Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kifulladt a barátság? Hogyan...

Kifulladt a barátság? Hogyan tartsam a társasággal a kapcsolatot, ha van egy felszínes pár köztünk, akikkel nem szeretnék találkozni? Van ennek így jövője?

Figyelt kérdés

Volt a gimiben egy társaságunk, jelenleg párjainkkal együtt 8 fő, ballagás után tartottuk a kapcsolatot. Hárman lányok nagyon jóban voltunk középiskolában. Egy városban tanultunk tovább, de mind más egyetemeken. Itt lettek új barátaink, mi pedig elég ritkán, évente 4-5 alkalommal találkoztunk. Inkább csak messengeren írtunk egymásnak.


A csapatból az egyik lánynak lett egy öntelt, műveletlen, illemeket nem ismerő, tiszteletlen, pofátlan barátja (már férje), akivel se veled, se nélküled kapcsolata volt és 11-szer szakítottak (6 évből kb a felét töltötték együtt). A ritkább találkozások a bandával igazából azóta vannak, mióta összejöttek. A társaság többi része is csak megtűri a srácot, mert a barátnőnkkel van együtt. (Meg rájöttem, hogy zsák a foltját...)

Idén volt a lagzijuk, emiatt sokat találkoztunk ebben az évben és nagyokat csalódtam benne. Olyan p.csává vált, mint akiken gimiben szörnyülködtünk. Mindent kifelé csinál, hogy mások lássák, hogy neki milyen jó élete van, mintha bizonygatná mindenkinek. Én ilyen felszínes emberekkel sosem szerettem időt tölteni. Úgy érzem, hogy csak jól mutatok az instán a képekhez. Nem a külsőmre gondolok, hanem hogy ezzel is bizonyítja, hogy neki vannak barátnői. És milyen jóban vagyunk.. pedig az elmúlt másfél-két évben egyszer sem kérdezte meg, hogy hogy vagyok, azután sem, hogy én érdeklődtem iránta.

Olyan "jól" sikerült a lagzijuk, hogy mindannyiunkból kijött az, amit valójában gondolunk róluk. Nagy színjáték volt, egy egész estés mozinyi nyersanyag lett a nagy napjukból. Egy biodíszletnek éreztem magam... És ezt mind a netre csinálták. Mi h.lyék pedig ehhez asszisztáltunk...

Az esküvő a jéghegy csúcsa volt nekem. Előtte is voltak dolgok, amik egyesével is nagyon gázak voltak:

-Diplomaosztójára csak azért hívott meg minket lányokat, hogy az instára feltölthessen. A képek elkészültével hazaküldött bennünket. Én nem szeretek megosztani infókat magamról és ezt ő is tudja. A kép hagyján, de mintha ez valami verseny lenne, szövegnek odaírta, hogy jövőre majd én vagyok a soros. Gondolkodtam, hogy írok neki, hogy szedje le a szöveget, de arra jutottam, hogy csak felfújom az ügyet, így elengedtem.

- A lánybúcsút is úgy éreztem, hogy csak azért voltunk ott annyian, hogy ki legyen pengetve az ő drága elvárásai. Csinált egy videót, hogy ő mit akar. Miután megnéztem majdnem írtam neki, hogy bocsi, nincs rá keretem (egyetemi ösztöndíj és a gyakorlatért kapott pénz nem sok az eü-ben). Kiderült, hogy mindenki 20-25 ezret tud erre rászánni. Mi ezt hétvégét szerencsére 210 ezerből ki tudtuk hozni a kastélyszálló nélkül. A sztori lényege pedig: sajnos megfáztam a hétvégére, de elmentem, mert nem akartam cserben hagyni barátnőmet. Egész nap meg sem kérdezte, hogy mizu (szemmel láthatóan beteg voltam, mindenki kérdezgette, csak ő nem). Majd éjszaka beszólt, hogy jó volna ha már innék én is alkoholt és táncolnék, mert ez az ő estéje. Akkor mondtam neki, hogy örüljön, hogy ott vagyok... Nagyon rosszul esett.

- Idén volt a társaság túrázni (kivétel én és a párom eü okok miatt). Lagzin tudtuk meg párommal, hogy miket sorolt ott a vőlegény. Kifejtette, hogy semelyikünk nem tud majd a nyomukba érni, az ő lagzijuk lesz a legjobb, mindenben a legek legje. Senki nem mert szólni nekik, hogy ez gáz... én lehet, hogy a képükbe nevettem volna, hogy milyen gyerekesen viselkednek.


Tehát nekem hatalmas tanulópénz volt a "barátnőmről" és rájöttem, hogy én ilyen látszatembernek nem akarok a barátja lenni. Úgy érzem, hogy kihasználnak. A társaság többi tagját bírom, ők is hasonlóan gondolkodnak, mint én. Ugye ez hosszas hallgatás után kiderült a lagzin. Eddig senki nem merte felhozni ezt, mert ritkán találkoztunk és nem akartuk megbántani a másikat.


A probléma ezzel csak az, hogy ha nincs ott ez a felszínes pár, akkor nincs program. Mintha ők irányítanák a csapatot. Szerveztem idén néhány programota másik barátnőmmel (és a párjainkkal), viszont ő meg problémázik azon, hogy nincs ott a felszínes barátnőnk. Gondolkodtam, hogy kerek perec megmondom, hogy nincs kedvem hozzájuk, így elhívtam mindenkit kivétel a felszínes párt. Belekezdtem a témába, de nem akartak belemenni, így hagytam. Ha megmondom, szerintem én fogok kiesni a csapatból. Tehát vagy elviselem ezt a sok hülyeséget, vagy nem találkozok a csapattal? Egy ideig utóbbit csináltam, de a többiek társasága hiányzott. Ezer éve próbáltam a felszínes barátnőnkkel beszélni, hogy nincs rendben ez így, de nem vette a lapot, csak rosszabb lett. Vitatkozni meg folyamatosan nincs időm, energiám. És birka sem akarok lenni.


Szóval kifulladt ez a barátság? Vagy hogyan tartsam a társasággal a kapcsolatot? Van ennek jövője?


26/N



2021. szept. 29. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem akarok paraszt lenni, de most komolyan, ahelyett, hogy ezt mind elmondtad volna kerek perec ennek a csajnak, leírtad ide? Mármint, szerintem az élet nem így működik, nem fog varázsütésre megváltozni a barátnőd és a párja, nyisd ki a szád aztán lesz, ami lesz. Semmit nem lehet a végletekig tűrni.

Amúgy meg nekem az jön le, hogy a "felszínes pár" nélkül ez az egész baráti társaságotok nem ér semmit. Jó kis baráti kör lehettek, ha amúgy nem bírjátok őket, de ha meg nincsenek ott, az se jó, mert hiányoznak. Szerintem ti is elég felszínesek vagytok, már megbocsáss, hiszen kitudja mennyi éve senkinek nem volt annyi vér a pucájában, hogy megmondja nekik, hogy ez nektek így nem egészen okés.

2021. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy egyes írja. Továbbá abszolút nem értem, hogy miért nem beszéltek vele. Nálunk, mikor egyik barátunk elkezdett meghülyülni, már az elején mindenki fejen verte a csapatban, hogy észhez térjen. Ti meg szerencsétlenkedtek, tűritek, de még egymás között se tudtok beszélni róla?! Nem értem. Kapd össze magad és beszélj vele így kerek-perec.
2021. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát egyszerűbb megkérdezni ismeretleneket, mint elkezdeni egy értelmetlennek tűnő vitát a csajjal. Engem arra tanítottak a szüleim, hogy ne a saját káromon tanuljak. Tőlük kérdeznék ezzel kapcsolatban, ha még lehetne. :) Lehet, nem olvastad elég figyelmesen, de én már beszéltem vele. Igaz, nem részleteztem sok mindent, mert így is hosszú, hogy hányszor és miért. A pasiról is megmondtam neki a véleményem, mikor legutóbb összejöttek és mégis férjhez ment hozzá. A pasit is sokszor leállítottam, de ahh.. szörnyű, nem érti.

Illetve azt sem részleteztem, hogy csak a másik lány problémázik, a többiek nem. Ő nagyon konfliktuskerülő, lelkiismerete miatt kérdezi meg őket is és erre értettem, hogy így nélkülük nem találkozunk. Sokáig is offoltam őket emiatt, mindig találtam kifogást. És igen, lehet nem kellett volna már próbálkoznom, tényleg nem változtak meg maguktól a dolgok... Utóbbi időben szerveztem direkt úgy többször, hogy ne érjenek rá a felszínes párék. Tudom, hogy gonosz dolog, de ez van, nélkülük minden tök jó volt :) Legutóbb pedig belekezdtem a témába a többieknek, megmondtam, hogy nem tetszik, felszínes az egész, de azt nem mondtam meg, hogy így nincs kedvem találkozni a párral. Ha ők nem akarnak valtozást, én akármit csinálhatok/ mondhatok.

És igen, én is elgondolkodtam már azon, hogy az egész gáz és miért nem mondtuk ki korábban, hogy mit érzünk. Néha azt hiszem, hogy én többet gondolok/szeretnék ebbe a társaságba.

2021. szept. 29. 22:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetem elején én megmondtam neki, hogy nem jó ötlet mindenkivel összefeküdni, akkor ő offolt egy darabig. 4 éve újra eléggé kiosztottam őket a férjével, de nyilván csak nekem volt nagy a szám. Be akartak szervezni MLM-be, de a konfliktuskerülő barátnőm még erre se szólt.. Párom az esküvőn is megmondta gratulációkor, hogy jót színészkedtek, de ezt dicséretnek vették 😂 ezért mondom, hogy feleslegesnek érzek belemenni. Viszont így nem sok jövője van részemről. Köszi a megerősítést nektek :)
2021. szept. 29. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

"Engem arra tanítottak a szüleim, hogy ne a saját káromon tanuljak."


Erről már lekéstél, már csak a saját hibádból fogsz tanulni itt. Ettől függetlenül még mindig a beszéd a legjobb, amit tehetsz. Ha bedurcizik, akkor legalább vége végleg. Win-win. Vagy pedig keress új barátnőket, akikhez szépen lassan átpártolsz. De őszintén, én csak azt az egyet dobnám, aki meghülyült. A többieknek pedig mondanám, hogy tudunk találkozni, ha az a csaj nincs.


Nekem ez a véleményem, ha elfogadod, elfogadod, ha nem, nem, mindenesetre minden jót! Remélem rendeződnek a dolgok nálatok.

2021. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki számára jobb lenne, ha ennek a barátságnak minél hamarabb véget vetnétek, ugyanis ezen a ponton már nagyon toxikus, és egyértelműen kiütköznek az ellentétek közöttetek, nem értem, hogy eddig a pontig még hogy nem jutottatok el, mindegy is.

Szerintem hagyd ezt az egész társaságot, keress új barátokat, vagy nem tudom, de ezt kár erőltetni - szerintem.

2021. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges az ilyenekkel beszélni. Úgysem értik meg. Amíg vannak bábuk, akik úgy táncolnak ahogy ő fütyül, addig nem érzi azt, hogy nem kedveli őt senki. Miért is érezné azt? Folyamatosan nyalnak neki, bármit kér, az történik amit ő akar. Na most mi van akkor, ha egy valaki elmondja a véleményét? Semmi. Pont le...ja.

Én már rég léptem volna a társaságból. Nem hinném, hogy el kellene az ilyet viselnem.

2021. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!