Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem érzem magamat odaillőnek...

Nem érzem magamat odaillőnek a baráti társasággal. Nem akarok inni, pláne berúgni mások kedvéért. Jobb ha inkább kilépek, lerázzam őket magamról? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igazából 1 éve megismertem egy régi ismerősöm barátját. Vele nincs bajom szerintem rendes a srác, de iszogat. És amikor meghívtak akkor is az első dolog az volt hogy kóstoljam meg az italokat. Na jó megkóstoltam azért. Azonban én nem vagyok ivós és nem is szeretek/szoktam alkoholt inni.

Aztán voltam a barát házi bulijában 3-an voltunk (ők 2-en és én) hát sikerült berúgnia az ismerősömnek. Nagyon féltettem mi fog vele történni, aztán nagy mázlijára nem lett baja, másnapos se lett. Itt már nekem rezgett a léc.

Egyik találkozásnál még jöttek többen is, egy másik srác meg egy lány. A srác egyébként 30-as ráadásul.

Ennél az ismerkedésnél már nem éreztem annyira az összhangot a 2 vendéggel. Eleve a lány az nem is fogott kezet velem amikor bemutatkoztam és a tekintetén a lánynak láttam, hogy unszimpatikus vagyok neki. De én nem szóltam semmit. Nagyban beszélgettek egymással rólam kicsit meg is feledkeztek. Már néztem az időt, mert idő közben el is kellett mennem. Végig azon járt az agyam én hogy kerültem oda.

De a lényeg:

Most újabb házibulit rendez a srác. A régi ismerős rám írt hogy hogyhogy nem reagáltam semmit erre. Én mondtam neki figyelj még képlékeny a dolog nem nem tudok még dönteni. Később szintén írt és nagyon kérdezősködött, hogy mi van már. Annyit írtam, neki hogy: "bonyolult". Na itt elszakadt nála a cérna, és az arcomhoz vágta, hogy "Ha ennyit ér ez neked, akkor ez nem fér bele, végeztem veled."

Ez rosszul érintett nagyon, ezért gondolkodok rajta, most azért azért van mert megsértődött mert nem akarok eljönni velük inni. Még én igyak csak azért, hogy velük jól jöjjek ki? Na ne.

Akkor inkább egyedül maradok.

20/f



2021. aug. 20. 19:19
A kérdező szavazást indított:
Jól teszed, hogy nem mész buliba velük, csak kihasználnak téged, nem érnek ennyit.
Jogosan akadt ki az ismerősöd, menned kellett volna buliba velük inni.
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha ott vagy ignorálnak is, nem is érzed jól magad, mi a kérdés? A tagnak meg vissza kellett volna írj egy "K" betűt, hogy érezze a törődést. Jól teszed, nem neked való ez a társaság, keress másokat.
2021. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Magad miatt b.ssz be akkor.

Magányos leszel, pár év múlva bánatodban meg alkedz leszel, akkor nem mindegy most iszol-e vagy sem?

2021. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Legyél határozott. Ha nem szimpik, nem muszáj erőlködnöd velük. Ezt elintézhetted volna annyival, hogy bocsi, nem tudsz jönni. Nem kell magyarázkodni. Oyanokat írni egy meghívásra, hogy nem tudsz dönteni meg hogy bonyolult, az viszont drámakirálynős, passzív agresszív.
2021. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzed ott jól magad, akkor szakíts velük.

Mondjuk már másfél éve az folyik a csapból is, hogy maradjotthon és nefogjkezet, szóval nem értem, hogy miért esett rosszul, ha a csaj nem adott kezet. Sőt, ha ennyire illemtudó akarsz lenni, akkor tudnod kell, hogy a kézfogást a lány kezdeményezi, de nem kötelező neki. Viszont ha már kezdeményezte, akkor neked illik megrázni a kezét. (Vagy szóban megindokolni, hogy miért nem teszed, pl. "bocs, covid miatt nem fogok kezet" vagy "bocs, nagyon izzad a tenyerem, ezèrt nem fogok kezet".)

2021. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondtad meg elsőre mit gondolsz, és miért nem jöttél el pl azonnal amikor nem érzed jól magad ?


Ez nem az iskola, nem kötelező, én azonnal mondtam volna a "barátodnak" pl: "bocsi de nem érem jól magam a társaságban, nem szeretek inni, nem megyek a buliba"


20 éves felnőtt ember vagy.

2021. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak ez rosszul esett és fájt.

De már túl vagyok rajta nem rágódok tovább ezen.

Máskor megmondom inkább a véleményemet.

2021. aug. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!