Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csináljak botrányt ebből?

Csináljak botrányt ebből?

Figyelt kérdés

Konkrétumok említése nélkül, nehogy kiderüljön, hogy pontosan miről van szó, eljutott hozzám egy olyan fotó, ahol az évfolyamtársaim (11. osztály, gimi), a "menők" a suliban csinálnak olyan dolgokat, ami tilos. Nem büntetőjogi kategória, de ha pl.: az ofőjük tudomást szerez róla, tuti nagy botrány lesz.


Kérdésem: anonim módon eljuttassam az ofőjüknek?


Hozzá kell tenni, ez a csoport elég sokat szekál engem, ez jó "bosszú" lenne, meg mondom, közepes ügy lenne belőle, nem ártanék vele hosszú távon. Ez még beleférne a lelkiismeretetekbe?


Hasonló sztorik / tapasztalatok?



2021. márc. 23. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A bosszú sosem vezet jóra.

Ha szólsz az osztályfőnöknek azt ne azért tedd mert bosszút akarsz állni. Akkor tedd, ha teljes mértékben ellene vagy annak amit tettek.

2021. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút 1.!
2021. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
inkább mond el mert utána téged hibáztatnak a tanárok nehogy megusszák a dolgot inkább végig hallgatnám a botrányt mind hogy megusszák
2021. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Hozzáteszem ne bosszú céljából
2021. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Én biztos botrányt csinálnék, de csak ha nem derül ki, hogy én voltam. Szekálnak téged. Seggfejek. A mesében van az, hogy megmenti a jó a gonoszt, a gonosz pedig meggondolja magát, megbocsát ezért, de ők lefognak szarni, gyűlölködnek. Egy kis karma totál nem árt. Ez nem lelkiismeret kérdés lenne nekem, hanem áldásként gondolnék rá. Hátha még ki is csesznék őket, vagy valami. Persze, legyél jófiú/jókislány, a bosszú nem jó, stb. közben téged meg szétszivatnak, és nekik senki nem mondja, hogy nem jó így bánni veled.


Nálunk egyik srác lebukott, hogy a suliban a csajáról ilyen szexuális, meztelen képet töltött fel fbre egy csoportba, ahol a suli tagjai benne voltak. Beszélt az igazgatóval valamit, aztán annyi volt. De abban a suliban sok mindent eltűrtek, ez a srác nagyon rossz arc volt, és nem buktatták meg sosem.

2021. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire súlyos, amit művelnek. Ha be kéne fejezniük, mert ártanak vele másoknak, akkor simán jelentheted őket, hiszen mondtad, hogy azért hatalmas büntit nem kapnának, hosszú távon se teszel tönkre életeket. Ezt neked kell mérlegelni, az 1-es válaszoló jól írta.
2021. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én még a suliban bejelentettem az osztályfőnökökömnek pár szintén "menő"iú osztálytársamat, mert gunyrajzokat rajzoltak a táblára egy másik osztálytársamról, piszkaltak és füzetek csapkodták a fenekét. Ez a pár fiú kapott egy-egy ofoit, de aztán kiderült, hogy én voltam, és azóta még jobban utálnak ők, de azóta nem bántják azt a másik osztalytarsamat. Engem mondjuk nem érdekel, de ez ezzel jár. Szerintem, ha jónak tartod, akkor szólj az osz5ályfőnöküknek. Engem is szekaltak elotte amúgy ezek a fiúk.
2021. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen! Én biztos szólnék, kapják meg a magukét a szemetek!
2021. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
16%
Ne tedd! Semmi értelme sincs a boszzúállásnak! Sose jó másokat beköpni, mert senki sem fog bízni benned!Hiába névtelenül jelentenéd, be az ofőnek, kiderülbe, hogy te voltál, és utána még jobban gyűlölni, meg szivatni fognak! Ha már eleged van belőlük állj ki magadért, azzal kivívod a tiszteletet! Nekem is volt dolgom egg ilyen gyerekkel, hátulról fojtogatott meg bicskát nyitott rám (mondjuk ezek már kicsit durvábbam), de ha beköpömtem volna folytatta tovább még erősebben, deegyszer megvertem, azóta fél, és nem kemémykedik.Persze nem kell verejedned főleg ha többen vannak, de állj ki magadért a magad módján! Amúgy másukat beköpni szerintem végtelenül aljas éd sunyi dolog, a felelősség elhárítása, mivel nem tudod kezelni a problémát! #StopSnitchin
2021. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!