Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon valójában a barátaim?

Vajon valójában a barátaim?

Figyelt kérdés
Kilencedik óta ismerem, már az első hetekben jól egymásra találtunk, hogy könnyebb legyen követni Vízesnek fogom nevezni. Vízes rengeteg engem nem érdeklő témáról beszél nekem állandóan,mindig válaszolok és érdeklődök hiába nem érdekel a dolog, de az én témáimra jó esetben érkezik egy félmondatos válasz, hiszen ő utálja a történelmet illetve az irodalmat, amikről én nagyon szeretek beszélni, de nekem muszáj válaszolnom a kpopos dolgokra, mert késztetést érzek rá, valamint nem akarok bunkó lenni. Tudni kell rólam, hogy nagyon kis érzékeny vagyok, a pszichológusok szerint depressziós, nem nagyon szeretném magamba tartani a dolgokat, nehogy baj legyen, tehát megpróbálok vele beszélni a gondjaimról, de ő szintén nem nagyon akar rájuk válaszolni, mert állítása szerint kínosan érzi ha valaki szomorú a jelenlétében, ha válaszol is bármit egyből a saját életére tereli a témát. Az életemben fontos szerepet játszik az iskola, szinte teljes mániákusan maximalista vagyok, ezért mindig zaklat engem, hogy hülyeség tanulni tök felesleges, és hogy ő tanulás nélkül hármas-negyss tanuló. Egyfolytában azt hallgatom, hogy ő milyen tökéletes, ami miatt szégyen vagy nem szégyen kicsit kisebbségi érzetem van. Állítása szerint minden problémája nagyobb, mint az enyém. Van egy másik legjobb barátnője, akiről egyfolytában áradozik, mintha a világot megváltó Isten lenne, egyfolytában azt hallgatom milyen jó barátok. Néha csak elolvassa az üzeneteim, deha én nem válaszolok neki egy órán belül akkor már kész III. Világháború van. Bődületesen lusta, a legtöbb házit elkérik tőlem. Nem szereti a magyarokat egyfolytában a magyar mentalitással jön, ami engem nagyon kellemetlenül érinti, mert nagyon szeretem a hazánkat, valamint véleményem szerint máshol se jobb a helyzet. Rengetegszer hangsúlyozta, hogy nem szereti a túl cuki embereket, majd bemondja, hogy én is olyan vagyok, mint egy angyal. Azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, minden fiút, aki érdeklődik irántam elzavar.

2021. máj. 16. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Te most 1 emberről írtál, akkor mért úgy teszed fel a kérdést, hogy barátaim? És egyáltalán: hogy merül fel benned egyáltalán, hogy ti barátok vagytok, dehogy vagytok! Se ő nem szeret téged, se te őt? Ezt az ordító tényt hogy nem látod magadtól? Milyen barátságról beszélsz?
2021. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
De jó lett volna, ha én 1997-ben ilyet kiírhattam volna!...
2021. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Marhára nem érdeked. Nemes egyszerűséggel kell neki mégvalaki, akinek beszélhet magáról és aki hülye módon oda adja neki folyamatosan a kész házit. Egy barátság kölcsönös, mindenkét fél ápolja, ha az egyik fél nem fektet bele energiát, akkor az haszonkapcsolat a részéről, nem pedig barátság.


Gondolom neked sincs más, akivel barátkozhatnál (mert akkor már váltottál volna remélhetőleg), így gondold végig, hogy neked mi éri meg. Elküldeni a bánatba és egyedül lenni vagy hagyni magad kihasználni, cserébe van kivel beszélned, mégha nem is érdekli a mondandód és lehúz.

2021. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Az első mondatban az érdeked érdekled akart lenni*
2021. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én most jártam ki a gimit és megtudtam, hogy a legjobb barátom mindig is irigyelt és elkezdett gyülölni.

Volt egy kisebb baráti köröm, ahol sajnos 4 év után kiderült, hogy a tagok legtöbbje valójában pont az ellenségem és a rosszakaróm volt.

És pont azokkal barátkoztam.


Nyáron még elminecraftozgatunk kicsit, aztán egyetemen megszakítom a kapcsolatot.


(Mindezt anyám megérezte... elmehetne jósnőnek)

2021. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!