Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ugy erzitek ti is hogy sokan...

Ugy erzitek ti is hogy sokan megvaltoztak az elmult egy evben (amiota a jarvany tart) ?

Figyelt kérdés

A tavaly tavaszi lezarasok ota azt vettem eszre hogy tobb ismerosom / baratom is befele fordulobb lett, kevesebb az igenye a tarsas osszejovetelekre, kozos talalkozokra, kozos dumalasokra. Mintha sokan igy ellennenek a maguk vilagaban.

Messengeren is paran sokkal kevesbe aktivak. Ugy erzem par baratsag mintha leepult volna a lezarasok hatasara, kevesebbet chatelek par emberrel pedig erdeklodom feloluk es irok nekik de mintha nem a regi lenne.

Nyilvan ez nem mindenkire igaz de megfigyetem jo par emberrel kapcsolatban.

Ti tapasztaltok ilyet? Mi lehetne a megoldas erre ?



2021. máj. 24. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Eltávolodást érzek az emberektől egymástól, vagy érdektelenséget, szerencsére agressziót nem feltétlen.
2021. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A válaszom egyértelműen : igen.

Én is full ezeket tapasztalom. És ez elég idegesítő. Főleg hogy már nem csak másokon de magamon is tapasztalom. Leginkább befelé fordulás, érdektelenséget tapasztalok, nem írnak úgy messengeren se, távolságtartóak...kb. Ugyan az amit te is leírtál.


Amm.. Megoldás? Talán hogy legyen vége a vírusnak és minden legyen olyan mint volt. De sajna nehéz ilyen pozitív lenni. Jobb ötletem sajnos nincs. :(

2021. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A befelé fordulást én is tapasztaltam a környezetemben, néha sajnos magamon is, pedig régen alig volt ez rám jellemző. Viszont szerencsére az összejárásokra, közös programokra ugyanúgy van igénye az ismerősöknek, barátoknak, mint előtte, ritkábban ugyan, de szerencsére így is tudunk egész sokat találkozni (bár nem mindenkivel és így is elővigyázatosak vagyunk).


Nekem van olyan barátságom, ami pont, hogy erősebb lett a korlátozások idején, ahogy olyan is, ami inkább tönkrement/megromlott sajnos. Messengeren már én is egyre kevesebbet vagyok fent, de szimplán csak azért, mert már nagyon elég az állandó írogatásból, és inkább szóban beszélnék, mert kicsit belefáradtam, belefásultam az állandó netes kapcsolattartásba..


Viszont sajnos az agresszióra, frusztráltságra túlzottan gyakran látok példát, és ezekért nem kell messzire menni.. az emberek türelmetlenebbek, elegük van bizonyos dolgokból, és ezt egymáson vezetik le. Boltokban, utakon sajnos elég nagy fejetlenség tud lenni mostanság, bár a frontok sem javítanak ezen..

2021. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem látok ilyet, de kevés extrovertált ismerősöm van, a többség amúgy is befele él.


De nem lesz ez így sokáig, sajnos minden tele van emberekkel újra.

2021. máj. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
eléggé, az elmúlt több mint egy évet gyakorlatilag egyedül töltöttem, mert az összes volt barátom csak a hisztériát meg a rettegést tolta... mert ha kimegyünk az utcára, vagy csak átmegyünk egymáshoz, vagy bármilyen formátumban egy kicsit jól érezzük magunkat, megesz a bubópestis... mondjuk az is közrejátszhat, hogy nekem nincs pénzem egy erős, jó gépre, amin napi tíz-tizenkét órákat eljátszhatok, úgyhogy néha ki kell mennem a világba...
2021. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már rögtön a lezárások után páran eltűntek hónapokra az életemből hirtelen...majd a legjobb barátnőmmel közelebb kerültünk egymáshoz egy évre, de ez is csak visszaütött,mostmár vele egyáltalán nem beszélek. Fckcovid...
2021. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mostmár nem is találkozom barátokkal, konkrétan már messengeren irogatás szintjén se (mert nem járok sehova, nincs miről).

Sokkal kevesebbet nyitok a világ felé egyébként. Remélem később megváltozik.

Az pozitívum, hogy sokkal több időm van a családomra.

2021. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!