Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ellenkező neműek barátságában...

Ellenkező neműek barátságában hol a határ, mi az ami még belefér és mi az, ami már nem?

Figyelt kérdés

Egyrészt az elején tegyük fel, hogy létezik fiú-lány barátság, mert az egy külön kérdést érdemel, hogy ez az állítás igaz-e, aki szerint nem, az szkippelje a kérdést nyugodtan :)


Hol van az a határ, ami még belefér egy szoros barátságba anélkül, hogy az illetők párkapcsolataiban ez feszültséget okozna? Akár a lelki (van-e olyan téma ami már zavarna ha egymással arról beszélgetnének, van-e pont amikor már túl soknak érzed amennyit a másikkal foglalkozik helyetted), akár testi oldalt nézve (mi az a testi közelség ami már sok*, esetleg túl lenge/hiányos öltözék)?


Ez így egy eléggé nehezen megfogható dolog, a fentieket is csak példának szántam, ha esetleg van konkrét tapasztalatod ilyen helyzetből fakadóan, azt is leírhatod.


*: nyilván a csók/szex már nem fér bele, de ez barátságfüggetlen. Amúgy is tegyük fel, hogy a két fél nem lépne át ilyen határvonalat, egyik se csalná meg a párját a másikkal.



2021. ápr. 9. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem pont ugyanott, mint az azonos neműek barátságánál.

Amit nem tennél meg (heteróként) egy azonos neművel, azt ne tett meg az ellenkező nemű barátoddal sem. Ilyen egyszerű.

2021. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én sokáig azt hittem, hogy az ölelés belefér. A lányoknál tényleg ilyen baráti üdvözlés volt, semmi több. De a fiú barátaimnál lányként néha más is átfutott az agyamon.
2021. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Az oleles puszi,utcai ruhaban torteno hat kar maszirozas belefer a baratsagba.


Baratok barmirol beszelhetnek. Ki es mit tiltana meg??

2021. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1-es: alapvetően nem rossz, egy picit kötekednék csak :D az például szerintem kevésbé necces hogy egy nő a barátnője előtt öltözzön át otthoniból utcaiba (cseréljen pólót, vegyen fel melltartót), minthogy ugyanezt a fiú barátja előtt tegye meg. De ez tényleg csak pici kötekedés, amúgy jó határvonal az amit írtál.
2021. ápr. 9. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ciszheterókhoz máshogy közeledek, hiszen náluk más a norma. Egyénfüggő, akivel lehet, átbeszéljük a határokat.
2021. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan fiú barátaim, akikkel meg szoktuk ölelni egymást. Nekem ez természetes, pedig van párom.
2021. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez kizárólag az adott két emberen múlik.
2021. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Épp az van nálam is amit a 2es hozzászóló írt, az ölelésnél más is átfutott az agyamon..ha vonzó a fiúbarát, és megérzek egy finom illatot akkor én beindulok, és az már átlépi a hatart.Egyébkent mindenkinek más fér bele, de hivatalosan ha mondhatjuk így, puszi és ölelés kar simogatása még barátzóna😊
2021. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Minden barátság más
2021. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az egyessel, esetleg azt hozzátenném hogy ha kell, egy jó barátnőm előtt cserélek melltartót, a fiúbarátaim azért maximum fehérneműben láthatnak. De nekem például az ölelés belefér.
2021. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!