Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barát, az olyan barát,...

Milyen barát, az olyan barát, aki nem mondja el őszintén a véleményét? Egy undorító féreg vagy képmutató?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, én mindig őszinte voltam a barátnak hitt személyhez, erre ma konkrétan azt vágta a fejemhez, hogy régóta hülyének néz, de csak ma közölte ezt velem, ez is csak úgy történt meg, hogy volt egy adott szituáció és azt megragadta. Én meg persze sosem kerteltem neki, hanem, nyersen és keményen megmondtam mit gondolok róla! Az meg a másik, hogy mindenért leszól engem, ha valamiben jobb vagyok, mint ő, akkor megy a kritizálás.

2022. febr. 6. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Undorító féreg.
Képmutató.
Hazug ember.
Gerinctelen.
Kamu barát.
11 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
A barátságok 99% végetérne ha mindenki öszinte lenne........
2022. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem hinném, egy érett, felnőtt ember tudja kezelni az ilyen dolgokat. Ha valaki időben elmondja a véleményét, azzal nincsen probléma, de ha mondjuk évekkel később közli, hogy mit a gondol másikról, az óriási nagy hiba. Akkor már inkább ne is közölje, mert csak magát teszi szánalmassá az illető.
2022. febr. 6. 16:21
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

"Nem, nem hinném, egy érett, felnőtt ember tudja kezelni az ilyen dolgokat."


:D :D :D

2022. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az #1-es válaszolóval. Az őszinteséget gyakran túlértékelik. Néha jobb hallgatni.
2022. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De az is ugyanúgy gerinctelenség. Vagy őszinte valaki maximálisan, vagy akkor ne is beszéljen az őszinteségről.
2022. febr. 6. 19:36
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha te sem vagy őszinte, akkor valóban álszentség erről papolni. Ettől független a kapcsolatokban nem reális elvárni a teljes őszinteséget. Pontosabban meg lehet próbálni, de általában nincs jó vége a dolognak.
2022. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
"Néha jobb hallgatni." Csak az hallgat, aki fél.
2022. febr. 6. 19:38
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor nincs jó vege
2022. febr. 6. 19:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Vége*
2022. febr. 6. 19:39
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy gondolom hogy a kompromisszumkészség az egyik legfontosabb dolog bármilyen kapcsolatban. És ha tudom hogy az őszinteségemmel megbántanám az egyik szerettemet, akkor inkább néha hallgatok, nehogy kockáztassam a kapcsolat létét. Ez nem egy általános dolog, szituáció függő. És persze, nyilván abból a félelemből ered hogy nem akarom megbántani, vagy elveszíteni az adott szerettemet. De hát emberek vagyunk, és egy csomó olyan alkalom van hogy félünk. Én ezt el tudom fogadni.
2022. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!