Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet ez egy barátság vége?

Lehet ez egy barátság vége?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb családi barátaink, akikkel majdnem napi szinten, de hetente többször összejövünk és találkozunk, egy jó ideje mantráznak nekünk az oltásról. Egyszer már még mondtuk nekik, hogy nem oltatjuk be magunkat, de ők akárhányszor jönnek, mint valami hittérítők vagy oltásmarketingesek, egyfolytában ezzel jönnek. És lassan kezd nagyon frusztráló lenni minden ilyen összejövetel pedig 13 éve szoros barátok vagyunk. Lehet hogy ez lesz a barátság vége? Van rá esély hogy valahogy megértessük velük, szálljanak már le erről a témáról?

2021. ápr. 18. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem néhány kollégám ilyen, nagyon idegesítőek. Eleinte még belementem az ilyen beszélgetésekbe, de rájöttem, hogy olyan nincs, hogy ők egy másik véleményt elfogadnak. Hazudni csúnya dolog, de a másikra erőltetni az akaratunkat szintén. Így azt mondtam mindenkinek, hogy beoltattam magam. Így már nem zaklatnak, probléma megoldva.
2021. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk ez pont fordítva volt. Beoltattam magamat, ovis környezetben mozgok, de egyébként is terveztem. Aztán jött a kioktatás, hogy én a gyerekekért megbetegítem magam. Leírtam, hogy mindenkinek a saját döntése az oltás. Nem írt vissza pár napig, majd megbékélt magától.

Én is támogatom az előző válaszoló megoldását, ha nagyon piszkálnak mondd azt inkább, hogy beoltattad magad.

De nem hinném, hogy emiatt tönkremenne egy barátság.

2021. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem fogom megérteni ezeket a hittérítőket. :-(

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy egy gyengén tesztelt, még tesztelés alatt lévő védőoltást beadat magának vagy sem.

Én elfogadtam, ment a Vodka a vérbe, te nem kéred.

Ami nagyon zavarna, ha tényleg bevezetik, a megkülönböztetés.

Pletyka szinten hallottam eddig, hogy oltási igazolvány előnyöket fog biztosítani, szakorvosi ellátás, hivatali ügyintézés...

Akinek nincs, az csak agyig feldugott 2 hétnél nem régebbi PCR teszt -el pótolhatja.

2021. ápr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak ilyen ismerőseim a környezetemben aki mindig azt hajkurássza oltasam be magam.Erre azt tudom mondani mindenki saját döntése mit tesz,én így gondolom te pedig így.Én azt szoktam mondani senkit nem tiltok az oltástól tegye de az én véleményem az hogy nem oltatom be magam és ennyi.És ezt kellene nekik is hasonlóan elmagyarázni az a te döntésed ez pedig az enyém.
2021. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!