Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kevés barátom van, szerintetek...

Kevés barátom van, szerintetek jó ötlet megpróbálni belépni a Mensa csoportba barátkozás céljából?

Figyelt kérdés

Mindig jó tanuló voltam, okosnak tartom magam, de eddig sajnos nem nagyon siekrült hosszú távő, közvetlen, tartós baráti kapcsolatokat kialakítanom. Végeztem az egyetemen, nem régen kezdtem el dolgozni, és bár a munkatársaimmal nagyon jól kijövünk, mégis hiányzik, hogy legyen 1-2 igazán jó barátom.

Ezért gondolkoztam, hogy megpróbálnék belépni a Mensa csoportba: hallottam, hogy náluk is vannak közös csoportok, ahol ismerkedhetnék.

Abban reménykedem, hogy esetleg találnék hozzám hasonló embereket, akikkel kialakíthatnék egy saját baráti közösséget, ami jelenleg nagyon hiányzik az életemből.

Szerintetek ez jó ötlet?

Azt hallottam, hogy az IQ tesztre fel is lehet készülni: szerintetek hogyan érdemes?

Bár nem tartom magam butának, és valószínűleg sikerülne, de ha már az embernek fontosabb valami, akkor igyekszik megtenni a siker érdekében amit lehet.



2021. jún. 15. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki ember nem tartja magát butának, ez egy.

A második, hogy a Mensa-teszt nem a szociális készségeket méri, még csak nem is a műveltséget. Pedig a barátkozáshoz azok kellenek. Kizárólag azt méri, hogy bizonyos ábrasorok, mintázatok változásait felismered-e. Ennek semmi köze sincs az emberi kvalitásokhoz.

Próbáld meg nyugodtan, de szerintem nem mintafelismerő-bajnokokra lenne szükséged. Inkább szakembert kéne megkérdezni, ő hogyan látja, mi az a viselkedésedben, ami miatt nem akarnak veled barátkozni - vagy akarnak, de számodra az, amit ők barátságnak tartanának, kevés.

2021. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kicsit különc gyerek voltam (visszahúzódó, csendes, stb.), ezért általánosban és oviban kiközösítettek. (Akkor nem tudotam, hogy ezért, de mostmár látom, hogy eltértem az átlagtól, és ez bizonyos közösségekben nem elfogadható.)

Később pedig már magam zárkóztam el, sok szorongás is van bennem, és úgy érzem, később már én közösítettem ki saját magamat, mert az rögzült bennem, hogy nem vagyok elfogadható. Egyébként szemlátomást befogadnak, egyetemen is kedveltek, a munkahelyemen is, számomra nehéz leküzdeni ezeket a szorongásokat és gátlásokat, amelyek gátolnak az ismerkedésben. Van 1-2 barátom, sőt, van egy nagyszerű párom is, de mostanában úgy érzem, hiányzik, hogy nekem is legyen egy saját baráti közösségem. Szeretném ezeket a gátlásokat leküzdeni és új embereket ismerni meg. Így, felnőtt korban az ember már nem nagyon megy új közösségbe, mint ahogyan az tanulmányok során magától adja magát.

Bizonyára sok más társaság is létezik, csak azért jutott eszembe, mivel egyetemi társak között is voltak, akik ebben benne voltak és jó dolgokat emséltek róla. Abban reménykedek, hogy egy értelmes, rendes társaság tagjává válhatnék és leküzdhetném a szorongásaimat és gátlásaimat.

2021. jún. 15. 10:42
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Én a helyedben célzottan keresnék társaságot, olyanokkal, akik kifejezetten szociális természetű emberek. Vagyis elmennék önkénteskedni egy társasághoz, ahol hajléktanoknak főznek. Neked erős empátiára van szükséged, a Mensa erre nem garancia. A jótékonykodás viszont igen.
2021. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennél kevés nyomasztóbb helyzetet tudnék elképzelni "barátkozásra"...
2021. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-es, lehet menni a szokásos diszkóba is.
2021. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös.


A világ nem csak végletekből áll. :) :) :)

2021. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem sokat láthattál a világból, ha a jótékony közös munka neked a véglet. Meg a diszkó a másik. Egy lakásban elzárva élsz?
2021. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül is neked válaszoltam, a segítő célzatú közösségekben rendes emberek vannak. Ugyanakkor nem bigottak, mint némely szektában, tehát nem vallásos szervezet jótékonykodására gondoltam. A Mensa-tagokra a magas problémamegoldó készségek mellett szerintem nem a szerénység jellemző legelsősorban, hiszen az egész arról szól, hogy az ottaniak valamiben TÖBBEK az átlagos embereknél. Neked viszont egyértelműen empatikus, befogadó közösségre van szükséged. Nem az egójukat építgetőkére. Szerintem csalódni fogsz a mensásokban, már ha sikerül egyáltalán megugrani a tesztjük által a lécet (kívánom, sikerüljön).
2021. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Kiforgatod a szavaimat és olyan dolgokat adsz a számba amiket én soha nem állítottam. Nem szép dolog.


Én azt mondtam hogy az a jelenség hogy valaki mensa csoportban akar barátokat szerezni valami nagyfokú szociális diszfunkcióra utal. Diszkóban meg eleve nem lehet normálisan ismerkedni, a felvetés is hülyeség.

2021. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az után a hsz.-em utána írtad ezt, ami a jótékony közösségről szólt. Hogy az nyomasztó. Nem utaltál rá, hogy korábbi, mesás hsz.-re válaszolsz. Utána meg paranoid kijelentést teszel. Minden rendben van?
2021. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!