Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám megbeszélni a...

Hogyan tudnám megbeszélni a barátommal a problémámat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az utóbbi időben szinte mindig én teszek szívességeket neki, ő meg simán elfogadja és semmivel nem viszonozza. Volt hogy nálam aludt több éjszakát és üres kézzel érkezett, fel se ajánlotta, hogy segít valamiben. Ez már kezd nekem kényelmetlenné válni, ezért a múltkor próbáltam értésére adni, hogy ez így nekem nem jó, hiányolom tőle a kölcsönösséget. Leteremtett azzal, hogy miért nem akkor szóltam, amikor szívességet tettem, miért utólag hozom fel, nem vagyok hozzá őszinte, stb. Elkezdett sértegetni, és megérteni se próbálta, hogy miért nem érzem jól magam így ebben a kapcsolatban. Hogyan tudnám megbeszélni vele a problémát? Az is eszembe jutott, hogy esetleg nárcisztikus az illető, hogy ennyire nem képes átérezni mi az, amit hiányolok. Az anyja adja alá a lovat azzal, hogy nem szívből segítettem, hanem érdekből, meg számításból (ami persze nem igaz, csak valóban jólesne ha valamit viszonozna), ezért még én vagyok a szar, szemét barát, és nekem mondja hogy nárci vagyok.

2021. márc. 15. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Madarat tollárol, .....! De ha neked ez kell???
2021. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerinted az egyoldalú kapcsolatnak mik a jelei?

Milyen számodra az egészséges kapcsolat(baráti)?

Szedd ki belőle az infókat. Aztán ha teljesen mások vagytok,és nincs egymással dolgotok,akkor kakukk. Kész. Ha mindkét fél őszinte egy viszonyban,akkor lehetetlen,hogy 100-ból 100x összejöjjön a dolog :/ De ez így normális.

2021. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívességért cserébe utólag elvárni valamit, vagyis kifogásolni a kompenzáció hiányát mindig macerás.

Ne tegyél neki több "szívességet" ingyen és kész. Ami megtörtént azt engedd el, úgyse tudsz rajta változtatni.

2021. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha én felajánlok valamit és szívességből teszen akkor később nem vágom senki fejéhez
2021. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért "vágtam a fejéhez", mert nekem ez már sok volt.
2021. márc. 15. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi/köszönöm szokott elhangzani a szàjából? :)
2021. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, meg szokta köszönni, ezzel nincs gond. Csak mindent olyan természetesnek vesz.
2021. márc. 15. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Értelmes felvetésnek tűnt a nárcizmus felvetéséig. Ő nem nárcisztikus, hanem egy kis önző pöcs, te meg adod alá a lovat.
2021. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!