Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon szorongok egy helyrehoz...

Nagyon szorongok egy helyrehozandó barátság miatt, szerintetek mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Írtam már ki kérdést ezzel kapcsolatban, elnézést, ha untatok valakit.


1,5 órája sikerült ráírnom 1 hónap után (én voltam, aki veszekedett vele) a barátnőmre és elhívtam egy kávéra. Nem írt vissza, de nem is látta (bár erre van opció Messengeren). És tudom, este van már, nagyon nem kéne ezen pánikolnom, de sírok, és attól félek, hogy válaszra se méltatja.


Munkatárs is, az elmúlt hónapban csak a munkabeli kereteken belül beszéltünk, ha kellett valamiről.


Én nem akartam eddig húzni ezt a "nem beszélek vele" helyzetet, de elég sok olyan dolog volt munka és család szempontjából is, hogy egyszerűen képtelen voltam rávenni magam ezen hibámnak a megoldására is még pluszban (mondjuk ez alapján nem vagyok elég jó barát).


Persze tudom, ha nem lesz nyitott arra, hogy történjen valami változás, akkor el kell engedjem, és a tetteknek következményei vannak, sok 1 hónap mosolyszünet. Csúnyán kiborultam, nem várhatom el, hogy megbocsásson.


És részéről értelmét sem látom ennek, mert ő mélyen vallásos, én egyáltalán nem és nem is értettem igazából sosem, hogy neki mit ad ez a barátság így.


Nekem fáj, ha lehangolom őt a világi negativitásommal és cserébe a hitbeli magyarázatai meg nem érnek célt nálam.Neki is joga van ennél többre és ennél valami pozitívabbra.


De közben meg ilyen kényszeres gondolataim vannak, hogy egy hívőnek biztosan jó érzés azt látni, hogy ő valamit jobban csinál, mint az, aki nem hisz, csak én elgondolkodtam azon, ha ez tényleg így van, akkor nem akarok mérce lenni ahhoz, hogy nálam nem nehéz többnek lenni, mert ennél csak feljebb van.


Igen, én szeretnék ennél jobbnak lenni, több lenni és sok problémám van. Pszichiáterhez fogok menni.


De a kereszténység ehhez nem lehet mérce. Ha valaki így áll hozzá, az számomra egyenes út a rosszulléthez, és már-már kényszeresen sokat gondolok arra, hogy a barátnőm pusztán attól érzi magát többnek nálam, hogy van hite.


Viszont én azt gondolom, hogy ha így gondolkodok erről, akkor ez sem fér bele egy barátságba és borzalmas embernek tartom magam. 😢😭😭😭


Kaptam olyan kommentet korábbi kérdéshez, hogy nincs értelme ennek, ha feszélyez az egész és esetleg azt érzem, hogy manipulatív szándék van mögötte, elfogadás meg kevésbé.


De ezek nagyon bonyolult dolgok sajnos, én sem tudom megérteni a magamban zajló folamatot erről az egészről, de valószínű egy komoly gyászfolyamatban vagyok éppen, hiszen egy elvesztett barátságot is el kell gyászolni sajnos.


Én úgy érzem, ez most rosszabb mint szakítani. 😭😭😭😢😢😢



2022. jan. 16. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan vallásos akkor megbocsált neked és ugyan úgy próbál majd segíteni amiben tud. Nekem is van egy nagyon hívő barátom aki pap akart lenni. Nagyon tudja mondani, a vallásos dolgokat. A való életben pedig egy elég szar ember. Mindig a másik kárára dolgozik és a saját hasznát nézi. Ezt csak azért mondom mert a barátnőd se hibátlan. Ha nem fog neked megbocsáltani azzal saját magát is megkérdőjelezi. Az nagyon nagy dolog, hogy képes vagy bocsánatot kérni és belátni a saját hibáidat. Reménykedjünk a legjobban. Viszont a legdontosabb, hogy magadban megtaláld a békét. Ha úgy érzed mindent megtettél érte amit tudtál akkor ne okold magad. Ennél többet nem tehetsz. A lelked legyen tiszta és békélj meg a dolgokkal bármi legyen. Örülj neki, hogy legalább jó élete van.
2022. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ő sem hibátlan és én sem vagyok. Ezt már elfogadtam.


És nem a megbocsátás az, ami nehéz, hanem a bizalom. Egy veszekedés és elég ahhoz, hogy elvesszen és nem állítható helyre.


De tudom ez már nem rajtam múlik, neki kell eldöntenie, hogy tud-e valamit kezdeni a bocsánatkérésemmel.

2022. jan. 16. 23:57
 3/4 anonim válasza:

A mi kapcsolatunkban én voltam, akitől megszabadultak, és hiába ragaszkodom, hiába nem haragudtam soha, nem érhetem el már talán soha. Nekem ptsd-m van szerintem, de még nem diagnosztizáltattam magam... Majd kampány után :)

Történt valami? Válaszolt?

2022. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon sajnállak, tényleg. :( Remélem el tudsz menni pszichológushoz.


Jövő héten ér rá egy talira amúgy, meglátom mi lesz!

2022. jan. 19. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!