Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól jártam el, hogy ebben az...

Jól jártam el, hogy ebben az esetben megszakítom az állítólagos legjobb barátnőmmel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Van egy (most már nevezzük volt) barátnőmnek, aki összebarátkozott több ilyen bulizós lánnyal és azóta hanyagol meg leráz, mert mindig csak velük van. Nem válaszol az üzeneteimre sem több hétig meg arra hivatkozik, hogy azért nem, mert tanulnia kell a vizsgáira, közben meg ott van feltöltve a kép, hogy az új barátnőivel volt kirándulni meg sütizni meg szórakozni. Mondtam neki, hogy nem baj, ha barátkozik mással, de azért az rosszul esik, hogy engem meg elhanyagol meg mindig leráz, erre közölte, hogy ő nem hanyagol el miattuk és én nagyon megbántom, hogy ilyeneket mondok neki. Megbeszéltük nagyon régen, hogy egy rendezvényre majd együtt fogunk elmenni, erre közben meg átszervezte az egészet, hogy az új barátnőivel megy és még ő sértődött meg, mert mondtam, hogy ez rosszul esik, hogy megígérte, hogy együtt megyünk, erre beszervezi őket, hogy velük megy.

Közben kiderült az is, hogy csak megjátszotta magát. Beállította magát egy csendes "jókislánynak" de közben meg kibeszélt a hátam mögött meg amiket bizalmasan elmondtam neki, csak úgy tovább adta másoknak meg pletykákat terjesztett rólam, amik nem is igazak csak, hogy rosszabb színben tüntessen fel. Volt egy srác, aki tetszett neki, de nem volt kölcsönös és egy az egyben meg akarta tiltani, hogy hozzászóljak. (Mint később kiderült, azért, mert én tetszettem volna annak a srácnak és meg volt miatta sértődve.)

Mondtam neki, hogy mindez rosszul esik és még engem állít be a szemétnek, hogy én őt nagyon megbántottam és neki ez milyen rosszul esik. Ezek után már nyilván nem áll szándékomban barátkozni vele, de azért felmerül a kérdés, hogy miért én vagyok ezek után még kikiáltva a szemét alaknak?



2021. jún. 12. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod szerint jól jártál el, a miértre nem lesz válasz. Ha valaki hazugságra építi az életét, akkor nem akar lebukni, mindent a másikra fog hárítani és őt hibáztatja majd. Lehet az is hogy szimplán komolyabb baja van, volt "szerencsém" mentális beteghez aki mindig áldozatnak állította be magát, mindenki mást meg a bántalmazójának (közben ő volt a bántalmazó).


A lényeg úgyis az, hogy nem jöttetek már ki jól és a barátság már nem működött, jelen esetben pedig úgy tűnik soha nem is volt, csak annak az illúziója.

2021. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Te mért nem mentél velük?
2021. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 flora08 ***** válasza:
100%
Szerintem is jól teszed, ha nem tartod vele a kapcsolatot. Nagyon rossz, tudom, de sajnos ezzel a viselkedésével még több fájdalmat fog okozni. Ahogy az első is írja, vannak ilyen emberek, akik a viselkedésük ellenére, saját magukat tartják áldozatnak. Voltam én is hasomló helyzetben (szerencsére nem volt igazán közeli barát, inkább csak haver), aki egy társaságba kezdett járni olyanokkal, akikkel én nem voltam jóban. Mindenfélét mondott nekik rólam, hazudozott össze-vissza. Mondtam neki, hogy fejezzük ezt be, inkább ne keressük egymást. Amikor csúnyán összeveszett velük, rögtön jött hozzám, hogy mennyire sajnálja, és béküljünk ki. Elküldtem, nem tudtam bízni benne, kértem, hogy ne keressen.(Nem ez volt az első eset, hogy átvert/megbántott.) Persze fel volt felháborodva, hogy mekkora bunkó vagyok. Az volt az utolsó csepp, amikor a saját testvéremnek szidott engem. Természetesen ő is elküldte a fenébe. Azóta évek teltek el, egyetlen barátunk sem tartja vele a kapcsolatot, elmart maga mellől mindenkit. Rajta kívül még egy ember volt, akivel megszakítottam minden kapcsolatot: jó barátnőm volt, akinek bizalmasan elmondtam (én, naiv hülye), hogy szakítani fogok a barátommal (az ő pasija és az enyém legjobb barátok voltak). Ő elrohant hozzá, és mindenről beszámolt, amit elmondtam neki. Legalább az igazat mondta volna...olyan sztorit kerekített a szavaimból, hogy Andresen is megirigyelné... Másnap közöltem vele, hogy a barátságunknak itt a vége. És csak lesett, hogy mi bajom :/ Vannak olyan kapcsolatok, amik nem működnek, amit nem kell erőltetni. Minden jót kívánok! :)
2021. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy akkor mennék velük, de nem akarták, mert ők együtt mennek és kész. Meg egy másik rendezvénynél volt, hogy úgy mentünk, de hozzám sem szóltak, elvolt az új barátnőivel, aztán meg csak úgy ott hagytak egyedül. Utána meg a szokásos jelenet volt, hogy mondtam, hogy ez rosszul esett és halálra vált arccal közölte, hogy jaj ne bántsam, neki rosszul esik, hogy ilyeneket mondok.
2021. jún. 12. 16:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez megtörtént velem is.Jól jártál el,sajnos már nem téged tart a legjobb barátjának,de ahogy irtad ki is beszélt és ilyet egy baráttal sem teszünk!Velem is megtörtént az is hogy elhívtak majd nélkülem mentek ,ez szerintem szemétség.Neaggódj ennél csak jobb barátaid lesznek a jövőben,és ami tszar meg lehúz attól a kapcsolattol igenis el kell köszönni.Jövőbeni éned majd megköszöni .:)
2021. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az még hozzá tartozik, hogy egyszer egy kiránduláskor kérdeztem, hogy nem lenne-e baj neki, ha a barátom mellett ülnék a buszon, mondta, hogy persze, nem gond, aztán meg később meg volt sértődve, hogy ez neki nagyon rosszul esett, hogy egyedül hagytam a buszon (előttünk ült egyébként és hozzá is próbáltunk szólni, de nem volt hajlandó velünk szóba állni). Ezen besértődött, de az teljesen rendben volt szerinte, amikor az új barátnőivel csak úgy elhúztak és otthagytak.
2021. jún. 14. 23:57
 7/7 Bianka 566 válasza:
100%
Szerintem jól jártál aki a legjobb barátnőd volt soha nem kellene hogy ilyeneket tegyen veled ebben az esetben csak te jártál jól hogy nem kell vele többet foglalkoznod mert egy legjobb barátnő nem tesz ilyet és nem cseréli le a programot amit régóta terveztetek.
2021. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!