Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen okokból szoktak az...

Milyen okokból szoktak az emberek beszélgetést kezdeményezni egy (új) baráttal? (chat)

Figyelt kérdés

(16 éves fiú vagyok)


Nem nagyon vannak barátaim, de

próbálok szerezni néhányat és barátkozni, csak az a baj, hogy nagyon kevés beszédtémám van és nehezen tudom kitalálni, miről beszélhetnék az emberekkel.


Internetes barátkozással próbálkozom, mert a mindennapi életben körülöttem lévő embereknek teljesen különböznek az érdeklődési köreik az enyéimtől.

Higgyétek el, sokszor próbálkoztam már élőben barátkozni, mielőtt az online barátkozás mellett döntöttem, és mind sikertelen volt, úgyhogy online-barátkozás-ellenes kommenteket ne írjon senki, mert felesleges.

(Attól még, hogy elkezdtem online barátokat keresni, nem zártam ki a külvilágot. Nyitott vagyok a hagyományos barátkozásra is, kedves vagyok az emberekkel, próbálok bedzélgetni velük meg ilyenek.)


A barátszerzés ismerkedős részéig még boldogulok, de miután megbeszéltük az alap témákat (pl. nézett-e valami jó filmet a közelmúltban, néz-e valamilyen sorozatot, én milyen sorozatot nézek éppen, iskola, lakóhely, szabadidős tevékenységek stb.), nem igazán tudom, milyen okokból vagy milyen szöveggel kellene beszélgetést indítani.


Ha jól tudom, az emberek gyakran azért indítanak beszélgetéseket, hogy megosszanak másokkal valamilyen élményt, érdekes eseményt, vicces videót/képet, de velem nem szokott semmi se történni, ami bárkinek egy kicsit is érdekes lenne, csak az unalmas hétköznapok. Vicces videókból van egy pár, de ha túlzásba viszi az ember az ilyenek küldözgetését, hamar unalmassá válik és a másik fél már meg se nézi a videókat, csak reagál rájuk egy emojival.

Ezt a következtetést egy osztálycsoportból (és egy osztálytársam véleményéből) vontam le, ahol néhányan folyamatosan TikTok videókat küldözgetnek, amiknek a nagyrésze nem is vicces, mert válogatás nélkül minden szemetet elküldenek.

De vicces videó ellenző se vagyok, csak nem szabad túlzásba vinni. Az a lényeg, hogy azok válogatott videók legyenek, amik tényleg viccesek.

Elég sokat írtam ezekről a videókról, pedig nem is ez a kérdésem lényege. Az a lényeg, hogy ebből a sok beszélgetésindítási lehetőségből csak egy olyan van, ami jelenlegi tudásom szerint rendelkezésre áll (a vicces videók), de inkább hanyagolom őket, mert előfordulhat, hogy a másik félnek nem is tetszik, amit küldök, csak azért reagál rá pozitívan, mert nem akar megbántani. Először rendesen meg kell ismerni egy embert, mielőtt ilyeneket küldenék neki.

A kérdésem célja az, hogy megtudjam, mivel szoktak beszélgetést indítani az emberek, hogy a jövőben ne csak a videók álljanak rendelkezésre, hanem normális témák is.


(Képes vagyok alapszintű emberi kommunikációra csak a kezdés nehéz. Ha elindult a beszélgetés, már tudom, mit írjak.)


Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen okokból és milyen témákkal szoktatok beszélgetést kezdeményezni a barátaitokkal.

Az is sokat segít, ha pl. belenéznétek az egyik barátotokkal való beszélgetésbe és elemeznétek egy kicsit, milyen beszélgetésindítási szokásaitok vannak. Ezen kívül írhattok tippeket, ötleteket, konkrét példákat vagy bármit, ami szerintetek segítene nekem.



2021. nov. 16. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha barátkozni szeretnél akkor az "alap" körökön túl vihetnél a beszélgetésbe személyes dolgokat, érzelmeket. Nem csak hogy milyen filmet néztél, hanem hogy mit gondolsz róla, milyen érzéseket váltott ki belőled, vagy milyen emberek voltak a moziban. Hidd el, a legtöbb emberrel nem sok érdekes dolog történik, már az is beszélgetés indító lehet ha eszedbe jut egy hülye ötlet, vagy álmodsz valamit.

Ha ismerkedsz, akkor nagyon gyorsan túlesel az általános témákon, és utána érdektelenek lesztek egymásnak a másikkal. Ha valami személyeset osztasz meg vele, vagy ő veled, akkor nagyobb az esély hogy szimpatikusak lesztek mert hasonló érzelmi reakciótok van a világra, és később is akartok majd beszélgetni.

2021. nov. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Dobj egy üzit haver, hasonlóan vagyok, hátha jutunk valamire.
2021. nov. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!