Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez most bunkóság vagy ma már...

Ez most bunkóság vagy ma már normális?

Figyelt kérdés

Erasmussal külföldön vagyok fél évet. Mivel az egy vs. két szobás apartman között 15 000 forint különbség volt (ami a havi 350 ezer forintnál már nem oszt szoroz), ezért van plusz egy ágyam, amit mindenkinek fel is ajánlottam, akiről tudom, hogy szeret utazni, hogy jöhet1 van egy plusz ágyam. Kb. 5-6 hétre be is vagyok táblázva, hogy jönnek emberek megvették a repjegyeket.


Megjött az első haverom és már 5 napja itt van. Én eddig mindig, ha mentem valahova igyekeztem legalább az esetek felében meghívni a házigazdát (vinni ajándékot), fizetni a kajámért stb., főleg, ha tudom, hogy valaki nincs eleresztve pénzzel, amit mondtam is, hogy az ösztöndíjam nem fedezi a teljes költséget. A haverom viszont felajánlotta, hogy "beszáll a költségekbe", vett egy csomag sajtot, egy üveg lekvárt és egy zacskó kenyeret, meg két joghurtot magának, meg a bérletének a felét fizette. Én meg napi 3x főzök rá, annyit, hogy én mindig a felét eszem az ő adagjának.


Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan hozzam fel, hogy valahogy félrement a kommunikáció. Harmadszor vásárolok a héten, mert rengeteget eszik és nem igazán arra gondoltam, mikor meghívtam, hogy én fogom etetni is. Ha az összes ember, ezt teszi, az nekem olyan heti 60 ezer forint + a bérlete (tehát öt emberre 300 ezerről beszélünk).


Mit javasoltok?


2021. dec. 3. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ezzel jár. Ha annyira nem vagy jó helyzetben mi a fenéért nem keresel inkább lakótársat, aki fizetné a lakbér felét plusz nyilván beszállna a kajába is? Persze vendégként is fizethetné a saját kajáját az illető, de ha nem, nem. Kb. két hétre van ott, te "meghívtad" effektíve, szóval amit adott, az jófejség volt tőle.
2021. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez sajnos koli, nem adhatom ki a plusz szobát, amúgyis talán 2-3 hét lenne, amikor ki tudnám adni, utána megyek haza.


Akkor ezek szerint tényleg így jártam. Nem számoltam vele, hogy nekem lesz plusz költségem azzal, hogy másnak segítek ingyen szállással, de legközelebb körültekintőbb leszek és inkább nem hívok senkit.

2021. dec. 3. 22:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy azt gondolom, hogy elég nagy különbség van aközött, hogy anyagi nehézséged van, vagy 300 ezret fizetsz az ismerőseid nyaralásába. Attól, hogy nem szívesen teszed meg a másodikat, nem feltétlenül igaz rád az első.
2021. dec. 3. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Válogasd meg jobban a barátaidat, mert nagy bunkóság, amit a mostani csinál. Ugyanakkor az is benne van, hogy te ezt a lehetőséget meghirdetted kb szóval benne volt a pakliban, hogy valaki félreérti. Ha még mindig van kedved vendéget fogadni, akkor a kiutazása előtt én megbeszélném vele, hogy te csak szállást biztosítasz, ellátást nem, űgy készüljön.
2021. dec. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bunkóság, egyetem alatt én is sokat mentem a külföldön tanuló barátaimhoz. Mindig vittem valami ajándékot, nekik és a lakótársuknak is (ha volt). Ha elmentünk vacsorázni akkor legalább 1-2 szer meghívtam és az otthoni kajába is beszálltam.
2021. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Én mondjuk azzal, hogy mondtam, hogy van egy plusz ágyam, meg, mikor rákérdezett, hogy mennyi az ösztöndíjam, akkor mondtam, hogy kb. a szállás meg fél havi kajám kijön belőle, amúgy a tartalékaimból élek, azt gondoltam, hogy elég érthető, hogy nem akartam állni az ő kajáját is.


Ami rettenetesen zavar ezen felül, hogy eddig egyszer nem érezte úgy, hogy el kéne mosogatnia - mert nem tudja, hogy mi a rendszer (🤔, 😅) - úgyhogy mehetek utána és szedhetem össze a holmikat. Ma reggel hajlandó volt kirakni az egyik tányért az asztalra, miután kétszer megkértem rá.


Amúgy korábbi Erasmuson ismerkedtünk meg, mikor közös szállásra kerültünk, akkor nyilván feleztük a költségeket meg együtt főztünk, raktunk rendet.


Most kb. úgy érzem, hogy beköltözött hozzám egy hat éves gyerek, aki, ha elfogy az itthon lévő 4 tányér, akkor szalvétán eszik, ahelyett, hogy elmosná a korábban használt tányérját. Meg egyszer nem kérdezte meg, hogy segítsen-e valamiben.


És tényleg nem tudom, hogy azzal, hogy meghívtam ez normális lett-e, mert szerintem őrült nagy bunkóság beköltözni valakihez és kiszolgáltatni magad, mintha ebédre mennél. De mivel laktam vele együtt és tudom, hogy 5 éve nem volt ilyen, így felmerült bennem, hogy én gondolom rosszul.


Amúgy kifizetem, nem arról van szó, de legalább azt szeretném tudni, hogy jogosan érzem bunkóságnak vagy ez normális?

2021. dec. 4. 08:19
 7/9 A kérdező kommentje:
És amúgy, amin ma felhúztam magam, hogy elment szuvenírt vásárolni (magának) és többet költött rá, mint amennyit eddig beleadott a kajába. (Vett egy bögrét, hűtőmágnest, szatyrot, pólót, naptárat - 2 fajtát is).
2021. dec. 4. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát jó nagy hülye vagy, ha a szuvenír vásárlás után kifizetsz utána bármit is! Én elhajtanám a fenébe
2021. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván bunkóság, amit csinál, de te annyiban vagy hibás, hogy nem tisztáztad le bomba biztosan a szabályokat. Sajnos ma már ezt kell. Van, aki magától értetődőnek tartja, hogy besegítsen neked, és beleadjon a kajába, vagy rendeljen minimum pár ebédet nektek, de van, akiben ez fel sem merül. Ezt kellett volna előre tisztába tenni.
2021. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!