Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátnőm nem akar a...

Az egyik barátnőm nem akar a szüleivel élni, most külföldön keres (nulla tapasztalattal és önbizalommal) munkát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám, hogy beszéltünk és nagyon ki volt borulva. Nem akart a szüleihez visszaköltözni, és zokogott a telefonba. Mondtam neki, hogy szerintem jobb lenne hazajönnie, mert a nyelvet nem beszéli ott, ahol van (pasi miatt ment ki, de a srác 2 hónap után kirakta, mert talált más párt). Mondta, hogy nem akar a szüleihez költözni, és nem tudja mit csinàljon, inkább megy a híd alá. Mire mondtam, hogy azért azt csak nem, akkor hazajön, itthon úgyis most hiányszak, amiben el akar helyezkedni, addig meg max, úgyis keresünk albérlőt az egyik lakásba szobánként baráti áron (kb. rezsiért kiadjuk neki az egyik szobát). Ezzel meg is nyugodott. Akkor lepődtem meg, mikor mondta, hogy addig akar kint maradni, amíg el nem fogy a pénze, és mikor mondtam neki, hogy azért azzal számoljon, hogy itthon is kell neki pénz, ha nem a szüleihez megy vissza (legalább addig, amíg felveszik valahova), akkor mondta, hogy áh, azt nem akarja, hogy lehet, hogy ha tovább maradt volna, akkor talál munkát.


Tartok tőle, hogy egyszer csak tényleg beállít, hogy elfogyott minden pénze (ami itthon még egy-két évig kitartott volna), és akkor amíg talál munkát nálunk lakna. Biztos felajánlja, hogy utólag fizeti a rezsit, de van egy rakat diákhitele, úgyhogy nem tudom mikor tudná utólag megadni.


Ti mit tennétek és hogyan mondanátok meg? Kicsit tartok tőle, hogy teljesen összezuhan, ha ezt megmondom így is hetente 2-3 órát sír a telefonba.


2021. jún. 17. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A te barátnőd, te ismered. A leírásod szerint teljesen megbízhatatlan, így én nem mennék bele ebbe semmiképp. Az ő dolga mit csinál, de megmondanám hogy az nem játszik, hogy elkölti mindenét és úgy jön hozzám. Nyugodtan jelezheted azt is neki, hogy előre kell utalnia, addig ne is akarjon jönni.


Azért sír hogy sajnáld, közben a saját hülyeségébe borul bele. Ezért te nem vagy felelős, felajánlottad neki a segítséget empatikus módon, kevesebb bérleti díjjal, de nem élt vele.

2021. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki,hogy ne költse el e pénzét,mert egy szobát kiadótól neki baráti áron.


Ettől csak nem fog összezuhanni.

2021. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem nagyon tud előre utalni, mert nem tudjuk mennyi a rezsi. De mondjuk arra hivatkozhatok, hogy akkor kiadjuk a szobát és nem tartjuk fenn neki.


Sajnos nem tudom mennyire megbízható, mert eddig a szülei fizettek mindent helyette. Nyári munkát csinált turizmusban, de mást nem dolgozott.

2021. jún. 17. 14:11
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Ezt mondtam neki, hogy valamennyi tartalékot hagyjon, ha haza kéne jönnie akkorra, de azt mondta, hogy nem akar hazajönni. De kint nem tudom miből fog tudni megélni, több, mint egy éve kint van, nem hívták vissza egyszer sem interjúra, és nem csinál semmit.. Mondtam, hogy akár ingyen szakmai gyakorlatot vállaljon vagy bármi, de nem akar ingyen dolgozni, neki olyan állás kell, ami elég jól fizet ahhoz, hogy megéljen belőle.


Most erre mit lehet mondani? Ráadásul 3 MSc-t csinált 35 éves lesz lassan.

2021. jún. 17. 14:15
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Most sírva keres a szülei helyébe új eltartót.
2021. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne könyörögni neki egy percig sem.


Felnőtt,diplomás nő,magára vessen ha bármi baja van.


Te éld az életed,majd ő boldogulni fog,ha ennyire nem akar hazajönni, Magyarországra.

2021. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Nem könyörgök, csak attól tartok, hogy a Dunába ugrik vagy valami. Járt pszichológushoz is, de már nem tudja kifizetni. Kint meg nem igazán van TB-je.
2021. jún. 17. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te felelősséged. Tudod, hányszor estem fiatalon ugyanebbe a csapdába?
2021. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7:

Azt úgyse fogod tudni megakadályozni, hogy kinyírja magát.

2021. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De most egy picit gondolkodjon már el ő is:


Te felajánlottad,hogy baráti áron kiadsz neki egy szobát. Ki is tudná fizetni,de ő neeeem,inkább elfogyasztja a pénzét és vagy talán talál valami munkát,vagy nem.


Az nem a te felelősséged,hogy 3 MSc-vel nem tud gondolkodni.

2021. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!