Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sajnáltatja magát? Működőképes...

Sajnáltatja magát? Működőképes lehet így egy barátság?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam utóbbi időben a szememre vetette, hogy a sok morbid viccéből neki gondjai vannak. Aztán elecsetelte utóbbi időben többször is. Már többször meghallgattam, volt hogy hajnalokig és folyamatosan megoldásokkal dobáltam, de leszarja kb, mintha szenvedni szeretne. Pl utóbbi nagy problémai, hogy a lány aki utóbbi hónapba megtetszett neki csávója lett, és ritkán találkoznak. Meg hogy most kezdi az egyetemet és fél hogy nem fog tudni beilleszkedni, meg hogy elvesziti a regi baratait. De ezekkel mindenki szembenez minden mulando. De mondja nekem egyszeru, mert en barkihez odamegyek. Kozbe mondtam neki en is introvertalt vagyok, ugyanannyi erofeszites odamennem nekem odamenni vkihez mint neki, csak en raveszem magam. Szoval figyelmen kivul hagyja a megoldasokat, de elvarja h hatvanszor meghallgassam a problemait. Pedig szerintem senki se szereti negativ emberekkel korbevenni magat. Bezzeg mikor en egyszer panaszkodnek vmirol, elmondja hogy ezt mar egyszer emlitettem h nem tudom h egyetemre menjek vagy hagyjak ki egy evet, illetve miutan hajnal 4ig hallgattam a sirankozasat, es masnap rakerdezett h ottvagyok-e egy barati iszogatason ahol egyik legjobb baratnom volt. Mondtam h nem es h az utobbi idobe picit eltavolodtunk, es elkezdtem kicsit kifakadbi errol mert meg nem jott fel senkivel a tema es enis inkabb magambafojtottam. Aztan kijelentette hogy ot ez amugy nem erdekli es o csak annyit kerdezett ott vagyok e. En se vagyok egy empatikus ember, de ezek utan h en meghallgattam az o problemait nem erre a reakciora szamitottam. Tegnap felhoztam ezt neki, mert mindig azzal fenyegetozik kb hogy ha mar nem lesz. De szerintem ez csak figyelemhianyossag, en is volt h vagdostam magam egyszer regebben, mert figyelemre vagytam, de eszembe nem volt megolni magam. Ha lenne akk nem viccelodnek az ismeroseimnek h majd neztek ha holnap egy fan logok haha. Szoval szerintem ezeket nem gondolja komolyan, csak sajnalatra vagyik, es en nem tudom h ez mennyire egeszseges, mert ma is szeretett volna talalkozni, de egyszeruen nem volt kedvem a negativitashoz. Enis pesszimista vagyok sokszor, de nem hozok mast le az eletrol. Szeretem ha pozitiv emberek vesznek korbe. Nyilvan oke kibeszelhetjuk a problemankat egyszer. De mikor mar az ulyen kis problemakat igy felfujja az mar nagyon faraszto. Ti mit tennetek?

2021. aug. 29. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Energiavámpír, önsajnáltató, negatív... Persze nem hagyom cserben a barátaimat ha van valami gondjuk, de általában mindig megoldják maguk, vagy közösen elintézzük, megbeszéljük az ilyesmit. Aki ilyen mindig van valami baja, tutyimutyi, fárasztó, én azt inkább hagynám, ha már nagyon zavar.
2021. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hmm. Hát igen, érdekes az ügy.

Egyvalamit jól megtanultam az eddigi 29 évem során. Mert hasonló vagyok hozzád én is megoldásokat szoktam ajánlani.

2 fajta panaszkodás létezik

- A Vent (vagyis csak kiakarja adni magából az illető, nem akar megoldásokat hallani)

Akkor csak végighallgatod amit mond

-és az amikor tanácsot kér


A barátod úgy tünik hogy az elsőt preferálja ami nem rossz. A rossz az az elakadt lemezzel van. Látszólag nem müködik a panaszkodás, nem lett jobban tőle hogy kiadta.

Lehet kellene neki egy pszichológus.

Mert tőled meg a családjától tuti nem fog elfogadni tanácsokat.

Ez nem megsértődés tárgya, ez így van.

Ez is ilyen fura dolog mint amikor egy cadidegen embernek könnyebben elmondja az ember a sötét titkait mint a közeli ismerőseinek.

Sajnálom :( . Viszont jó barát vagy, ez ritka

2021. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!