Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (téma: hazug barát)

Figyelt kérdés

Az eset a következő: volt egy haverom, akivel online ismerkedtem meg. Már két alkalommal volt, hogy nem beszéltem vele hosszasabb ideig, mivel hazudott nekem. Nemrég ismét ezt tettem, de most letiltottam, és nem is tervezem feloldani a tiltást. Voltam annyira hülye, hogy sok hazugságát elhittem, viszont gyanakodtam, hogy nem őszinte egy csomó dologban. Amit a leggyakrabban hazudott, hogy megmutatta mennyire elhízott, kövér. Küldözgetett képeket, amiket photoshoppolt, hogy úgy nézzen ki (a fejét küldte csak el, meg néha hogy mekkora hasa van, utóbbi viszont valósnak tűnt). Rengetegszer mondta, hogy az ajtón se fér ki, a kocsiban se tudja bekötni az övét, felállni se tud. Kellemetlen helyzetbe hozott azzal, hogy egy ideig "motiválnom" kellett hogy lefogyjon, sokszor úgy hogy azt mondogattam, hogy mennyire kövér és dagadt és elmegy attól az étvágya... Többször is abba akartam hagyni, viszont néha annyira szerette volna, hogy nem tudtam nemet mondani. Később viszont sikerült, azóta nem csináltam, és jobb lett nekem. Olyat is hazudott, hogy van egy húga, aki lekötözi és eteti (később kiderült hogy egy nővére van, akit évek óta nem látott), anyja is mondja hogy egyen, minden nap volt náluk kóla, vagy akár chips, sajtburger vagy torta, és sokszor direkt ki is fejezte hogy kólát iszik épp, és hogy annyira könnyen elhízik, hogy egy nap eszik egy csomó mekis burgert, és másnapra már felment 90 kg-ról 110-re. Már gyanakodtam arra, hogy miért van ennyire az életében az elhízás minden téren, mert olyasmiket is mondott hogy egy orvos mondta hogy mennyire dagadt, meg hogy moziban egy csajjal találkozott aki szintén ledagadtozta, aztán meg elment hozzá a srác, és elkezdte etetni annyira hogy ő is elhízott... Nem csak hogy kellemetlen volt ez az egész számomra, de nagyon gyanús volt, hogy ilyeneket "csinált". A kövérség még abban is ott volt, hogy nagyon szeret animéket nézni, talán még egy weeb is, aztán meg mutatott nekem egy anime lányt egy híresebb animéből, amit én viszont nem nézek, emiatt könnyen el tudta velem hitetni, hogy elhízott a 4. évadra, és a többiek cikizik emiatt poénosan. Utánanézni se tudtam, mivel nem mondta meg a nevét, nem is kérdeztem, de nem hittem hogy még egy ilyenben is képes volna hazudni... Volt, hogy azt mondta, egy randija lett volna valakivel, de nem jött össze, csak mert ő kövér volt és ez nem tetszett a csajnak... Mit szóltok ahhoz, hogy valaki ennyire sok mindenben hazudott magáról? Szinte az egész életét meghazudtolta, én őszinte voltam vele mindig, erre meg így hazudik nekem... Még úgy is, hogy már 2x abbahagytam a beszélgetést vele, viszont visszamentem hozzá, mert amúgy jó beszélni vele, meg neki szoktam mémeket küldözgetni. Most már egyenesen gyűlölöm őt emiatt...

Visszatekintve erre az egészre, idiótának érzem magam, hogy sokat el is hittem belőle. Néha konfrontáltam őt, hogy nekem gyanús amiket csinál és mond, és hogy nem hazudik-e esetleg, viszont ki tudta magát magyarázni belőle. Nagy fellélegzés volt, hogy letiltottam őt (több helyen is) és többé nem fog nekem hazudni.



2022. jan. 2. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem minek álltál le barátkozni ilyen emberrel, akinél ennyire nagy bajok vannak a toronyba.
2022. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a történet nem rólad szól, nem az a lényeg, hogy a fiú "hazudott neked", hanem hogy teljesen kattant. Gondolom, van valami fétise, és ennek semmi köze ahhoz, hogy te mennyire vagy vele őszinte. Hagyd a francba, tiltsd le, rövis az élet ahhoz, hogy bolondokra pazarold.
2022. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elején még normális volt velem, nem így viselkedett egyáltalán. Meg nem említett semmi ilyesmit akkoriban. Akkor hagytam abba a beszélgetést vele először, amikor mondta, hogy nem olyan, amilyennek mondta magát, és reméltem, hogy jobb lesz amikor újra beszélgetek vele, mivel azt mondta, hogy gondolkodott a dolgon, és sajnálta, amit tett.
2022. jan. 2. 15:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenekről már mondat után levágós, hogy kamuznak, nem értem, hogy téged hogy tudott eddig hülyíteni..
2022. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Pár mondat után. Elírtam előbb.
2022. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig, mert már az nem normális, hogy képeket küldözget magáról.

Az én legjobb barátnőmmel 30 éve vagyunk barátságban. Eszembe sem jutna képeket küldeni neki, hogy nézze meg milyen sovány, vagy kövér vagyok.

Ki tesz ilyet? Csak egy beteg ember.

Már az első ilyen megnyilvánulásánál tiltottam volna.

2022. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Származott belőle bajod?

Igen:hagy a pitsába.

Nem:folytasd kezdj neki te is hazudozni,de vigyázz nehogy bebukj. Aztán egyszer majd írdmeg neki,hogy hónapok/évek óta csak szopatod. Mert tudod hogy ő mindig hazudott neked. Ezt is egyemeg mert a saját főztje!


(Mennyi remek szólást mondást közmondást lehet ELSÜTNI ilyenkor)

2022. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon beteg...
2022. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!