Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit jelent lelkizni? Sosem...

Mit jelent lelkizni? Sosem tudtam a szó pontos jelentését.

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul?

Panaszkodsz valakinek. A lelkedet kiteregeted.

2022. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmondja a problémáit, mit érez
2022. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy mély lelki beszélgetésben pl. mit osztanak meg egymással az emberek?
2022. jan. 11. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pontos jelentése szerintem, nálam azt jelenti, hogy nem a mindennapi konkrét dolgokról beszélsz, hanem ami ezek mögött van, az érzéseidről, akár gondjaidról, fájdalmaidról, akár nagy örömökről. A beszélgetés nem általános, hanem "mélyebb" tartalma van, ami nyitottságot és bizalmat feltételez a felek között. Nem panaszkodás, igazából egy valamirevaló barátságban ez alapvetés kéne, hogy legyen oda-vissza.
2022. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta nézőpont (akár az enyém is lehet), hogy amit a 4-es írt, az = elemzés. A nem megoldásra törekvő lélekkiöntés meg = nyüsszögés.
2022. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én olvasatomban is olyasfajta mélyebb beszélgetést jelent, ami nem felületesebb témákból áll, hanem olyanokból, amikről amúgy nem beszél az illető sokat. Kiadja magából azt, ami nyomasztja és közben a másik féltől vár/remél érzelmi támogatást, vagy tanácsokat, de minimum megértést.

Szerintem abban különbözik a panaszkodástól, hogy az utóbbi (általában) jóval felületesebb, nem olyan személyes, így bárki lehet a befogadója, csapongóbb, és itt igazából maga a panaszkodás a lényeg, és sokszor nem is a másik mondandója, reakciója rá.

2022. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!