Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is van itt, akinek valamif...

Más is van itt, akinek valamiféle betegsége(nálam Crohn) van és emiatt szorongva él, elvesztette a barátait? Hogyan győztétek le?

Figyelt kérdés

Lassan 23 éves srác vagyok. Gimis éveim elején kezdődtek a panaszaim, rengeteg vizsgálaton, gyógyszeren, diétás próbálkozáson túl vagyok. Most a paleo az, amivel még kordában tudom tartani a dolgokat, viszonylag nem vagyok tőle rosszul, tudok mellette otthonról dolgozni. Még mindig vannak olyan napjaim, mikor szörnyen fájnak a beleim, megy a hasam stb. Visznt ritkább. Régen ez viszont majdnem mindennapos volt. Mindig szorongtam miatta, mert 1: undorítónak tartom, 2: fájdalmas és nem nagyon tudtam így társasági programokra menni 3: kellemetlen és mindig féltem, hogy nem lesz a közelemben wc.

Mint mondtam, már jobban vagyok valamivel. A szorongás viszont megmaradt. Minden olyan programot lemondok ahol tudom, hogy "baj" történhet. Konkrétan 1 haverom maradt, de vele se megyek szívesen sehova, inkább max áthívom, vagy őhzzá megyek át. A munkatársaimat sem ismerem túlzottan, mindenki otthonról dolgozik. Barátnőm se volt soha, ha így haladok nem is lesz. Randira se mernék elmenni emiatt. Maximum ha találnék egy nagyon megértő lányt, de ismerkedéskor csak nem közölhetem ezt vele? Nagyon kellemetlen! A másik meg az, hogy eléggé sovány vagyok. 180cm és 65kg. Szokták mondani, hogy arcra helyes srác vagyok, de lehet csak jófejségből.:D Meg ha úgy is lenne nem sokat érnék vele így.

Az a legrosszabb az egészben, hogy ha még jól is vagyok napok-hetek óta és tudom, hogy mennyi kell xy helyre elkezdek idegeskedni és már az idegességtől is megy a hasam, puffadok. Így nem merek elmenni, mert már indulás előtt hasmenésem van. Pedig lehetetlen, hogy mindig pont aznapra legyek rosszul mikor programom lenne. Konkrétan csak a boltba, postára, bankba és hasonló helyekre járok. A bolt mellettem van, az okés, de egy postás nap előtt is idegi alapon van hasmenésem, mert félek, hogy sorbanállás közben jön rám.

Persze, vannak még olyan napok, mikor erősebb a betegségem és tényleg rosszul vagyok, viszont ez már nem mindennapos. Ha ezt a hülye szorongást le tudnám győzni, akkor egész élhető életem lenne, mert helyes diéta mellett van bőven jó napom.

Elnézést ha ejtettem hibát a szövegben, gyorsan írtam.


2021. máj. 12. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy diétával kordában tartod a betegséged (amit jól csinálsz, ez biztos) lehet nem ártana elmenned pszichológushoz is, ő tudna segíteni neked abban, hogy hogyan kezeld az ilyen helyzeteket és hogyan ne pánikolj rá, ne idegeskedj ha valahova menned kell.
2021. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek 1-essel.

Sőt, szerintem eleve a Crohn-betegséged is idegi alapon alakult ki.

2021. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus. Nem vagyok chron beteg, de pszichés alapon én is be tudtam vonzani bélpanaszokat. Sajnos nagyon megfoghatatlan a téma ès hosszabb idő rájönni a szorongás okára, mert fel kell tárni a traumákat. Ez sokszor bonyolultabb annál, hogy a betegség miatt can az egész 100%-ban.
2021. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Pszihiáterhez minél előbb.
2021. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Crohnos vagyok (egész biztosan nem idegi alapon, acélból vannak az idegeim), de nem veszítettem el emiatt senkit és nem is szorongok miatta. Ez egy betegség, nem érzem úgy, hogy szégyellnem kellene. Igaz nekem elég hamar kiderült és jól kordában lehet tartani, spéci diétán vagyok, ritkán szorulok időszakos gyógyszeres kezelésre, egyébként teljes életet tudok élni. Ha neked ekkora problémát okoz lelkileg feldolgozni és a szorongásod ennyire rásegít a tüneteidre, akkor tényleg minél hamarabb keress egy pszichológust - online is lehet, nem kell élőben, bár az lehet jót tenne.
2021. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 23 F vagyok én is. Agorafóbiás, bipoláris zavaros, szociofóbiás, erős pánikbeteg. Emiatt az egyetemnek is kampó lett félúton, mert gallyra mentem idegileg, de munkát találtam szerencsére. Szintén itthon melózok. Van néhány barátom, aki átjár hozzám, meg persze a családom. Hatalmas segítség. Ha nem lenne segítségem, szerintem éhen vesznék elég hamar, mivel nem vagyok túl életképes. Mármint házimunkát bármit el tudok végezni, főzni is, de kimenni a házból nem sikerül egyedül, hogy mondjuk bevásároljak. Ha vészhelyzet van, vagy fontos intéznivaló, ami itthonról megoldhatatlan, akkor taxival megyek a helyszínre és eljön egy családtagom is velem. Nem egy álomélet, de ez van, ezt kell szeretni. Amúgy szedek gyógyszereket, több pszichológus kezelt és egy pszichiáter is, de semmi nem okozott áttörést. Ilyen vagyok. Én elfogadtam már.
2021. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
A paleolit-diéta sokat fog neked segíteni. Nekem is hasonló, de más jellegű betegségem van, nekem nagyon sokat segített. Hiszek abban, hogy rendbe fogsz jönni :D Teljesen normális dolog, ha a szervezeted nem tudja feldolhozni a naojainkbeli rengeteg mesterséges sz@rt. Ezeknek közük nincsen a természetes táplálékokhoz.
2021. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátom is Crohn beteg, sajnos ez egy kellemetlen betegség, amikor rosszul van az nagyon kemény időszak, ilyenkor rendszerint depressziós is. Szerintem a párkapcsolatról nem kell lemondanod, nagyon sok lány szereti a vékony srácokat és akibe szorult egy kis empátia az megérti és elfogadja, hogy vannak nehezebb fázisok az életedben, de lehet teljes értékű életet élni vele.
2021. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rosszabb napjaimon engem is el szokott önteni a depresszió (féleség). Lehet, hogy lenne megértő lány, de ismerkedés hiányában elég nehéz találni. Erről inkább én tehetek. Bár már volt, hogy próbáltam ismerkedni csajokkal neten, de abból meg nem lett semmi.


Pszichológusnál jártam már, kettőnél is...valahogy nem segített. Közreműködtem pedig, az ár meg nem volt baráti.

2021. máj. 12. 14:39
 10/14 A kérdező kommentje:
Még az előző hsz-omat kiegészítve. Nem szeretem ha sajnálgatnak, vagy ha én vagyok az időnként korlátoltabb fél. Úgy érezném találhatna mást is a társam ha lenne.
2021. máj. 12. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!