Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám elhessegetni az...

Hogyan tudnám elhessegetni az ellenérzéseimet egy törtető lány felől, úgy, hogy korábban jóban voltunk?

Figyelt kérdés

Nagyon jóban voltam ezzel a lánnyal, hasonlóak is vagyunk személyiségileg, gondolkodásilag, jól megértettük egymást, segítettük is a másikat tanulás terén, közös programok stb. - amihez egy barátság kell.

Nyáron együtt is dolgoztunk, de eléggé - hogy is mondjam - elegünk lett a másikból, mert mind ketten szeretünk alaposak lenni, csak ő egy eléggé versengős típus, én meg ezt megunva,nem hagytam magam, és a munka végeztével nem is beszéltünk. Suli kezdetekor újból összeállt a csapat, mert gyakorlaton négyen vagyunk egy csoportban, és mi négyen sulin kívül is nagyon összetartottunk. Úgy éreztem, olvadt a jég. De gyakorlaton voltak kisebb-nagyobb gondok, amin bepöccentünk a másikra, és volt egy kis hari-szünet. Én ezen túl is lendültem, mert egyikünk sem profi, persze, hogy hibázunk, és nem, nem csak én, hanem ők is. Ezzel a lánnyal ekkor eléggé feszült volt a helyzet a gyakorlat miatt - én nem szeretem, ha dirigálnak nekem, meg lenéznek alaptalanul, ő meg ekkor eléggé fölényesen viselkedett, és mikor ezt szóvá tettem, mert ha bánt valami, akkor felnőtt módjára meg kell beszélni. Természetesen a többiek szemében is én lettem az érzékeny, szerencsétlen hülyegyerek. Én utána próbáltam még beszélgetni is velük stb, de érzi az ember, amikor seggel forognak rá és levegőnek nézik.

Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha ezt rendezni tudnánk, de ez már többször is kudarcba fulladt, szóval meguntam. Most odáig jutottunk, hogy még válaszolni sem válaszolnak a közös csopban, ha kérdezek valamit a gyakorlat miatt, arról ne is beszéljünk, hogy születésnapomon se köszöntöttek fel. Természetesen bánt, mert konkrétan nem tudom mi bajuk, csak sejtem, és ha tényleg egy hülyeség miatt sértődtek meg, akkor az nagyon gyerekes. A távoktatás miatt meg már egyenesen ki vagyok tőlük, ez a lány mindig mindenhol tökéletes, a tanárok kedvence, de mivel tudom, hogy milyen csúnyán tud tenni az embernek, csak azért, hogy ő legyen a legjobb, és képes beszólni a másikra, csak hogy az lássa a tanár, ő a legjobb, ő jobban tudja - már hányingerem van ettől. Eddig is tudtam, hogy nagyon versengős, nyalizós, mindenben ő akar a legjobb lenni, de mivel jóban voltunk, ez annyira nem zavart - miután ezt a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mégis milyen szemét tud lenni, most már ki vagyok tőle.

Valami tipp, hogy mivel tudnám figyelmen kívül hagyni és ne érdekeljen, hogy most levegőnek néz?

21/L



2021. ápr. 10. 10:22
 1/1 Thispain ***** válasza:
100%

Ne rendezd. Nekik ez nem érdekük nagy valószínűséggel. Az egyik dolog,, amit tehetsz azokkal a szituációkkal, amik bántanak, hogy föléjük magasodsz, kezeled, és információt gyűjtesz. Itt kezelés alatt azt értem, hogy nem állsz kötélnek, amikor ez történik.


Példa:


A lány fölényes veled szemben, és dirigál. A célja az, hogy úgy ugrálj, ahogy ő fütyül. Ezt a célját addig nem teljesíted, míg szépen meg nem kér, és a színészkedést sem fogadod el tőle.


A jelenség megértéséhez egyébként ajánlani tudom Kaszás Péter - Nézz szembe önmagaddal című könyvét.


Egyébként érdemes felvenni a kapcsolatot a másik két emberrel azzal kapcsolatban, hogy nekik mi bajuk van veled.

2021. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!