Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkóság volt lemondani?

Bunkóság volt lemondani?

Figyelt kérdés
Pár barátnőm kitalálta hogy a születésnapomon (holnap) menjünk el a közeli városba nézelődni és enni. Ez alapból hétfő délután jött szóval egy kicsit későn de úgy voltam vele hogy hát jó, legyen és belementem. Tegnap viszont elég szar híreket kaptam és semmi kedvem nincs menni. Hozzátenném hogy amúgy is utálom a születésnapomat, nem látom értelmét hogy minek kell azt megünnepelni hogy éltem még egy évet és ezt ők is tudták. Megmondtam hogy ajándékot se vegyenek azért mert most amúgy is minden zárva van plusz nincs szükségem még egy kacatra, így is tele van a polcom ezekkel (ezt nyilván nem mondtam meg nekik csak az elsőt) Plusz amúgy sem tudnánk hol megenni a kaját max valami bokrosban amihez nekem semmi kedvem én meg nem fogom melegítgetni úgy már nem olyan. Ide sajnos nem szállít az a hely ahol akartunk enni. Kitalálták az is hogy süssünk valami sütit nekem amibe szintén belementem úgy hogy amúgy is utálom az édeset és a sütiket plusz most még fogyókúrázom is de úgy voltam vele hogyha nekik jó hogy sütünk valamit akkor felőlem csinálhatjuk, max nem eszek belőle. Na de ugye tegnap kaptam egy elég szar hírt (nem részletezném) és tegnap is kb végigsírtam a napot és ma is elég szar kedvem van, holnap sem lesz kedvem menni sehova. Meg most amúgy sem lehet semmi értelmeset csinálni mert minden zárva van. Ezért lemondtam és most egyikük elkezdett velem veszekedni hogy én milyen bunkó és önző vagyok ezért mert hogy ők mennyit tervezték. Hozzátenném hogy sok tervezést nem igényelhetett mert ezeket a részleteket együtt beszéltük meg plusz még ők mondták hogy amúgy sem tudnak így semmit venni hogy minden zárva (én is mondtam hogy nem kell) szóval még azzal sem lehetett probléma. És még az ötlet sem az övék volt. Tudom hogy csak jót akarnak de én meg azt akarom hogy ne legyen extra a szülinapom mert amúgy is utálom és ezek után hogy én mindent előre mondtam nem érzem jogosnak hogy én vagyok a bunkó. Mondtam hogy nyugodtan menjenek nélkülem, érezzék jól magukat de hát az akkor meg nem jó. Amúgy is ők is mindig lemondják az utolsó pillanatban akármilyen program is van. Vagy inkább mégis menjek el úgy hogy nem akarom az egészet és látszani is fog rajtam valószínűleg csak azért hogy ők boldogok legyenek?

2021. márc. 31. 15:00
 1/7 alletta ***** válasza:
100%
a te születésnapod, had érvényesüljön már a te akaratod, hogy hogyan akarod ünnepelni. ha sehogy, akkor meg kellene értenie a barátnőidnek, hogy ez a döntésed. amúgy meg tényleg nem sok helyre lehet menni.
2021. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Háát...boldog szülinapot, de te is elég gáz vagy, meg a barátnőid is. Mi lenne, ha maradnátok a jó öreg összejövünk-bepiálunk-zabálunk (nehogy már a szülinapodon ne tarts egy csalónapot) programnál? Közben kibeszéltek mindenkit és néztek valami bőgős filmet.
2021. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Abban igazad van, hogy a saját születésnapot úgy kéne ünnepelned ahogy azt te szeretnéd, akkor is ha ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem ünnepled. Ebből a szempontból igazad van és ők az erőszakosak.

Az viszont cseppet sem volt korrekt, ahogy ezt lereagáltad, már az elején közölnöd kellett volna, hogy nem akarsz semmilyen programot, nem hagyni magad rábeszélni aztán meg behisztizni, tinidrámásan sajnáltatni magad és lemondani.

2021. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Rossz híreket kapott! Azért mondja le nem azért mert hisztizik. Ne érezd magad rosszul szerintem, egy barátnak meg kéne értenie a szitut és nem még beléd rúgni.
2021. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn még úgy voltam vele hogy bár nem annyira szeretem ezeket de azért bevállalom ha nagyon szeretnék. Kedden jött a rossz hír és azóta még boltba sincs kedvem menni, inkább mindent megrendelek.
2021. márc. 31. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
#5: Mennyire volt rossz az a hír? Mert pl. ha gyászolsz akkor természetesen értenélek és nyilván a barátnőid is megértenének, de akkor is rosszul kommunikáltad le. Szóval gyanítom, hogy csak túlreagáltad a dolgot.
2021. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valszeg elég rossz ha azóta se tud túl lépni rajta, de szerintem nekünk semmi közünk hozzá.

Amúgy meg ha túl is reagálta , akkor is az ő szülinapja, had döntse már el mivel szeretné tölteni.

Értem én , hogy a barátnők jót akarnak. De van hogy amit mi jónak gondolunk a másik részére, a másik nem úgy fogja fel. Ezen kár megsértődni.

2021. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!