Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát vagyok, ha már...

Rossz barát vagyok, ha már nem tudom hallgatni a barátom panaszkodását a párjáról?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm egy verbálisan bántalmazó kapcsolatban van és mindig összevesznek valamin a pasi miatt. Féltékeny, uralni akarja a barátnőmet, aki minimálisan, de akaratos. Tulajdonként kezeli, nárcisztikus, kb minden jegyet magán visel épp hogy fizikai erőszak nem volt.

Fél éve hallgatom a panaszait, és most elértem arra a szintre, hogy az egész téma nem érdekel. Fél éve vagyok mellette, empatikusan átérzem a problémákat, úgy voltam vele megvilágosodik, de nem. Én pedig érzelmileg kiégtem már a témától, és megmondtam neki, engem ez a téma hidegen hagy és többet nekem úgy panaszkodjon csak, ha megérti hogy ezen max "aha"-zni fogok, mert nem fogok többet átérezni és tanácsokat adni, csak egy fül leszek, aztán témaváltás.


2021. júl. 11. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki kerek-perec, hogy ez a kapcsolat nem jó!


Persze, mindig előfordulnak viták, amiknél segíthet egy jó barát füle és tanácsa.


De ez nagyon nem normális, hogy fél éve ez a sláger!

2021. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy ettől rossz barát, hisz ha az lennél nem lettél volna ott az elmúlt fél évben sem. De érthető, ha egyszer elfárad az ember, sokszor éltem át ezt én is a barátaimmal. Egy idő után ugyanígy nem reagáltam én sem a panaszkodásra, ha csak panaszkodás ment de amúgy ellene tenni semmit nem akart. Azt is megértem, hogy rossz neked látni, de távolodj el kicsit, előbb utóbb ráfog jönni a barátnőd is, hogy mit művelnek vele.
2021. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz barát, én szeretnék egy ilyen barátot magamnak. Nem irónia, komolyan mondom. Simán megtehetnéd, hogy lerázod magadról, lekoptatod, de te kitartasz mellette mint barát. Szerintem ez jó, és ritka.


Amúgy tök igazad van.

2021. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet unni, megértelek.
2021. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fél év alatt nyilván elmondtam már, hogy lehet ennek offosnak kéne lenni, de egy barát dolga nem az hogy beleszóljon egy kapcsolatba és rávegyen valakit, hogy szakítson. Két ember tudja maguk között hogy szakítani kéne-e. Köszönöm amúgy, megnyugtattatok.
2021. júl. 11. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján ne aggódj, szerintem nagyon is jó barát vagy :)
2021. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Totál átérzem a helyzeted, nekem is volt egy ilyen barátnőm, nem egyszer kérdeztem meg, hogy mi a francnak van még együtt a sráccal azután, hogy minden nap talált valamit, amivel kapcsolatban panaszkodhat róla nekem. Válasz: mert szereti, és egy olyan erős kapocs van köztük, amit nem akar szétszedni.


Nagyon sok volt a feszültség egy idő után már köztünk is a srác miatt, mert a barátnőm egy idő után már magát is kevésnek érezte hozzá, meg mindig hozzám hasonlította magát, hogy persze, mert én ebben vagy abban jobb vagyok, és hogy tuti igazából velem akarna együtt lenni a srác...Addig fajult a dolog, míg belemagyarázta, hogy biztos bele vagyok esve a srácba, és ezért ellenzem a kapcsolatukat. Egy év után teljesen betelt a pohár az egész helyzettel, majd volt néhány elég durva beszólása, és azt mondtam, hogy oké, köszönöm, nekem ebből ennyi elég is volt. Imádtam a barátnőmet, de ez már nekem is volt sok. Annyit meg nem ér az egész, hogy lelkileg rámenjek. Egy ideig még elvoltunk egymás mellett, de mivel a srácról hallani se akartam, elfogytak a témáink, hisz a barátja töltötte akkor már ki csak az életét.

Ez volt majd' két éve, azóta is együtt vannak. A helyzet mostani állása alapján viszont azt mondom, hogy nem érdekel, megérdemlik egymást.

2021. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak határt szabsz dolgoknak, ami jó.
2021. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Félév nem sok.
2021. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!