Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan oldódjak fel, találjak...

Electrifymyheart kérdése:

Hogyan oldódjak fel, találjak barátokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy lassan itt a szeptember, kilencesikes leszek egy új iskolában.

Eddig próbáltam nem gondolni rá, de most már folyton ezen rágódok.

Félek, hogy nem fognak kedvelni, esetleg egyenesen megutálnak vagy csak simán piszkálni fognak. Mondjuk, teljesen alaptalanul, egyszerűen csak ez van bennem.

Ma arról beszéltek a leendő osztálytársaim, hogy a felsőbb évesek elhívnak kilencedikeseket iszogatni és hasonlók.

Ettől nekem egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom.

Annyi hiba van bennem.

Alacsony vagyok, elég telt és nem is túl szép. Félek, ha emiatt az osztálytársaim nem is, de esetleg a diáktársaim lenéznek.

Egyszerűen szorongok az iskola kezdéstől.

Kérlek, segítsetek. Hogy kell barátkozni? Hogy küzdjem le a hülye gondolataimat?

Minden tanácsot elfogadok.

Előre is köszi

L



2021. aug. 22. 04:00
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

A mostani iskoládban hogy érezted magad? Ott voltak barátaid?

Mindenkiben vannak hibák. Azokat, akik a külsőd miatt lenéznek, le kell szarni:) Biztos, hogy fogsz találni olyan embert az uj osztályodban, aki el fog fogadni ugy, ahogy vagy:)

Fel a fejjel:)

2021. aug. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szerintem ne gondold túl. Gondolj arra, hogy a többieknek is új a környezet. Ne izgulj, mert idővel kialakulnak a kapcsolatok. Nem muszáj rögtön az elején megtalálni a legjobb barátod, de anélkül is lesz kihez odamenni. Nézz ki magadnak egy embert vagy egy kisebb társaságot és csapódj oda hozzájuk.


Én, mikor gólyatáborban elsőnek találkoztam az osztálytársaimmal, kissé bezárkóztam, mert kívül esett minden a komfortzónámtól. Aztán hallottam, hogy őt milyen jól elvannak, beültem hozzájuk és csak figyeltem mit csinálnak. Az első napok is ilyenek, de befogadtak, nem vártak el tőlem semmit, ahogy tőled se fognak.


Mondjuk ne küldj el senkit rögtön melegebb éghajlatra és minden oké lesz.


A külsőddel kapcsolatban meg: tegyél rá nagy ívben mások véleményére. Én sem vagyok egy nádszál, de soha senkit nem érdekelt. A felsőbb évesek valószínűleg nem is foglalkoznak majd veletek, csak azzal akit esetleg már ismernek. Ugyan ez évfolyamszinten.


Összegzésképp: nyiss mások felé, beszélgess a padtársaddal ha lesz aktuális vagy csak random dolgokról. Ne foglalkozz másokkal, főleg ha valami fogást találnak rajtad. Idővel lekopnak az ilyen tuskók. Egyelőre ennyi, ha valami kimaradt volna vagy középsulis kérdésed lenne, akkor ha tudok; segítek :P


Sok sikert, nem olyan vészes

17

2021. aug. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!