Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem lehet a baj vagy az...

Velem lehet a baj vagy az emberekkel?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, de nem igazán találok barátokat. Próbálok közös programokat szervezni, de még arra sem méltatnak, hogy visszaírjanak a szaktársaim. Akkor se jönnek oda, ha látják hogy egyedül ülök. Nélkülem járnak bulizni, illetve más helyekre is.

Az az igazság, hogy mindig is introvertált voltam, azonban általános iskola felső tagozatában 4 éven át keresztül bullyingoltak, amely után már nem igazán bíztam meg az emberekben. Voltam néhány alkalommal pszichológusnál, ami megkönnyítette az ehhez való hozzáállást, de a befelé fordulásom ugyanúgy megmaradt. Mindenki azt mondta, hogy középiskolában majd jobb lesz. Bár ott már nem bántottak, de sohasem hívtak meg sehova, pedig én is szívesen mentem volna az osztálytársaimmal buliba vagy shoppingolni. Eltelt ez is, és azt hittem, hogy majd itt jobb lesz, mert hasonló beállítottságú emberek lesznek.

Nekem van taszító személyiségem vagy a rossz embereket találom meg?

Én is szeretnék már végre rendes barátokat és kapcsolatot. Mindig azt mondták, hogy kezdeményezzek én, de már kezdek belefáradni.

21/F



2021. nov. 12. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
A forgalommal szemben száguldó trabantos is ezt kérdezte.
2021. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemista vagy.

Tipikus értelmiségiként azt hiszem hogy nem itt kéne tartanod.

Tanulj hasznosat is,és mondjuk kezdjed el azzal hogy hunglandul beszélsz.

2021. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
A férfiak is járnak shoppingolni?
2021. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Kezdődik....
2021. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Plázázást akartam írni.
2021. nov. 12. 22:26
 6/11 anonim ***** válasza:
99%
Nehéz barátokat találni, ha egy kicsit is másképp működsz, mint az átlag. Sok embernek az a szimpatikus, ha kellően laza, vidám és beszédes vagy. Ezt értékelik a legjobban. Ha ezekben te nem teljesítesz jól, akkor nem meglepő, hogy a többség elkerül téged. Talán olyan személyeket lenne érdemes felkutatnod, akikkel hasonló a személyiségetek, az értékrendetek vagy az érdeklődési körötök. Ez nem könnyű feladat, de egy kis önismeret sokat segíthet. Továbbá nem árt az sem, ha fejleszted a kommunikációs és szociális készségeidet. De először önmagadat ismerd meg! Hogy veled van-e a baj vagy a többiekkel? Szerintem ne így tedd fel a kérdést! Inkább úgy, hogy miben különbözünk egymástól? Mármint te miben különbözöl a körülötted lévőktől? Mert az a helyzet, hogy nem vagyunk egyformák. Ez az egész egy kompatibilitási probléma: Scart kábelt próbálsz bedugni egy HDMI csatlakozóba... De minden ember a hozzá hasonlókhoz tud könnyen kapcsolódni.
2021. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Probalj olyan emberekhez csapodni, akik szinten egyedul vannak es szimpatikusak szamodra, ezt a tarsasagot meg hagyd
2021. nov. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szaktársaid egyébként egymással jóban vannak, beszélgetnek, összejárnak stb. és csak feléd nem nyitnak?

Csak ezért kérdezem ezt, mert nálunk az egyetemen abszolút nem alakult ki semmiféle közösség a szakon (pedig mi egy kisebb létszámú szak vagyunk), nincsenek szakos programok, nem szokás segíteni egymásnak (pl. nincs ilyen, hogy megosztjuk egymással a jegyzeteinket, együtt tanulunk vagy ha valaki kiír egy kérdést a csoportba tuti nem válaszol rá senki), beszélni sem beszélünk egymással, de sokan köszönni sem szoktak. A legtöbb ember egyedül van (és nem is akar mások felé nyitni, beszélgetni, ismerkedni), vagy pár embernek megvan a szakon belül is a maga kis társasága (pl. egy középiskolából jöttek, régóta barátok stb., és emiatt nem akarnak mások felé nyitni, beszélgetni, ismerkedni). Szóval én is próbálkoztam, odamentem másokhoz beszélgetni vagy akivel már beszéltünk valamennyit elhívtam programokra stb., de végül soha nem lett belőle semmi, mindig lepattintottak, hogy most nem jó, most takarítanom kell, fáradt vagyok, nincs kedvem, az XY -nal megyünk stb. Nagyon rosszul éreztem magam emiatt, mert csalódott voltam (én is csupa jót hallottam az egyetemről, hogy ott majd mennyi új embert megismerek, mindenki milyen nyitott, barátságos, segítőkész és mennyi közös élményt szerzünk majd stb.), illetve én is azt éreztem, hogy most akkor velem van a baj… Nem akarom azt mondani, hogy szerintem az egyetem egyszerűen ilyen stb., mert biztosan nagyon sokaknak van pozitív tapasztalata is. Viszont az enyém inkább negatív és a barátaim is hasonlóképpen számoltak be a saját tapasztalataikról (más egyetemekről, ők sem szereztek ott barátokat, nem volt egy összetartó, barátságos közeg az sem) és szerintem azért nem olyan egyszerű.

2021. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van több ember, aki felé még úgy nem nyitnak.
2021. nov. 13. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp teltek a fiatal éveim, és közben megszállottan kutattam mit rontok el, ez már a szenvedélyemmé vált. Rá is jöttem: neurodiverzitással élek, máshogy gondolkodok, ezen nem lehet változtatni, csak az embereknek tetsző mintákat felvenni (mosolygás, szövegelés az időjárásról, állandó erőltetett vidámság, a saját mondandód visszafojtása, a másik folyamatos kérdeztetése akkor is, ha nem érdekel a témája és szerinted blődség minden, amit mond). Ezekkel felszínesen be lehet illeszkedni, viszont ha már nagyon jól megy egy ponton, akkor el kell kezdeni unalmasnak tűnni, mert ha túlságosan is barátkoznak, megismernek előbb-utóbb, ugyanis nem lehet ezt az álcát a végtelenségig tartani. Lényegében 30 éves koromra találtam 3-4 hozzám hasonló embert, akik mellett elengedhetem magam, a valódi személyisége. Sok megfigyelés után egyre inkább felismerem a fajtámat. Ha tanácsot adatok, az lenne, hogy néha érdemes csendben figyelni, ki az aki más a társaságban, a viselkedésében és mi az ő és a te viselkedésének a keresztmetszete, ami azonos (és akkor már könnyebb barátkozni).
2022. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!