Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gáz,ha ezt gondolom a Messenge...

Gáz,ha ezt gondolom a Messenger hívásokról?

Figyelt kérdés
Valahogy nekem a Messenger hívások nem olyan igaziak. Pl ha ott hívnak, nem igyekszem mindenáron felvenni, csak mert fent vagyok és elvileg "bármikor" elérhető vagyok, még lehet más dolgom. Ezért ezeket lazábban kezelem. De megdöbbenve látom,hogy vannak akiket akárhányszor, akármikor hívnak, mindig felveszik. Velem van baj, tényleg illene mindig minden hívást felvenni azonnal? (Volt már rá példa, hogy épp ebédhez készülődtünk, mondtam az illetőnek,hogy most nem jó, de utána visszahívom és elkezdett beszólogatni, hogy nem is vagyunk barátok, ha beírom őt a naptáramba. Tudom,hogy nem volt fontos hívás...meg vannak akik nem értik meg,ha csak X időt tudsz beszélni, mert más dolgod is van, pl 15-20 percet, őket is alig lehet lerázni. Így sokszor inkább fel se veszem. Ti ezt hogy kezelitek?
2021. júl. 28. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez baj. Ha olyan fontos dologról van szó, akkor úgyis mondja, ha viszont nem életbe vágó, akkor igenis bocsi a részéről és 20 perc múlva hívjon vissza, vagy te őt. Az meg, hogy naptárba időpont... könyörgöm, az, hogy valaki elérhető, mert be van kapcsolva a nete, nem egyenlő azzal, hogy fix, hogy éppen nincs semmi dolga és ráér.
2021. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen volt az első okostelefonom, nem ebben szocializálódtam szóval bennem sosem alakult ki az a kényszer, hogy állandóan elérhető legyek mindenki számára. Úgy vagyok a Messengerrel, mint a sima telefonnal, ha ráérek felveszem, ha nem érek rá, akkor nem veszem fel és ráírok később amikor jó az időpont.

A barátaimmal az a rendszerünk, hogy ha egynél többször hívjuk egymást, akkor tudjuk, hogy sürgős, fontos és akkor félre is teszünk mindent amit tudunk - ilyen viszont ritkán van, nem élünk vissza ezzel, tényleg csak vészhelyzetekre használjuk.

2021. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen ismerősöm aki meg volt őrülve a messenger hívásokért XD

Ha nem vettem fel akkor hisztizett mint egy idióta és hívott a mobilszámomon pedig sokszor egyáltalán nem volt fontos a mondandója hanem csak épp unatkozott és pofázni akart feltétlen :D

Nem veszem komolyan a messengert egyáltalán és nem is használom egyáltalán már hónapok óta és sokkal jobban is érzem magam minden téren mióta nem használom azt a sz@rt.Aki akar beszélni velem és fontos a mondandója majd felhív vagy megcsörget és én visszahívom aztán meg lehet bármit beszélni de csak merő unalomból a messenger és facebook előtt ülni roppant gáz.

Én sem vettem fel párszor de mint írtam hiszti volt és így muszáj volt beszélni bár nem volt nagyon miről de a lényeg hogy beszélni kellett XD

Azóta már nem a barátom ez az illető mert meguntam a baromságait ami nemcsak ez volt persze.Szóval jól teszed Kérdező.Akkor beszélj amikor akarsz és amiről akarsz.

2021. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám gáznak a dolgot, vagy ha mégis az.. akkor engem nem zavar, mert én is így vagyok vele. Lehet, hogy emiatt bunkónak tűnhetek, de én sem töröm magam bármi áron, hogy felvegyem a Messenger-es hívást, többek közt, mert tudom, hogyha fontos, akkor telefonon keresnének, nem az appon keresztül.


Volt 1-2 ember, akitől állandó beszólogatást kaptam, mert "elérhető vagyok", mégsem írok vissza nekik, vagy épp nem válaszolok a hívásukra. Nem egyszer jártam úgy, hogy (direkt megnéztem) órák óta nem voltam fent, csak telefonon voltam bejelentkezve, azon pedig net, WiFi ki volt kapcsolva, valaki pedig küldött üzenetet, de az app úgy jelezte, hogy elérhető vagyok.. Vagy épp szimplán egyetem, vagy munka miatt kellett felnéznem, és nem volt időm másoknak válaszolgatni.


A végeredmény pedig nálam az lett, hogy mindenhol levettem az elérhetőség mutatását és jobb döntés volt, mint gondoltam volna! Sokan úgy értelmezik az "online van" dolgot, hogy az illetőnek akkor és azonnal válaszolnia kell, pedig szerintem azért ez nem így van..

2021. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En fel tudom dolgozni, hogy ingyen beszelek, nem penzert. Kamerat sosem hasznalunk. Nem a telefonfulkeben allok, de ma mar telefonhivasnal sem. Nem ertem, mi a kulonbseg. Ha nem tobbezer kilometerre elnek akkor is ezt valasztom.
2021. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondom, csak annyi, hogy nincs egy limit, illetve szokás azonnal leakasztani az embert a szögről. Ha rövidre zárom, megy a sertodes. Ennyi csak a gondom. Pl. Másik eset, reggel 7.30-kor hívás egy barátnőmtől, ami persze tök jól esik, hisz eszembe jutottam, na de ez kissé korán van...és épp munkába siettem.
2021. júl. 28. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam kérni, hogy előtte írjanak rám, hogy mikor érek rá.

Ha valaki bejelentés nélkül felhív kinyomom így elég jól megszokta mindenki.

2021. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyannyira nem tekintem "hívásnak", hogy konkrétan nincs engedélye használni a mikrofont :D Rühellem, mert szakadozik, véletlen megnyomok valamit, ami beindítja a kamerát, kéretlenül kihangosodik és vissza se tudom kapcsolni, szóval nekem csak teher. Ha valaki keres rajta, vagy ráírok, vagy visszahívom GSM-en.
2021. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!