Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes megindokolni az ilyesmit?

Érdemes megindokolni az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Amikor megszakítjátok a kapcsolatot egy baráttal, esetleg fokozatosan leépítitek őt, ti meg szoktátok indokolni előtte, hogy miért teszitek? Vagy inkább tereltek, ha szóba hozzá és csendben eltűntök?


Van két ember, akikkel meglehetősen kinőttük egymást és nem látom értelmét annak, hogy tovább tartsam velük a kapcsolatot. Szerintem semmi értelme elmondanom nekik, hogy miért döntöttem így, mert:

1. Nagy valószínűséggel csak szardobálás lenne belőle és sértődés.

2. Úgysem fognak megváltozni.


Ti mit gondoltok? Mi a korrekt ilyenkor?



2021. jún. 16. 01:43
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk az ilyen ugy ment, hogy fokozatosan egyre kevesebbet beszeltunk, ritkabban kerestunk egymast, es mostmar egyaltalan nem is beszelunk

En valoszinuleg ebben az esetben is igy csinalnam, mar ne nagyon keresd oket, amikor irnak, akkor ritkan irj vissza, aztan igy magatol “megoldodik”

2021. jún. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam 2 eset lehetséges:

- nem igazi barát az illető, csak olyan ha ló nincs, szamár is jellegű: ilyenkor simán lelépek, nincs magyarázat

- ha igazi barát, akkor ő szokott lelépni. Még soha senki nem magyarázta meg, hogy miért.

A legutolsó barátnőm, aki volt, olyat tett, hogy abból ő maga is rájöhetett, hogy miért redukáltam minimálisra a kapcsolatot.

2021. jún. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Nyilván az lenne a korrekt ilyenkor, ha - mint egy párkapcsolatban - megmondanák a felek egymásnak azt, hogy vége. Azt, hogy miért, nem feltétlen szükséges, mert úgysem fogadják el az emberek. pl. ha megmondanám neki, hogy túl negatív, akkor megsértődne, mert amikor mások mondták neki, akkor is megsértődött, és nem értett vele egyet.


De én nagyon rossz barát vagyok, ezt tudom is magamról. Már nincs egyetlen barátom sem, nem is lesz már.

2021. jún. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2021. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg kell indokolni, az is a lezárás része.
2021. jún. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó, a személytől függ. Van, aki szereti, ha megbeszélik vele az ilyesmit is. Én inkább a lassú leépítést látom célszerűbbnek, sztem ezt alkalmazzák többen. Tudatosan vagy sem. Kezdetben sokat vagytok együtt/beszéltek. Család, munka, ilyesmik miatt kevesebbet, egyre kevesebbet. Más emberekkel ismerkedsz, változik az érdeklődési kör. Egy idő után ez lemegy 0-ra, és annyi.
2021. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt ilyen. Túl.figyelmetlen volt. Csak beszélt, de nem nézte mit akarok. Mi.tha nem.olvasta volna amit írok. Megmondtam mit csinál... háromszor is, és utána mondtam, hogy befejeztem.ezek miatt.
2021. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!