Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon el vagyok keseredve...

Nagyon el vagyok keseredve egy barátság miatt és nem tudok szabadulni a gondolattól. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A barátnőm nem egy átlagos egyházban, mélyen vallásos személy. Az utóbbi időben eltávolodtunk. Nekem mostanában nincs olyan területe az életemnek, ami működne. Ő pedig nagyon rendbe szedte a dolgait a Covid alatt. Amikor megismertem, neki voltak kételyei dolgokkal kapcsolatban. Amiben tudtam, segítettem. Most fordult a kocka, de az én problémáim már túl súlyosak ahhoz, hogy bármit is tudjon kezdeni velük. Én nem szeretnék a terhére lenni, így inkább kerülöm. Persze, ő próbál törődni velem, amennyire lehet, de nekem ez most nem megy, mert nem akarok ebben a szerepben lenni.


El kell menjek pszichológushoz, lehet gyógyszer is kellene az alap dolgaim miatt. Viszont azon semmilyen pszichológus nem tud segíteni, ahogyan ő viszonyul hozzám.


Én sosem leszek az az ember, akinek gondolt, vagy gondol most, vagy akarja, hogy legyek. Mert engem egyenesen elborzaszt az, ahogyan ő és a hívő társai gondolkodnak. Sosem akarnék odamenni. Viszont neki az egész személyisége erre épül és minden tettét és gondolatát ez alkotja.


Egy ideje minden nap sírok emiatt. Én képtelen lennék ennek megfelelni, nyitni nem fogok ebbe az irányba, ő viszont minden fájdalom megoldásának Istent látja.


Hogy legyek így a barátja, amikor elkeseríti, hogy nem változom meg, engem meg az, hogy ő így érez ezzel kapcsolatban? :(


És ha nem lennék depressziós, akkor is a megtérés lenne a rögeszméje, ez biztos. De ebben nem tudok segíteni neki és teljesen reménytelen az egész. Viszont nagyon ragaszkodom hozzá és tudom, hogy szeret. De van az a szeretet, amikor talán a legjobb elengedni egymást...


Nem akarok a toxikus barát lenni. 25/N



2021. nov. 17. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vallás ez?
2021. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A Hit gyülekezete. Gyerekkorom óta nem tudok azonosulni velük, a szülővárosomban is nagyon sok rosszat hallottam róla. A barátnőm sem tudta szimpatikusabbá tenni, de én tudom, hogy neki ez jelenti a mindenséget, és örülök ha ebben meglelte a lelki békéjét. Én nem vagyok ilyen.
2021. nov. 17. 19:46
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

A barátnőd reptilián hitü?


Amugy többszáz kiló semmi nyomja a vállad. Ez a baj. Keress rá jutubon ludoliu2 nevü csatornára. Nézd meg hogy élnek az "emberek" lagosban.

Naa, ott lenne miért nyavajognod 26f

2021. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Túl sokszor rágtam már ezt életemben, és egyedül nem tudok szemlélet váltani azt hiszem. amiatt is bűntudatom van, hogy szomorú vagyok, pedig az ég világon semmi okom rá. Ilyen a depresszió. :( És emiatt nincsenek barátaim...
2021. nov. 17. 19:51
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalán minek közösködsz egy szektással? az ilyennek sosincs jó vége, küldd el máshova élősködni.
2021. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mert egy nagyon értékes személy a szememben. De nagyon nehéz ezt a viselkedést kezelni. :(
2021. nov. 18. 00:11
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy igazi barátnak alap, hogy meghallgassa a másikat. (Aki ezt nem teszi meg, nem barát.) Amíg ez oda-vissza működik, ha el is veszünk a másikból, vagy ő belőlünk, mindig visszatöltődik egy újabb alkalommal. Ismertem toxikus embereket, de egyikünk sem gondolt bele, hogy valami nincs rendben a nézeteivel, és másokra milyen hatással lehet a viselkedése. Mivel gondolsz a másikra, te nem lehetsz ilyen, ezek az emberek egoisták. Csak körülöttük forog minden, ők legyenek meghallgatva, vigasztalva, minden rossz, de nem tehetnek róla... Az írásodból nagyon nem ez jött le, hogy mérgező személyiség lennél. Összejöttek a dolgok, ilyen életszakaszban vagy, de keresed a megoldást. Érthető, hogy számodra nem opció a hit, ezt nem lehet erőltetni, nem így működik. Emiatt ne hibáztasd magad. Gyerekkoromban engem is vittek hasonló közösségekbe, kamaszként kezdtem gondolkodni, hogy valami nem stimmel. Sokkal több problémám oldódott meg, amikor a kezembe vettem a sorsomat. :D Te ilyen gondolkodású vagy, ő meg más... Én sem tudnám elképzelni, hogy Istenre bízzam az életem. Csak ahogy tapasztaltam, a vallásos emberkék sem nagyon tudják elképzelni, hogy vannak, akiktől ez az egész távol áll. Ezzel nem akarom támadni őket, számukra valóban a megnyugvás, kiegyensúlyozott élet, tiszteletben tartom. A barátnőd a legjobbat akarja neked ezzel az iránnyal, mert neki már segített, de kár erőltetni, hogy ebben megértsétek egymást, nem fog menni, és egyikőtök sem hibás miatta. El lehet fogadni egymást olyannak, amilyen, de egy közeli barátságnál ezt túl nagy akadálynak tekintem. Vannak helyzetek, amikor így egyikőtök sem tudja a másikat támogatni. Ő nem tud neked kézzelfogható megoldást javasolni, amire szükséged lenne, de ha netán gyengülne a hite, ami neki nagyon sokat jelent, te sem tudnál segíteni abban, hogy újra erősebb legyen. Nem kellene, hogy összevesszetek, de a szoros kapcsolatot sem látom érdemesnek erőltetni. 23/N
2021. nov. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék összeveszni vele, egyáltalán nem célom.

Csak nagyon durva dolgokat mondott már nekem. Pl: Hogy nehogy lefeküdjek bárkivel az esküvő előtt, és hogy szerencsére eddig nem szexeltem senkivel. Ehhez semmi köze...még az anyukámnak sem nagyon, mert már 25 éves vagyok. Én ezt úgy képzelem, ha összejövök majd valakivel, bejelentem mindenkinek, ha eljön az ideje, de akorra gondolom már mindenen túl leszünk. Egy 2 hónapos kapcsolatot Facebookra sem kell kitenni. Többször volt már szerelmi csalódásom, és igen, örülök, hogy nem lett testiség a végük, de ennek köze nincs a kereszténységhez, saját kontroll volt az életem felett. :D


A közeli barátsággal meg az a baj, hogy szerintem még gyereknevelési kérdésekbe is képes lenne beleszólni 20 év múlva mondjuk... :( Most meg szakmailag volt velem baja, ami meg már a tiltott zóna nálam, hiszen nem a főnököm-beosztottam stb... Nem kell ezt eltűrjem senkinek úgy gondolom, de ő neki meg sem fordult a fejében, hogy nem illik beleszólni más kompetenciájába, mert nem tudhatja jobban nálam, vagy annál, akire még tartozik a munkaköröm.

2021. nov. 18. 00:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A barátnőd segíteni akar neked úgy ahogy ő tud. Ha neked már ez terhes akkor legyél vele öszinte. Ha te már nem tudod őt elfogadni mert megtért engedd el. Nem kell bántani őt sem azért mert megtért, sok mindent másképpen lát és még fog is látni. Más utakon jártok, ha sikerül elfogadnotok az tök jó, ha nem úgyis lemorzsolódtok egymástól.
2021. nov. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is viszolygok a Hitgyülekezettől, de csak azért mert nem úgy akarom megélni a hitem, mint ők. Ettől függetlenül egyáltalában nem káros ha valaki keresi Istent a saját maga módján. Sőt sok esetben látható, hogy a hívők lelkiereje erősebb, mint annak aki semmiben sem hisz. Én nem láttam depressziós hívőt. Én azt ajánlom neked a magad módján tedd próbára az égieket, vagy csak úgy magadban kezdj beszélgetni Istennel. Fogd fel egy nyitott szívű játéknak, és várd meg a válaszokat.
2021. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!