Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak, ismerjek...

Hogyan barátkozzak, ismerjek meg új embereket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy lerágott csont a téma, de nekem valahogy nem megy. Volt egy régi társaság, ami szétesett és azóta nem igen volt új baráti társaságom (ez kb 4 éve történt). Van egy-két ismerősöm, haverom, akikkel néha találkozok és kb ennyi. Valahogy nem tudom, mi a baj velem. Nagyon régóta nem tudtam új emberekkel megismerkedni, pedig már nagyon szeretnék. Most kezdtem el az egyetemet, de valahogy nem tudom ismerkedni/barátkozni. Sajnos nem tudtam menni gólyatábora meg egy ilyen külön találkozóra. Úgy érzem, hogy rohadtul nagy hátrányban vagyok így, mert látom, hogy akik voltak ezeken, azok ismerik egymást és jóban vannak. Volt pár szaktársam, akik nem voltak, velük próbáltam beszélni, de éreztem, hogy nem szabad ezt “erőltetni”. Szóval egy-két arc van, akikkel köszönőviszonyban vagyok. Hybrid oktatás van nálunk, tehát sokszor rengetegen nincsenek bent, mert mindenki össze-vissza van.A lényeg az, hogy nekem nem váltak be, hogy légy nyitott, barátságos és add önmagad. Szinte senkit nem ismertem meg, pedig sokszor én kezdeményeztem. Hogyan és hol tudnék barátkozni új emberekkel? (Akár egyetemen kívül)

2021. szept. 8. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha Szegeden tanulsz össze futhatunk néha egy két sörre :D

Amúgy valami hobbi, sport ahol vannak emberek jó ötlet lehet, akár egyetemen keresztül. Én általában egyetemen megyek beszélgetni másokkal ha van kedvem, vagy ha van kivel bulizni menned tudsz ott is haverkodni, ott elég könnyű.

2021. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem tudod mi a baj veled? Semmi. Nem sok minden támogatja a személyes ismerkedést. Hiaba a sok kommunikációs alkalmazás az emberek figyelme megoszlik és valahogy egyre kevesebben képesek/ akarnak tartós kapcsolatokat kialakítani, a távolságokról nem is beszélve. Személyesen meg hogy lehet ismerkedni, ha valakinek nem nagyon van alapból extrovertált személyisége pl? És ha kijárod az egyetemet utána csak nehezebb. Sokaknak van hasonló problémája. Nem elég ha normális vagy, ki kell valamivel tűnnöd az emberek közül, pl tiktok hírnév, akkor tapadni fognak rád a felületes majmok, csak éppen attól se leszel olyan barátsághoz közelebb, mint amire vágysz.
2021. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én se tudnám hogy kell.
2021. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!