Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok túl érzékeny vagy...

Én vagyok túl érzékeny vagy ez valódi probléma? Konfliktuskerülő emberrel hogy lehet ezt megbeszélni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy életproblémáról van szó, de engem zavar. Csak nem tudom jogosan-e.


Szóval 4en lányok (fiatal felnőttek) vagyunk legjobb barátok már nagyon-nagyon régóta. Azon belül is az egyik lány talán a legjobb barátnőm (legyen x) és a másik két lány is picit közelebb állnak egymáshoz. Mindegy is.


Szóval tkp. a legjobb barátnőmről van szó, akit az egyszerűsítés kedvéért x-nek fogok hívni most😀.


Az utóbbi időben több dolog is böki/bökte a csőröm de talán most jutottam el oda, hogy megfogalmazni is meg tudom.

Az egyik, hogy mostanában nagyon ritkán találkozunk. Ketten már nem is csináltunk utoljára valamit. Ez önmagában véve nem is lenne probléma, hiszen mindannyian elfoglaltak vagyunk, én lediplomáztam, ő tanul és nemrég kezdett dolgozni, ünnepek voltak, vizsgaidőszak, etc tehát érthető.

Ami zavar, hogy azt érzem, hogy ha én nem írnék neki, nem keresném akkor nem is beszélnénk. Ott vannak a hétvégék, munka utáni idő stb. tehat egy 1-2 óra kv-ra simán össze tudnánk futni. Már jópárszor írtam neki, de mindig volt valami. Nekem tök alap, hogy érdeklődtem milyen a munka, hogy ment a vizsga (mert tényleg érdekel h mi van vele). Magától nem mesél, de ha én nem írnék neki/keresném alig beszélnénk. A múltkor említettem neki, hogy megyek majd valami programra valakivel erre kicsit megsértődőtt, hogy miért nem vele. De vele mostanában már semmit se lehet tervezni. Ő nem igazán keres, hogy hé fussunk össze.

Nem volt köztünk semmi konfliktus, szingli szóval semmi olyanról nem tudok ami okot adna erre. Ismerem, alapvetően tudom azt is, hogy ő azért szeret egyedül lenni (többet mint én pl) de tényleg azt érzem, hogy ő nem tesz bele semmit ebbe a kapcsolatba, barátságba.


A másik (ami nem csak engem érint), hogy ha többen megyünk el valahova és egybe fizet valaki az egyszerűség kedvéért amit utána amúgy is elrendezünk, x-nek sose jut eszébe, hogy egyszer ő fizessen (mint írtam, mindig elrendezzük utólag), számtalanszor lóg valakinek és ő magától sose gondol arra, hogy vissza kéne adni, hanem mindig a másik jár a nyakára, hogy sorry még lógsz. Ezt viszont marhára kínos/kellemetlen valakivel újra és újra közölni. Fordítva meg a maradék 200 ft aprót is visszakéri.


Egyszer próbáltunk már erre finoman utalni, de abszolút bezárkózott.


Rendkívül konfliktuskerülő, ezer éve ismerjük már egymást, pontosan tudjuk, hogy a másik mikor érzi magát kellemetlenül. Viszont ha valami ilyesmit felhozunk, hogy hát beszéljük meg, akkor bezárkózik, hárít és nem igazán lehet vele beszélni.


Összességében talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy figyelmetlen. Nem önző. Csak sokszor (talán egyre inkább hajlamos erre) az az érzésem, hogy nem figyel másokra, abban az értelemben, mintha rá nem ugyanazok a "szabalyok" (nem szó szerint) vonatkoznának. Ha vendégség van egyikünknél (nem olyan rég volt) és megemlítem (csak úgy, nem célzásnak szánom) pl, hogy majd viszek y-hoz valamit, akkor jön a kérdés, hogy nem visszük-e ketten. Amivel nem lenne baj, de ilyenkor az az érzesem, hogy azt várja el, hogy én fizessem ki, én vegyem meg, azaz intézzem el. Neki a gondolat se fordul meg a fejében. Ez nem biztos hogy így van, hiszen nem vagyok gondolatolvasó, ezt csak azokból rakom össze amit az évek során láttam, tapasztaltam. Ill. főleg mostanában.

Valahogy kezdem azt érezni, hogy az egész társasággal való kapcsolatba se tesz bele annyit. Nem az anyagiakra gondolok első sorban, hanem magára a hozzáállásra, az odafigyelésre, érdeklődésre. Pl nem olyan rég diplomáztam és az volt érzésem, hogy ha nem írnám meg, ő nem érdeklődne, hogy h ment v ilyesmi. És igen, mindenkinek megvannak a maga dolgai de azt gondolom az nem tart semeddig hogy írjak 2 sort a legjobb barátaimnak hogy "mi a helyzet?".


Tudom, hogy NEM egy világprobléma.


Én reagálom túl/vagyok túl érzékeny? Vagy ezek mást is zavarnának?


Hogy lehet ezeket egy nagyon konfliktuskerülő emberrel megbeszélni? Aki hallgatni se szereti/bírja ha negatívabb kritika éri? Nem veszekedni akarok, megbeszélni.



2022. jan. 29. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi h hosszú, jól esett kiírni.
2022. jan. 29. 15:45
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát szerintem, teljesen felesleges. Aki ilyen ember, azon te nem fogsz tudni változtatni. Igazából én is része voltam egy haveri társaságnak, és sok évemet elpazaroltam rájuk azzal, hogy reménykedtem (és szóvá is tettem a gondokat) a változásukban. Nekem is volt onnan egyvalaki, akit régen a legjobb barátomnak tekintettem, de mára ezt is megkérdőjelezem, talán én néztem be az elejétől. Csinálhatod ezt, de igazából csak magadnak ártasz vele, te fogod rosszul érezni magad. Azt hihetnéd, magadból kiindulva, hogy ha majd megbeszéled vele ezeket a dolgokat szebb és jobb lesz minden, de nem! Maximum meg fog sértődni, de megváltozni nem fog. Én a helyedben elengedném ezt az egészet, felnőtt korban már amúgy sem ugyanolyan a barátság, mindenkinek munkája, párja, gyerekei lesznek.
2022. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A többiekkel jó a kapcsolat? Ha igen, tegyél egy lépést te is ettől az x személytől és fogadd el hogy nem vagytok olyan viszonyban, max. haveri szinten. Működhet ettől még, csak akkor azt is tudatni kell vele hogy ne kérjen rajtatok számon dolgokat, pl. hogy ide vagy oda miért nem lett hívva.


Lehet az is hogy jobb ha "elengeditek a kezét" és inkább csak a többiekkel találkoztok, közös programokra már nem nagyon hívjátok. Már ha ekkora az ellenszenv és feszültség mindegyikőtöktől.


Nyilván először érdemes beszélni vele, hogy úgy érzed/érzitek hogy ő a kapcsolataitokba nem nagyon tesz bele, lehet változást elérni vele. Legalábbis valami miatt együtt lógtatok eddig, persze lehet csak megszokás is, de valahogy az elején hívtátok.


Ha megint elzárkózik, nem érdekli, tesz rá magasról, akkor marad az első két lehetőség.

2022. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit szerintem félre lett értve. 20as éveink elején járunk. Házasság, gyerek, lakáshitel egyebek senkinél se téma:D


Nincs ellenszenv. Dolgok amik zavarnak.


Amit írsz kedves #2, nem értek egyet. Nem csak ilyen-olyan haverok vagyunk, hanem régóta így 4en legjobb barátok. Sok dolgon mentünk együtt keresztül (persze a saját élethelyzetünkhöz viszonyítva). Olyanok mint a 2. családom. Volt már olyan, hogy nem x-el, hanem valaki mással volt olyan ami zavart, bántott és leültünk 4en, megbeszéltük és igenis lett változás.

Ugyanígy velem kapcsolatban is volt a többieknek észrevétele. Voltak olyan dolgok amikben hibáztam és észre se vettem. Elmondták és igyekeztem változtatni és a mai napig is odafigyelni.


Nem értem, ezért miért kellene valakit kiközösíteni mint az oviban. Egy párkapcsolatot sem hajítasz ki az ablakon csak mert van 1-2 olyan dolog ami zavar, amin lehetne javítani.

Nem hiszem hogy egy baráti kapcsolatnál ez annyira másképp lenne, annyival "alávalóbb" lenne.

2022. jan. 29. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
XD akkor minek írtad ki a kérdést ha te mindent jobban tudsz magadtól?
2022. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"20as éveink elején járunk. Házasság, gyerek, lakáshitel egyebek senkinél se téma:D"

Akkor emiatt mondanám én is, hogy már nem igazán a barátod, illetve nagyon nagyon távolodtok egymástól.

Először azt gondoltam, hogy lehet csak a magánéleti elfoglaltság miatt lett ilyen, de ha semmi ilyen, akkor bizony kezdődik az eltávolodás.

Ez két emberen fog múlni, és ha ő ennyire nem tesz bele eleget akkor ennyi.


Én a helyedben ugyanezt tenném vele, és megnézném magától mennyire kezd keresni meg érdeklődni. Ha egyáltalán nem, akkor ennek a dolognak vége igazából, max nyújtogatni lehet feleslegesen.

Szerintem elég tipikus dolog ez, nagyon sok embernél előjön ilyen korban, hogy bizony van aki másik irányba megy és kész.


"Nem értem, ezért miért kellene valakit kiközösíteni mint az oviban"

Ez nem kiközösítés, hanem szimplán mivel ő elhalványul magától, kezd kikerülni a társaságból, így természetes, hogy akkor ti maradtok ő meg vagy megy ha akar vagy jön. Ennyi.

De ha valaki önszántából távolodik, nem kell önző módon cseszegetni meg leláncolni, hogy de figyi mi jobban tudjuk légyszi gyere, légyszi tegyél többet értünk stb. Ha nem, nem, fogadjátok el.


Ne magadból és a tapasztalataidból indulj ki mindenáron, mert minden ember más. Y nál bejön, X nél meg nem. Ennyi.


Ha valakit ennyire meg kell "menteni" meg fel kell "nyitni" a szemét az rég rossz, és lehet te vagy rossz úton, és te gondolod rosszul az ő tetteit és érzéseit.


De persze lehet erőltetni, nyugodtan, az általában csak több ellenérzést, sértődöttséget és vitát generál.


Más ha valakit tényleg érdekel, de felnyitják a szemét, és más ha valakit már nem érdekel annyira és úgy próbálják felnyitni a szemét, a kettő nagyon más.

2022. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiscica! Nőlj fel légy szíves. A barátságok idővel alább hagynak, mindenki megy a maga útján. Nem gondolod, ha ő magától nem ír, nem érdeklődik, ha programot akarsz csinálni, az intő jel? Egy párkapcsolat meg nyilván más, de nem azt mondom hogy az első dolognál be kell szüntetni a barátságot, de hosszú távon csak neked lesz rossz, mert állandóan az lesz a fejedben hogy bezzeg régen.... Meg ő nem ilyen volt... Elmondom, az emberek változnak. Gyerekkori legjobb barátom akivel szinte mindent együtt csináltunk, amint pasija lett jódarabig le se sz.rt, aztán beszéltünk, elvoltunk, de folyamatosan csinálta a dolgokat és konkrétan emellett az ember mellett 10 év alatt egy gusztustalan rosszindulatú önző, kihasználó érdekemberré avanzsálódott, és sokáig elnéztem a dolgait de ugyanígy nem akart sose jönni sehova stb. Így 20 éves ismeretséget teljesen beszüntettem mert már annyira idegennek éreztem ezt az egészet. És sokkal jobban érzem magam. Te ne menj ezen keresztül ha nem muszáj. Csak az a baj, hogy az ember saját kárán tanul. Kívánom hogy nálad ne így legyen.
2022. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!