Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem találok legjobb...

Miért nem találok legjobb barátot? Létezik ilyen egyáltalán?

Figyelt kérdés

Annyi embert látok, akik sülve-főve együtt vannak, mint barát, szinte testvéri kapcsolatban. Nekem ez valahogy nem akar összejönni.

Általában jól kijövök az emberekkel, van, akikkel viszonylag gyakran találkozok, de előbb - utóbb ellaposodnak ezek az ismeretségek és véletlenszerűvé válnak a talalkozások. De például tudom, hogy mással meg összejár ugyanaz az ember. Igazából két végletet tapasztalok, ha így nézzük. Az egyik, akinek már van egy legjobb barátja, akivel én sosem leszek egy szinten, a másik, aki eleve nem akar ilyen szintű barátságot.


Azt hozzá tenném, hogy 30+ vagyok, barátságos, de visszafogott... Sajnos a sulis barátságok a távolság miatt megszakadtak, ami igazi jó barátság volt, még tartjuk a kapcsolatot, de az nem olyan, mint személyesen.


Szóval a kérdésem, hogy más is ezt tapasztalja, vagy én vagyok ennyire béna?


2022. jan. 20. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Őszintén nekem ebből inkább az jött le, hogy egy barátnő kéne neked, legalábbis ha az érzelmi részét keresed a dologban, hogy " legjobb barát ". Felnőtt korban ezek egyszerűen már általában felhigulnak, mindenki li az életét, akár már családjukkal foglalkoznak stb.
2022. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

☑️ A lényeget hagytad le ...

☑️ 31L , 38L , 35F ???????

2022. jan. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
És még egy fontos dolog: a barátság is kettőn múlik...
2022. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Enjs igy vagyok vele

20 ev munkaba jaras alatt egy baratom sincs

2022. jan. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Ez azt jelenti, hogy 50 %-ban te vagy a hibás.
2022. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad erőltetni, és akkor majd jön. De ehhez tényleg el kell tudni engedni fejben.

En a húszas éveim közepére eljutottam oda, hogy nem akarok legjobb barátot. Addigra már annyi emberben csalódtam, annyi mindenki lekoptatott, hogy azt mondtam, nem érdekel, jó nekem a családom, a férjem és a gyerekeim, többet nem akarok az élettől.

27 évesen megismertem egy másik nőt. Bár egyre közelebbi viszonyba kerültünk, én tudatosan tartottam a távolságot. Azt mondtam, oké, elvagyunk, de semmi több, nekem nem kell barátnő. 3 év múlva viszont történtek olyan dolgok, amik egyértelműen bebizonyították, hogy barátok vagyunk. Olyan szoros barátok, amilyen előtte soha életemben nem volt, hiába pedáloztam. Most meg, amikor kimondottan NEM akartam, nem tettem érte semmi különöset, mégis kialakult. Tavasszal lesz a 10 éves "évfordulónk" (bár nem tartjuk így számon).

Azt hiszem, a korábbi próbálkozásaim azért nem sikerültek, mert túl izzadságszagúak voltak.

Tudom, nehéz ezt elengedni, de ha találsz olyan dolgot, ami tényleg fontosabb, mint a barátkozás, akkor talán a barátkozás is könnyebben fog menni. Fura, de így van.

2022. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat, #6, neked különösen.

Próbálom én is elengedni, csak amikor úgy érzem, hogy valakivel tényleg jóban vagyunk, és mondjuk én szívesen töltök időt vele, akkor valahogy pofára esek. Akit meg nem keresek, az le is morzsolódik, nem látok rajta hasonló igyekezetet, nem tesz semmit a barátság érdekében.


#3, #5:

Kettőn áll a vásár, igen, de nem érzem azt, hogy rajtam bukik. Vagy ha ez így is van, mert nem mondom, hogy nem... nem látom, pontosan mi lenne az a dolog, amin változtatnom kellene, mert akkor már megtettem volna.


#1, nem feltétlenül csak egy barátnő, de inkább kevesebb, minőségi barátság, mint sok felszínes ismerős.


#2 36N, bár nem hiszem, hogy ez annyira fontos

2022. jan. 20. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Munkatarsaid milyenek?
2022. jan. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

☑️ Kezdj el EGYETEM-re járni !

☑️ Ott biztos , hogy barátokra fogsz találni !

☑️ több száz barátságkötésre váró, barátságos emberrel van teli !

☑️ Én még fiatalon 20 évesen kezdtem el estibe járni, telis teli 30..40 éves fószerokkal. - ott mindenki segítőkész volt és barátságos.

2022. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9, képzeld, jártam egyetemre, 12 évvel ezelőtt. Iratkozzak vissza? Lehet tényleg ez lenne a megoldás, mindig tanulni kéne valamit. De viccet félre téve, akkoriban valóban nekem is sok ismerősöm és barátnőm is volt, közülük ma mindenki máshol, a környéken egy sem, nem tartjuk a kapcsolatot max néhány like erejéig a fb-on.

De nem csak a régi osztálytársak maradtak el, hanem az új ismerősök is, egy darabig képesek energiát tenni a barátságba, aztán azt veszem észre, hogy már nem. Vagy mindenki csak rohan a dolgára,nem ér rá leülni, olyan, mintha nem lenne igény a barátkozásra.

Ezért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok rá, más is ezt tapasztalja-e.

És akkor kiegészíteném a kérdést, hogy 35+ évesek válaszait várom. Köszönöm.

2022. febr. 18. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!