Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Segítsek a depressziós haverom...

Segítsek a depressziós haveromnak?

Figyelt kérdés

Az egyik "barátom" depressziós lett a nyáron és mostanság vagdossa magát, és eléggé magaalatt van. Hozzám fordult segítségéért, hogy csak bennem bízik és sírva mondta hogy mennyire nem akar élni, és azt kérte hogy beszéljek vele gyakran.


Minek is segítsek neki? Tavaly ősztől egészen tavasz végéig magányos és depressziós voltam én is. Én fordultam másokhoz segítségért, hozzá is gyakran, de viccet csinál belőlem többször is belém rugott. Mai napig nincsenek barátaim, hiába tekint annak. Én mindig mondtam h nem-e megyunk-e ide-oda, ement el velem sehová, nem is nagyon hívott el. Szükségem lett volna rá. Akkor én minek is segítsek?



2021. okt. 29. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Ja, ha ilyen a gyerek, akkor takarodó. Tiltsd le, töröld mindenhonnan és csá. Rendes tőled, hogy dilemmázol, de sajnos a férgeket féregként kell kezelni.
2021. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha ezt te már eldöntötted, akkor miért vársz tőlünk megerősítést?
2021. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mond el neki amit érzel.
2021. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki, mert mikor elmondta nekem én még sajnáltam, de már nehezen. Átgondoltam és harag gyűlt össze bennem, hogy nem tanulok a hibáimból. Rajtam senki sem segített holott kértem, főleg az kér tőlem segítséget aki inkább elvet, és én voltam olyan barom hogy azon gondolkodtam h segítsek neki.
2021. okt. 29. 23:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kéne tenni. Vagy a magam hibáját követem el, vagy mások hibáját. Én értem, hogy a sors elég humoros, pont az válik olyanná akit legjobban kipróbált figurázni, de nem tudom. Én nem okolok senkit mikor depis voltam, de jól esett volna ha nem ott hagytak volna a sz*rban az állítólagos barátaim, főleg ez, hanem segítettek volna valamiben. De ha most ő depis akkor én segítsek neki? Itt nekem sántít. De ha mondjuk súlyosabb lesz neki, és olyan dolgot csinál? Akkor így járt? Nem tudom. Lehet nekem megvan az a fegyver, hogy megellőzem a tragédiát HA LESZ, de mindig ott van a kérdés, értem ezt ki tenné meg pl jelenleg? Senki.
2021. okt. 30. 05:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a srác egy budos féreg!!!!!! Csoportba ismét engem beszélt ki! Pedig segítettem neki mikor rinyált. Nyomorék, egy rossz döntése volt, hogy megbízott bennem. Most ki lesz csinálva ;)
2021. okt. 30. 21:31
 7/8 anonim válasza:
Ne bosszúzz, ki tudja mi baja, lehet paranoia, nem megfelelően értékel, mér fel téged. Elég, ha nem foglalkozol vele, ha egyszer kérdi miért, tárgyilagosan mond meg, de hagyd békén. Ha beteg ember bánt, azt max. kerüld el.
2021. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan, erre mi szükség van?..


Senki nem tudja átvenni a másik szenvedését. Mi ez a "ki lesz csinálva" duma, meg a gyűlölet, Nincs elég xar az életben így is? A haveros sem véletlenül szenved.


Nem, nem vagy köteles segíteni neki. De miért hívod barátodnak? Próbáld meg inkább rendbe rakni az életed, és nem más nyomorultak kicsinálásával foglalkozni kicsinyes bosszúkkal. Tényleg nincs jobb elfoglaltásg, vagy ami örömet is okoz?


Ha nem igazi barátod, akkor szimplán zárd ki az életedből, és lépj tovább az idióta játszmák helyett. Felesleges más nyomorát akarni meg várni, főleg ha az is szenved. Többet érnél, ha a fókuszt máshova helyeznéd. Viselkedj és cselekdj őszintén, vállald fel nyugodtan, hogy cserbenhagyva érezted magad miatta, mert mikor hozzáfordultál nme vett komolyan.

És vállald azt is, hogy nem tartod a barátodnak. Légy önazonos, sokkal jobb érzés lesz. ÉS ha ignorálni akarod, ignoráld, de tényleg annyi saz*r történik az életben, hogy ez most ilyen prior fontos dolog?..

2021. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!