Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez barátság?

Erzsébet941120 kérdése:

Szerintetek ez barátság?

Figyelt kérdés

Ez most egy kisebb regény lesz, amit vagy elolvastok, vagy nem. Ha végigolvassátok és úgy alakul, hogy van hozzáfűznivalótok, kérlek osszátok meg velem. Januárban elköltöztem a szüleimtől. A lakst, ahová költöztem, a szóban forgó barátom szervezte meg, jó lehetőség volt, de az akkori lakótárssal nem jöttünk ki, így végül ehhez a barátomhoz sikerült költöznöm, ahol van egy üres szoba és azóta mindennek a felét fizetem. Mivel "barátok vagyunk", a jelenlegi lakótársam közös kasszán akart lenni, ami nem működött és teljesen kiakadt amikor elmondtam neki hogy változtassunk ezen. Szerinte nem gáz, ha közösen mosunk, közös fogkrémet használunk és simán bejárkál a szobámba, sőt, még ki is akad rá, ha nem pakolok össze a szobámban, közli velem, hogy igénytelen vagyok, stb. Ha bármi ilyet felhozok akkor ennek az a vége hogy közli velem hogy nem akar mélyre süllyedni. Az utolsó dolog, ami most kiverte nálam a biztosítékot, az az volt, amikor közölte, hogy idejön egy barátja a szobámba a másik ágyra lakni két hétre mert nincs hova mennie. Én szeretek segíteni az embereken, nem vagyok embertelen, de én most ezt már soknak érzem. Amikor elmondatm neki ezt, akkor ezt mondta: részemről embertelennek tartja ezt az egészet, mivel nekem se lett volna hova mennem (egyébként lett volna, de fölajánlotta, jó ötletnek tűnt, talán az én hibám hogy belementem ebbe). Hónapok óta fizetem a lakást és még mindig egy "befogadott" valakinek tart és nem egy egyenrangú lakótársnak.


Én most megoldást keresek, nem találok. Mindenki kiakadna ezen, több embert is megkérdeztem erről. Nagyon össze van folyva a barátságunk és nem tud határokat tartani.


Talán én vagyok embertelen? Talán túlreagálom az egészet? Úgy érzem, hogy megfulladok.


Köszönöm, hogy végigolvastad.



2021. jún. 5. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tart egyenrangu lakotarsnak akkor igazabol akkor baratnak sem:/ en neked adok igazat a tortenetben (bar en talan meglennek azzal a ket hetben a masik baratjaval). De a tobbiben neked van igazad szerintem.
2021. jún. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Én veled vagyok ebben.

Ha fizetsz, onnantól lakótárs vagy, nem befogadott, a privát szférához pedig mindenképp kéne, hogy legyen jogod.


Szerintem költözz.

2021. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Hogy érted, hogy megoldást keresel? Lakást keress, ne megoldást. Biztos van kiadó szoba. A barátságotok könyvében pedig lapozz.
2021. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátság az, ahol egy döntést együtt hoztok meg és, ha az egyikőtöknek gondja van, együtt kerestek rá megoldást.


Az nem barátság, ha az egyikőtök uralkodik a másik felett.


Mivel ez nem barátság, nem érdemes megoldást találni, hanem költözni, ha nem felel meg az alternatíva, hogy valakivel osztozol a szobán.

2021. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátság. Költözz. Fizetsz egy szobát az a te privát kis helyed nem hiszem hogy ez így működik hogy bedug melléd más valakit is. Jó ötletnek tűnt nem volt az tanultál belőle.
2021. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem baratsag, viszont talalt valakit, aki fizeti mindennek a felet, a feltetelek meg nem egyenloek.

En miutan elkoltoztem, fel percig sem gondolnam, hogy kozunk van egymashoz.

2021. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!