

Amúgy köszi kedves 3-as, de nem tudom hol olvastad te azt, hogy én azt kérdezem, hogy nekem való-e. Bocsi, de nem volt ilyen kérdés, és ha te ezt láttad, akkor neked meg a gyakori nem való, mert nem a kérdésre válaszolsz. :D A kérdés az volt, hogy veszélyes-e? Semmi más.

2021. márc. 10. 21:09
 10/15 A kérdező kommentje:

7, én meg még mindig azt mondom, hogy nem kérdeztem ilyet! :D Neked meg ez az oldal nem való, ha arra válaszolsz amit nem is kérdeztem.

Köszi 8-as! Nyilván nem küldenék fotót senkinek, meg nem adnák ki semmi olyan adatot magamról amit felhasználhat. De azért szeretem tudni kivel beszélek.

2021. márc. 10. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!