Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ebben a helyzetben hogy...

Ebben a helyzetben hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy volt egy nagyon jó barátotok még általános sulis korotokban. Éveken át igen jóban voltatok. Középsuliban egy kicsinyes félreértést mindketten túlreagáltatok és elveszett a barátságotok, teljesen megszűnt köztetek a kapcsolat de másokon keresztül attól még érdeklődtetek egymás iránt. Sajnos szóba nem álltatok egymással. Akkor 16 évesek voltatok, most 23 évesek vagytok. Ha ez a barát felkeresne titeket, hogyan reagálnátok?

2021. ápr. 5. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én adnék neki egy esélyt, kb. 7 éve nem is beszéltetek, sokat változtatok gondolom azóta.


(Hasonló helyzetben már voltam, de én nem adtam neki esélyt, azért mert (nálunk is 16 évesen kezdődött a konfliktus) nekem barátom lett és nem voltam vele (legyen Helga)/velük (közös baráti társaság - szobatárs) a nap 0-24 órájában. Mindig azt hittem, hogy megbeszéltük a dolgot, reméltem, hogy megérti, azt higy a barátommal is szeretnék lenni legalább 1,5 órát (csak ennyit bírtuk az akkori barátommal eltölteni, úgy hogy egésznap nem találkoztunk). Ez a vita ment folyamatosan Helga és köztem kb 2,5-3 éven át. Olyan, is történt, hogy a barátom védte be Helgát, de itt is persze a barátom volt a roh@dék. A végén addig fajult, hogy már elakarta taszitani tőlem a többi barátaimat is, hogy milyen szemét vagyok mert a barátommal töltök 1,5 órát, úgy hogy előtte nem is találkoztunk...volt olyan hogy csak miatta nem találkoztunk 1-2 napig. Aztán, a volt barátommal a kapcsolatunk utolsó 1 - 1,5 (már nem emlékszem pontos időre) nagyon zűrös volt, olyanok, derültek ki róla, hogy "köpni-nyelni" nem tudtam. Ez miatt idegeskedtem is. Erre Helgától azt hallom meg, hogy egy hisztis pics@ vagyok, amikor én tőle 4 éven keresztül, azt hallgattam, hogy így még úgy tetszik neki és szerelmes az egyik osztálytársunkba, ez nála addig fajult, higy öngyilkos is akart lenni, én vettem rúgtam rá az ajtót egy szobatársam segítségével, hogy elvegyük tőle a kést. Mert, hogy öngyilkos lesz, ha nem kapja meg azt a fiút...azt végig én voltam a rossz (ez egy kicsit hosszú lett de így könnyebben meg lehet érteni a sztorit szerintem). Ez után eltelt kb. 2 év. Tavaly felkeresett, hogy szeretné újra kezdeni a barátságunkat, mert hogy sokat váltottunk, stb. Nem adtam neki esélyt, azok után amin keresztül mentünk.)

2021. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már az alap koncepció túl gyerekes nekem, tehát velem ilyen sose történhetne, teljesen más a gondolkodásmódom. Úgyhogy átköltöm kicsit a sztorit, hogy egy barátommal nézeteltérések miatt megbeszéltük kulturáltan, hogy jobb ha külön utakon folytatjuk, aztán pár év múlva mégis rám írna, hogy mi a helyzet. Hm, hát semmi extra, csak válaszolnék neki, megkérdezném én is, hogy számára is jól alakulnak-e a dolgok, aztán ennyi.
2021. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Isten ments, hogy felvegyem újra a kapcsolatot vele! Ne feledd, gazdasági válság és járványidőszak van, szóval ha ő felveszi a kapcsolatot veled véletlenszerűen a nagy semmiből, akkor annak tuti hogy oka van. Szóval, ha naiv vagy és túlzottan szentimentális, akkor reagálsz a felkeresésére. Ám ha te neked van valamennyi kis eszed, akkor elkerülöd a helyzetet, mert nem érdemes felvenni a kapcsolatot olyannal, akivel okkal megszakadt. "Jaj de hát a szép közös emlékek" MÚLT kérlek, az a múlt. Előre menet van - Rakd magad 1-esbe és nyomd a gázt.
2021. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
aki hét év után megkeres, be akar szervezni mlmbe XD
2021. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azaz 4-es "Emberek MLM-es aurával" :D
2021. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hja, a lányok, és az ő barátságuk...
2021. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!