Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Náthásan te mennyire élnél...

Náthásan te mennyire élnél társasági életet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egy gyors tali belefér, esetleg, mozi társas, borozgatás, beszélgetés, bulizás stb-re gondolok

2021. szept. 2. 09:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%
Amikor náthás az ember a közérzete is pocsék. Munka, iskola kötelező, de szórakozni ki a bánatnak van kedve olyankor menni. Dehogy megyek.
2021. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy az ilyen szarságokat mindig csak olyan helyzetekben kérik számon az embereken, amikben épp kikapcsolódni, feltöltődni, szórakozni próbálnak. Anno a maszkviselés kapcsán is ez a hiszti ment ezerrel, mert a teraszokon nincs a pofájukon maszk, hurr-durr… Jaj, istenem, ki a francot érdekel? Rengetegen dolgoztunk úgy egy helyiségben 20-30-an, hogy senki sem viselt maszkot. Az senkit sem érdekel. Meg ha meg vagy fázva, mehetsz kivenni azt a huszonpár nyomorult napot, ami az évben megadatik neked pihenésre és a fizud 30%-át elbukva táppénzre, HA egyáltalán adnak, de az sem biztos. Egy tanfolyamról x-nél több hiányzás esetén meg kivágnak, mint a szart, nem érdekli őket semmilyen igazolás. Minden nyomorék helyen bejárásra és lehetetlen helyzetekre kényszerítik az embereket, senkit sem érdekel mégsem. De ha mindezek után próbálja magát jólérezni, már meg is indul a népharag. Majd ha nem lenne társadalmi szinten normalizálva, hogy akkor menj orvoshoz, ha lóg a beled és addig dolgozz, amíg össze nem esel a betegségtől, különben lógsz, színlelsz meg szar vagy, akkor lehet, hogy az embereket jobban érdekelné, hogy ezt szabadidejükben is betartsák.
2021. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy valaki gyakrabban fúj orrot, nem lesz rossz senkinek a közérzete annyira, hogy ne akarjon más emberekkel lenni, már bocs. Ha meg igen, akkor talán nem kellene dolgoztatni sem. Vagy a baktériumok munkahelyen más policyt követnek? Istenem...
2021. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Ritkán vagyok náthás, akkor is 1-2 napig tart erősebben. Addig nem mennék, de 11-essel egyetértésben nem is vágyom ilyenkor sehova. Munka után inkább otthon vagyok, pihenek, korán lefekszem.

Amikor már csak időnként ki kell fújnom az orromat, akkor már mennék. Vagy pl. ha köhögök, akkor is általában reggel felkelés utáni egy órában köhögök sokat, aztán iszom 2-3 bögre forró teát, és napközben, munkahelyen egyáltalán nem köhögök. Nos, ilyenkor szintén elmennék társasággal. De találkozásnál, búcsúzásnál nem puszilkodnék senkivel.

2021. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen, mint ahogy az utolsók mondták: Én amikor náthás vagyok a hangomról derül csak ki hogy nazális, meg néha rágózom, és mellette kicsit gyakrabban veszem elő a zsepit. Nem mindenki náthásan láztól fetreng, stb, hanem csak takonykórós és ez max az orrán hangján hallatszik.
2021. szept. 2. 10:46
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Én semmit sem szoktam érezni, csak mikor már lázas is vagyok. Az év többi napján ugyanis ugyanazt csinálom, csak a portól meg a pollentől: úszok a taknyomban és fulladok, tüsszögök, sokszor a gyógyszer ellenére is. Naná, hogy elmegyek mindenhova, ahova akarok. Ha az élet sem áll meg és a kötelességeimet is ugyanúgy hajtanom kell, akkor ugyanúgy kijár az, hogy a kötelességeim teljesítése mellett feltöltődjek karantén helyett.
2021. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16-os dettó, attól még a munka sem, az élet nem áll le hogy megfáztál. Amíg nem mondhatja az ember a munkába, bocs meg vagy hűlve nem jövök, addig szerintem mászkálni is lehet.
2021. szept. 2. 10:54
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
Én csinalok mindent ugyanúgy. Egyedül elek, már dolgozom, amit senki nem fog megcsinalni helyettem, ahogy a bevasarlast és egyéb dolgokat sem :) szóval nem hagyok ki napot. De egyetemen sem hagytam ki, pedig voltam párszor náthás, megjegyzem az összes evfolyamtarsam ugyanigy csinálta, persze akkor meg nem volt itt ez a divatos koronavirus és az álszent masokat vedek duma. Általánosban meg csufoltak is az ilyen taposakat, akik két köhögés miatt otthon maradtak. Tapasztalataim szerint az életben is sokkal gyengébbek az ilyenek.
2021. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

Eljutottunk arra a szintre munkahelyen, hogy egymást nyomják fel kb mert egyet köhögni mert az illető. Itt tartunk!


Ha csak folyik az orrom, könyörgöm... nehogy már ne lehessen találkozni. Nekem non stop folyik, évek óta! Nem tudok vele mit kezdeni. Ha náthás vagyok még jobban. Na kb ennyi a különbség. Ha beteg vagyok, én nem megyek dolgozni, végre van indok a táppénzre. De már ezzel meg nem merek ha az is lennék, mert ha egy hülye orvosom lenne, rám küldené a tesztelőket is. Munkában már levegőt nem vehetsz úgy, hogy ne fossanak tőled lassan.


Mentem már dolgozni vírusos hasmenéssel. Elmentem, otthon semmi bajom nem volt. Műszak váltás előtt éreztem valami nem kóser, de még nem volt olyan borzasztó. Na 3kor végem lett. Mit kezdjek ha ott jött rám? Nagyon jó volt ott járkálni ki meg hányni meg belázasodtam majdnem 39 fokra munkában. Félidőben haza mentem. Van ilyen. És nem dőltek ki tőlem a többiek. Volt aki mesélte ő ha lázas is bejön gyógyszerrel mert hú a táppénz nem fizet. Ez ugye régebben volt még. Hát én meg nem. Sehova.


Ne féljünk már ennyire azért egymástól! Mindenki ilyen gyenge szervezetű vagy mi, hogy rögtön a végét járja egy gyenge náthától? Ha meg olyan rossz, ki akar bárhová menni?

2021. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Én akármilyem betegséggel elmennék akárhová. Engem nem zavar, ha beteg vagyok, aki meg fél, hogy elkapja tőlem, az kerüljön el.
2021. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!