Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkedik úgy, mintha...

Miért viselkedik úgy, mintha egy féltékeny ex lenne?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel (ő is-én is 23/L) majdnem mindent megosztok, de mivel párkapcsolatban élek lassan 4 éve, így nálam is természetes hogy vannak dolgok amiket megőrzünk a párommal magunknak.

A barátnőm most lesz egy éve együtt a barátjával, 2 elég rossz kapcsolat után, a jelenlegi párja nagyon boldoggá teszi. Mégis, mikor kikérem a barátnőm véleményét kicsit bensőségesebb dolgokról, vagy nagy ritkán elpanaszolom neki, hogy milyen aprócska dolgon kaptunk össze a párommal, ő egyből felcsattan és furán reagál, ellenséges a barátommal. Pedig kezdetektől fogva a legboldogabbá tesszük egymást, teljesen hétköznapi (házimunka, időbeosztás, kis féltékenység...) "vitákról" beszélek, semmi olyan nem történik ami miatt így kellene viselkednie...Mindenki más imád minket együtt, szülők, más barátok, többi rokon. Csak ő viselkedik furán és sulykolja belém a negatív gondolatokat az adott helyzetben.

Másfél évig nem beszéltünk annak idején pont emiatt, mert nem tudott örülni a boldogságomnak.

Mit kellene tennem, régóta barátok vagyunk és jól érzem magam vele, de azért jó lenne, ha nem méregetné a párom, minősítené a kapcsolatunkat. Mikor ez az összeveszés volt, én csúnyán hozzá is vágtam, hogy biztosan a gyermekkori mintáink különbözőségéből adódik a dolog (neki elváltak a szülei, nekem nem), persze ez nem volt szép, bár a mai napig így gondolom... Lassan már nem merek neki 'rólunk' mesélni semmit, mit tegyek?



2022. febr. 16. 06:12
A kérdező szavazást indított:
Ne mesélj neki az életed ezen területéről
Mindent csinálj ugyan úgy, majd megbékél
Mással kellene barátkoznod
Ez teljesen normális
15 szavazat
 1/3 anonim válasza:
100%
Én is voltam hasonló helyzetben, eleinte kerültem a témát, de aztán lassan leépült a barátság. Szerintem ha vki nem tud örülni a másik boldogságának, akkor nem is igazi barát.
2022. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki mit látsz. Lehet ő sem tudja magáról hogy ezt csinálja. Szerintem nem tudatos. Aztán utána emésztgetheti, hogy miért megértve jobban magát. Szóval nem kell, hogy ott várj valami választ vagy magyarázatot mert szerintem nem. tudna azt adni ha nem tudatosan csinálja.
2022. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én lefeküdnék a csajjal,. a helyedben viszont hozzávágnám hogy miatta váltak el a szülei gyerekkorában, hátha segít.
2022. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!