Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek szociálisabb?...

Hogyan legyek szociálisabb? Hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés

Új suliba járok, viszont egy olyan helyre, ahol már összeszokott társaság van (2 éve).

Eddig is nagyon nehezen alakultak ki szociális kapcsolataim, de most itt egyáltalán nem megy.

Magányosnak érzem magam, a szünetekben hiába megyek oda másokhoz, már megvan mindenkinek a saját kis klikkje és látszik, hogy nem akarnak befogadni. (Direkt nem néznek a szemembe, úgy tesznek, mintha nem hallanák, hogy beszélek hozzájuk stb.)

Gondoltam, hogy barátkozok másik osztályokból, de nyilván a sajátból kellene, hogy valakivel tudjak beszélgetni a szünetekben.


Illetve az is probléma lehet, hogy nem vagyok egy átlagos lány. Szinte semmi közösségi oldalt nem használok, Snapchetem meg Instagramom sincs, gondolom emiatt is sok mindenből kimaradok, de őszintén szólva, nem szeretném butaságokra sem pocsékolni az időmet (cicafüles szelfis üzenetek nézegetése stb.)

Nagyon sokat sportolok (későbbiekben ezzel szeretnék majd tovább foglalkozni), emiatt kevesebb időm van tanulni, tehát közepes tanuló vagyok, emiatt is kicsit kinéznek szerintem, mert egy jó tanuló csapatról van szó.


Mit tudnátok tanácsolni? Sajnos már senkitől nem tudok semmi tanácsot kérni.

Vagy hogy milyen témákkal tudnék barátkozni?

Sajnos könyvek, filmek, sorozatok és zenékben sem ismerem azokat, amik most menők, mert én teljesen mást kedvelek.

Esetleg töltsek le tényleg valami közösségi oldalt?

Nem szeretném, hogy a további éveim így teljenek.


Köszi előre is, ha segíteni tudsz!



2021. nov. 2. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Valamennyire muszáj alkalmazkodnod a mai fiatal társasághoz!

Az a baj, ha abszolút semmilyen mai "tinis" dolgot nem csinálsz, akkor nem tudnak veled mit kezdeni és levegőnek fognak nézni örökké...

2021. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Úgyhogy, legyél nyitottabb a "tinis" dolgokra!

A közösségi oldalak már az én időmben is alapelvárásnak számítottak! Myvip + Iwiw + MSN!

Pedig ez már minimum 10 éve volt!

Legalább Facebookod legyen! Sajnos, ma ez már elvárás!

Ha "csak úgy vagy", akkor sosem fognak emberszámba venni és mindig kívülálló leszel...

2021. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyanilyen vagyok/voltam. Egyszerűen nem éreztem magaménak a "tinis" dolgokat. Korán kellett felnőnöm bizonyos szempontokból, és amikor mások még a Snapchat filterekkel meg TikTok táncokkal szórakoztak, úgy éreztem mellettük magamat, mint egy öregasszony, aki megbotránkozik a "mai fiatalokon", pedig az én korosztályom volt.

A gimit végigszenvedtem, de mellette volt hobbim, ami lefoglalt. A sulin kívül meg másik osztályokból voltak barátaim, úgyhogy annyira nem szenvedtem hiányt szociális kapcsolatok terén, de napi 8 órában ülni és kb nem szólni senkihez elég rossz volt.

Próbálj keresni valami szakkört, ami érdekel, ott találsz hasonló érdeklődésű embereket.

Valamint, azt tudom tanácsolni, hogy ha van olyan ember a környezetedben, akivel szívesen barátkoznál, akkor próbálj közös témát találni először. Nem kell nagy dolgokra gondolni, ha például van kisállatod, vagy szereted őket, akkor beszélhettek először ilyesmiről, aztán majd alakul.

Remélem majd idővel jobb lesz a helyzet.

2021. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindeninek, várom a további válaszokat.


Első és második válaszoló, igazatok van. Erősen elgondolkoztam, hogy letöltsek ilyen appokat.


Hármas, igen, én is elvagyok amúgy a hobbimmal, meg otthon, de napi nyolc órában magányosan ülni az nagyon rossz.:(

2021. nov. 3. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!