Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt olyan, hogy egy olyan...

Volt olyan, hogy egy olyan barátotok lett öngyilkos, akit teljesen elhanyagoltatok? Mit éreztettek utána?

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 03:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elhanyagolás alatt azt is értem, ha mondjuk láttátok rajta, hogy depressziós, de lesz*rtátok
2022. jan. 1. 03:50
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
A depresszios maga miatt lesz ongyilkos,nem mas miatt. A hiba benne van.
2022. jan. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha addig leszartam akkor aztán miért érdekelne?:D Nem vagyok egy képmutató kutya
2022. jan. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám szeretett volna meghalni. Sikerült is neki.
2022. jan. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
99%

4-es válaszoló vagyok. Azt hozzátenném, hogy NEM hanyagoltam el egyáltalán!


Próbáltam többször újraéleszteni. Alig sikerült visszahozni. 13 éven át küzdöttem az életéért, FELADTAM A SAJÁTOMAT!


Most már nem igazán van lelkifurdalásom. Mások is mondták többen, hogy MINDENT MEGTETTEM, ami tőlem tellett.

2022. jan. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki a saját gondolataiért, tetteiért, érzéseiért felel!

Nem a másikért, csak a sajátjáért!

Az én pszichés állapotomért én felelek, és nem egy másik ember. Ő nem lát bele a fejembe, nem ő kontrollálja az én érzéseimet, tetteimet.

Ha valaki mentálisan nincs jó állapotban, annak a saját érdekében szakemberhez kellene fordulnia. Ha ő ezt nem teszi meg, azért soha nem a másik fél a felelős, csak maga az egyén.

Ezt nem én találtam ki, elég csak elolvasni valamilyen pszichológiával vagy önismerettel foglalkozó könyvet.

Van az a mondás is, hogy segíts magadon Isten is megsegít.

2022. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha eddigis leszartam akkor az nem barat csak haver v ismeros.. Am meg a sajat dontese, rajta mulik h eli az eletet. Nem masokra kell tamaszkodni.
2022. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha egy olyan barát teszi meg akivel mindennap találkozol?
2022. jan. 1. 14:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem hanyagolom el.. ha minden nap talalkozunk 🤔 En nem okolnam magam semmilyen esetbe.. ha depis a baratom nyilvan nem szarom le.. Nekem nem ugyanaz a haver meg a barat
2022. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

A depresszió egy mentális betegség, a barátoknak nem feladatuk kezelni, nem is képesek rá. Úgyhogy hiába tervezed ezzel zsarolni a barátodat, hogy több figyelmet csikarj ki belőle, legfeljebb átmeneti időre, szánalomból fog menni.

Ha egy barátom öngyilkos lenne, akkor nyilván rosszul érezném magam, hogy nem vettem észre a baját. Ha viszont kiderülne, hogy ezt csak azért csinálta, hogy engem hozzon kellemetlen helyzetbe, biztos, hogy az életben többé nem látna (feltételezve, hogy túlélte. De az ilyen zsaroló típusok általában arra odafigyelnek, hogy ne sikerüljön meghalniuk.)

2022. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!