Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogyan kezelné az alábbi...

Ki hogyan kezelné az alábbi helyzetet? Többi lent. Nem lesz rövid.

Figyelt kérdés
Van egy lány barátom (férfi vagyok), évek óta barátom, olyan 12 éve kb. Azt tudni kell a hölgyről, hogy nem igazán barátkozik, lány barátai nincsenek, nagyon nehezen enged magához közel bárkit is. Kb. fél éve lett egy lány barátja, aki közös ismerősünk ugyanis egy munkahelyen dolgozunk évek óta. Viszont nekem ez a lány soha nem volt szimpatikus, de nagyon erőszakosan próbál velem is haverkodni, ami nekem nem jön be. Mint nő nem érdekel egyáltalán! Az elején én is próbálkoztam ezzel az "új" lánnyal barátkozni, a lány barátomra való tekintettel, de időközben rájöttem, hogy nem vagyunk egy világ. Viszont a lány barátom, aki 12 éve barátom erőlteti a közös programokat és azt is, hogy ezzel az "új" lánnyal én is haverkodjak, ami nekem nem megy. Van egy közös Messenger csoportunk, ahová nagyon keveset lépek be, mert erőltetésnek érzem az egészet. Legutóbbi problémája az volt ennek az "új" kislánynak, aki amúgy 40 éves, hogy egy általa viccesnek gondolt képre nem nyomtam smiley-t és én biztos haragszom rá. Gáznak tartom, hogy egy 40 éves, két gyerekes nőnek ez probléma. Ennek az "új" lánynak erőszakos és nyomulós stílusa van, ami főként az irányomban nyilvánul meg. Magyarul megmondva nem veszi észre magát. Többször tett célzást arra, hogy lefeküdne velem, sőt intim képeket is küldött magáról. Mit tegyek? Arra gondoltam, hogy a lány barátomnak megírom, hogy egyáltalán nem kedvelem az "új" kislányt és én semmilyen szinten nem akarok haverkodni vele. Ha van rá lehetőség, akkor ne kerüljünk egy társaságba sem. Vagy egyszerűen toljam az arcába az "új" lánynak, hogy se haverilag sem, mint nő nem érdekel? Mi lenne a helyes megoldás? Azt nem szeretném, hogy a lány barátomnak emiatt az egész miatt választani kelljen köztem és az "új" lány között.
2021. nov. 23. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek mond meg. Mondjuk ne a közös csoportba, és először a barátodnak, hogy te ezzel a nővel nem szeretnél semmilyen közös programot, mert neked nem szimpi, kész ez van, fogadja el, ettől függetlenül persze vele szívesen találkozol ugyanúgy, mint eddig.

Ha szerencséd van, a barátod visszamondja ennek a nőnek és leszáll rólad, ha nem, akkor a nőci következő nyomulásánál mond el neki is, hogy bocsi, de se haverkodni, se semmi mást nem szeretnél vele.

2021. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a legjobb az egyenesség, őszinteség. Mindenki így jár a legjobban. Ha elmondod nekik mi a helyzet, elvileg tiszteletben kellene tartaniuk, ha nem teszik, őket minősíti emberileg. Első voltam.
2021. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!