Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek miért zárhattak...

Szerintetek miért zárhattak ki engem ebből a baráti körből? (27/F)

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy volt pár egyetemi diákszervezetes ismerős, akikkel főként akkor lettem jóba, amikor már egyikőnk se volt aktív tagja az egyetei diákszervezetnek. Kb 12-en lehettünk. 3 éve még szerveztünk közös nyaralást, elmentünk az egyik tóhoz, 2 éve a Balkánra szerveztünk egy tripet, amin én nem tudtam részt venni sajnos, mert külföldön dolgoztam. Ha voltak születésnapok, azt mindig megünnepeltük egy kocsmában, mondhatni voltak bizonos tradícióink, amiket több éven át megtartottunk.


Közben a 12 főből ketten kiköltöztek külföldre, 10-en összejöttek, és maradtunk ketten srácok, akiknek nem volt, és most sincs barátnőnk.


Jött a Covid, online kezdtük el tartani a kapcsolatot, majd utoljára tavaly volt még egy sörözés, ezután költözött ki az egyik pár Angliába. Én is kiköltöztem külföldre munka miatt, majd júniusban megint hazaköltöztem. Igen ám, de közben meglepő módon nem volt semmi kapcsolattartás, észrevettem, hogy senki nem ír a Facebook-csoportba, majd novemberben valaki felvetette, hogy legyen egy közös Messenger call. Ezután végképp semmi nem volt.


Na most jön a lényeg. Szilveszterkor egyik baráti körben sem hívtak meg bulizni, így otthon töltöttem a Szilvesztert. Éjfél után láttam egy képet, ahova kiposztolt ez a 11 ember egy közös képet, ahogyan ünneplik a Szilvesztert. Itt vált gyanússá, hogy ezek kirekeszthettek, valszeg új csoportot használnak kommunikációra. Nem csináltam belőle nagy ügyet, hiszen nem sokkal utána mentem is vissza dolgozni, és csak júniusban jöttem haza. Közben senki nem írt a csoportba. Gyanús. Ok, mondom én, muszáj valakinek a sarkára állnia, hát legyek én az a valaki, és írtam a közösbe, hogy ki mit csinál nyáron, nincs-e kedvetek valami utazáshoz, piáláshoz, valami. Mindenki látta, amit írtam, és semmit nem reagáltak. 2 hete vettem észre, hogy közben ketten megházasodtak, ma látom, hogy egy másik pár is megházasodott. Nekem bezzeg senki nem szólt, és meg se hívott.


Nem értem mi bajuk lehet velem, az hogy szingli vagyok? Mert ők már mind párok vagy házastársak, nem értem? Semmi rosszat nem cináltam velük, nem szóltam be senkinek, és úgy éreztem, hogy bírnak. Amire gyanakszom, hoyg alapból van egyfajta szorongásom, nehezen nyílok meg társaságban, főleg ha többen vagyunk együtt. Lehet, hogy mivel nem vagyok annyira egy kommunikatív egyén, ezért is zárhattak ki ebből a baráti körből?



2021. szept. 4. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy 2-en voltatok akiknek nem volt barátnője és 11-en jöttek össze szilveszterkor, szóval ezekszerint ott volt a másik szingli srác is, nem hiszem hogy ez lett volna a gond.
2021. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy igazából az számít, hogy kinek kikkel van egyéni kapcsolata valami. Szóval nem az amit a közös csoportba írnak az emberek, hanem amúgy kommunikálnak e egymással és neked valahogy elhaltak ezek az egyéni szálaid az emberekkel talán.


De ettől még nem szép amit csináltak szerintem.


Szerintem nyugodtan megkérdezheted valamelyiküket, hogy hogy látja miért alakultak így a dolgok. Nem azért, hogy visszakerülj, mert szerintem ez nem pálya innentől, csak, hogy esetleg értsd. Bár lehet ez ilyen önkínzás és nincs értelme. (de amúgy az, hogy ezt nem tetted meg korábban,hogy bárkivel beszéltél volna arról, hogy mi a gond is azt mutatja, hogy nem nagyon volt kapcsolatod a többiekkel)

2021. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyi még kimaradt, hogy amúgy beszéltem ezzel a szingli sráccal, és mesélte, hogy nem nagyon voltak találkák. Ehhez képest őt is láttam az egyik pár esküvői fotóján.
2021. szept. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!