Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol, vagy hogyan tudnék új...

Hol, vagy hogyan tudnék új ismerősöket, barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

A történet hosszú, így dióhéjban fogalmazom meg, amennyire lehet: sajnos az utóbbi pár hónapban jött a felismerés, hogy a barátaim, és ezzel együtt az ismerőseim javarésze úgyszólván "elpárolgott" mellőlem. Különösebb konfliktus senkivel sem volt, csupán sokan elköltöztek, ezzel együtt feledésbe mentek az ismeretségek, vagy idővel nem kerestük egymás társaságát, olyanok is akadtak, akivel egy balul sikerült párkapcsolat miatt romlott meg a viszony (nem túl rég mentem szét a párommal sok év után.)

Sajnos ebből következik, hogy rá kellett jönnöm, jó ismerősök/haverok, barátok nélkül maradtam. Pár régi, szoros barátság megmaradt a mai napig, de velük munka, és a család miatt csak ritkábban tudok találkozni, van, hogy sok hét eltelik, mire tudnak időt szakítani egy-egy összejövetelre.

Vágyom a társaságra, új ismeretségekre, barátságokra, akikkel lehet programokat csinálni, ide-oda, koncertekre, fesztiválokra, eseményekre, stb. járkálni, hétvégente együtt bulizni, vagy bármi, ami ebbe beletartozik. Egyedül nyilván ezek a dolgok ha nem is kivitelezhetetlenek, természetesen messze nem olyan jók :)


Nem vagyok egy introvertált típus, nagyon társasági embernek tartom magam, régen sem okozott gondot, hogy nyissak az emberek felé, azonban nem vagyok olyan közegben, ahol lehetne ilyen szintű ismeretségeket kötni. A munkahelyemen a kollégák között munkakapcsolat van szinte kizárólag, nem vagyunk az az "elmegyünk együtt szórakozni" közösség, és ördögi kör, mert egyedül pedig nem igazán járok bárhova is.

Mit tanácsoltok, javasoltok, hogy tudnék változtatni ezen a helyzeten? Egyébként valamennyire szerencsés helyzet ebből a szempontból, hogy Budapesten élek, itt több a lehetőség, csak úgy tűnik, eddig nem jöttem rá :)

Egyébként 26/F



2021. nov. 30. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben a korban lassan már nem a bulizásnak kéne lennie a főszempontnak..
2021. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ez a fő szempont, példának írtam csupán:)
2021. nov. 30. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt szinte én is írhattam volna...


21F, szintén Bp...

2021. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hasónló helyzetben vagyok
2021. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!