Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha úgy érzem...

Kkuszpotyi kérdése:

Mit csináljak ha úgy érzem hogy a legjobb barátnőm és közém befurakodott egy másik lány?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátnőm.Lassan 4 éve vagyunk barátnők. Idén jött egy új lány az osztályba. Eleinte nem foglalkoztunk vele. Azt tudni kell hogy én és a barátnőm mindig mindent együtt csinálunk. Beteg lettem és nem mentem suliba 3 napig. Ugye azt is tudni kell hogy nem nagyon tudunk egymás nélkül kezdeni semmit. De a barátnőm nagyon jóba lett a másik csajjal és amikor visszamentem láttam hogy nem szívesen fogadnak aztán ez így ment egy és fél napig. Aztán a második napon megelégeltem hogy engem le se tojnak. ( de azért látszott a barátnőmön hogy ő sem érzi magát annyira jól a csajjal)

Beszéltem vele hogy ez így nem jó mert hiányzik hogy mindent együtt csinálunk. És ő is így volt vele aztán kibékültünk. De lett egy olyan mániám hogy ő és a csaj legjobb barátnők és amikor beszélgettek én azt mondtam hogy legjobb barátnők. De aztán egy nap amikor ünnepségre mentek nélkülem mert én hiányoztam amikor kiválasztották hogy kik mennek. Én hazamentem hamarabb. Aztán másnap mondta a barátnőm hogy a csaj megpróbált utánozni engem vagyis a viselkedésemet. Na ekkor tört el a mécses. Mondtam hogy nekem ez nagyon rosszul esik. Aztán a csaj mindig a nyakunkon lógott és engem is es a barátnőmet is idegesítette. Azt tudni kell rólam hogy én nem szeretek annyira barátkozni és én 1 emberhez ragaszkodom kifejezetten. És az a legjobb barátnőm volt. És egyszer küldött egy ilyen továbbküldős üzenetet és meggyanusítottam hogy biztos a lány küldte neki. Aztán összevesztünk. Azt mondta hogy 360 fokon kellene nekem változtatnom. Többek között azt is mondta hogy nem szabhatom meg kivel baratkozzon és kivel nem. És igaza van. Hogy hozzam ezt helyre?


2021. nov. 1. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy hogyha 360 fokon változol, akkor nem változol pont semmit. Geometria 1-es, üljön le.


Egyébként meg ezt már úgy tűnik elcseszted, úgyhogy hagyjad, engedd el. Próbálj vele beszélni, találkozót összehozni, de ha nem hajlik rá, hogy újra jóban legyetek, akkor engedd el.

2021. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem látom a befurakodást, nem csinált semmit az "új" lány, ami miatt utálnod kéne. Attól hogy 3 napig nem mész suliba, mert beteg voltál, még elvileg a legjobb barátnőddel nem kéne ennyire rosszra fordulnia a kapcsolatodnak. Ebből látszik hogy csak mondogattátok hogy a legjobbak vagytok, egyáltalán nem volt igaz.


Lényeg hogy nyilván féltékeny vagy és kiakarod sajátítani az egykori barátnőd, aki valószínűleg maga sem tudja mit csinál és akar, mert össze-vissza beszél.


Mivel fiatalok vagytok, belefér, csak emiatt nagy a kavarodás. Ha megakarod tartani vele a jó viszonyt, megint jóban lenni, akkor beszélj vele hogy sajnálod ahogy ehhez a témához álltál, nem akartál rosszat tenni, csak te olyan vagy, hogy egy emberhez kötődsz erősen.


Ha ezt megteszed, akkor viszont el kell fogadd hogy nem ketten vagytok többé, hanem hárman, és könnyen lehet hogy vele sokkal szorosabb kapcsolata lesz idővel, mert jól érzik magukat együtt. Ettől te nem leszel eldobva, de háttérbe kerülhetsz, nem kapod meg a mesebeli barinős álomképet mint amit eddig akartál. Sőt, később akár tovább bővülhettek és még több lány csatlakozik hozzátok, kisebb-nagyobb társasággá alakulva.


A másik lehetőség hogy nem erőlteted tovább és elfogadod hogy vele többet szeretne lenni, illetve te befejezed a barátnőddel a kapcsolatot. Barátkozol, ismerkedsz mással utána, idővel jóban leszel majd olyannal, akivel szintén hasonlóak vagytok, de ő sem lesz a tiéd, tehát fog másokkal beszélni, lógni és barátkozni ugyanúgy. Csak lehet neki tényleg a legjobb és a legfontosabb leszel, nem csak mondja, amit 2 nap múlva már máshogy gondol.

2021. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Féltékeny vagy, durván. Miért ne lehetne veletek suliban az az új lány? Örül, hogy valaki nyitott felé, nyilván azért csak vele beszél mert a többiektől fél még. Te is nyithatnál felé. Most mi történne ha innentől kezdve hárman lennétek jóban?


Gondolj bele, hogy vad idegenként elmész új osztályba, valaki nyit feléd és egyből lesz egy ellenséged csak mert próbálsz barátkozni.


Ki akarod sajátítani magadnak a barátnőd, nem csoda, hogy haragszik. Én is haragudnék ha egy haverom meg akarná szabni kivel legyek jóban.

2021. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy 10?

Ne akarj kisajátítani másokat, csak neked lesz rossz, meg generálod magad körül a feszkót, és csak azt fogod hosszútávon elérni, hogy a jelenlegi legjobb barinőd el fog fordulni tőled. Ismerkedni kell másokkal, is nyitottnak lenni. Tudom milyen idegesítő, ha valaki utánoz, de azt is jelenti, hogy fel néz rád. Szóval első körben ne legyél ennyire kisajátító, hagyj a barátnődnek mozgásteret, te is legyél kicsit önállóbb, ne mindig 1 emberhez ragaszkodj. Anno én is hasonlóképp jártam, a barátnőm népszerűbb volt nálam és amikor valamit nem együtt csináltunk, akkor nagyon magányosnak éreztem magam, de sikerült rajta felül kerekedni és nyitottam más hasonló érdeklődésű emberek felé is, így nem fájt annyira, ha nem én voltam valahol a párja. Nekem 3 legjobb barátnőm van az életem 3 különböző szakaszából, és mindegyikkel mai napig tartom a kapcsolatot, szerencsére jól kijönnek egymással, bár nagyon ritka alkalom, hogy együtt vannak a földrajzi távolságok miatt.

Tudom gyerekként elég szűk a világ, de magad is alakíthatsz rajta.

2021. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmi korú lehettem, mint te (én 14 voltam, te se lehetsz sokkal több), amikor velem is megtörtént hasonló. Állandóan féltékenységi jeleneteket rendeztem, amikor a legjobb barátnőm mással lógott. Pár hónapig tűrte, aztán vége is lett a barátságunknak: néhány hónapig egyáltalán nem szóltunk egymáshoz, utána ugyan kibékültünk, de már soha többé nem lett ugyanolyan. És az utána következő három évben nem is találtam az osztályban igazi jó barátnőt: bár sokan kedveltek, nem voltam kimondottan kiközösítve, senki nem kockáztatta meg, hogy a legjobb barátnőjének válasszon, mert senkinek sem hiányzott, hogy ugyanezt lerendezzem vele is.

Őszintén szólva nem tudom, hogy ezt a dolgot helyre tudod-e még hozni, de az biztos, hogy tanulnod kell belőle, és többet nem eljátszani ugyanezt. Akkor sem, ha nagyon fáj. Nekem azóta eltelt több mint 20 év, ugyanolyan ragaszkodó és féltékenységre hajlamos maradtam, mint tinikoromban, de már csak magamban. Annyi év után tíz éve sikerült egy igazi legjobb barátnőt találnom, és bár néha rosszul esik, amikor helyettem mással van, ezt már soha nem teszem szóvá, mert tudom, hogy nincs igazam. Hiszen szabad neki, nem a tulajdonom.

2021. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerek vagy még úgy látom, nem baj majd idővel reméljük érettebb leszel.:D
2021. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudjátok az van hogy az én baráti körömben mindenki a "barátnőmet" kedveli jobban, mindig vele szeretnének lenni és háttérbe vagyok szorítva és a "barátnőm" nem csinál semmit, mert gondolom örül hogy ilyen sok mindenki szeretne vele barátkozni. De azért látom rajta hogy szeretne velem is lenni meg minden, pl ma is azt vettem észre, direkt nevedgéltek hangosan amikor én is ott voltam és utána még rám is néztek, mintha rosszat szeretnének nekem vagy nem is tudom. De van egy másik lány. Vele egy kiránduláson lettem jóba. Azt mondta hogy ő szeretne velem barátkozni, jobban megismerni (tavaly kerültünk egy osztályba), de van 1 barátnője és azt mondta hogy nem akarja megbántani azzal hogy velem van. És van mégegy lány. Ő is a baráti társaságunkban van és én nyitok felé meg minden de úgy látom hogy ő inkább a "barátnőmet" kedveli jobban. Megkérdeztem hogy nincs-e kedve el jönni a mekibe azt mondta van es utána megkérdezte hogy a "barátnőnk" is jöhet e. Kicsit csalódott voltam.
2021. nov. 2. 15:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában nekem is kimondottan egy legjobb barátnőm volt és rosszul esett, ha mással foglalkozott. Aztán teltek az évek 12 éves korom körül már több barátnőm volt. Sokáig legjobb barátnőm nem is volt. Volt pár jó barátnőm és ennyi, meg úgy a lányokkal sose voltam rosszban. Most van egy legjobb barátnőm, aki a legközelebb áll hozzám (még a középiskolából), de mellette azért még másokkal is jóba vagyok. Ők is jóba vannak másokkal. Én is féltékenykedhetnék, de észbe kapok, hogy nekem is vannak más barátnőim is. Azzal barátkozik akivel akar. Te is barátkozz másokkal! Majd változik a helyzet nálad is, csak legyél nyitott. Majd még lesznek barátaid az egyetemről, munkahelyről és bizony nekik nem csak te leszel az egyetlen barátjuk.
2021. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!