Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitől lehet, hogy mindig...

Mitől lehet, hogy mindig minden kapcsolatom így végződik?

Figyelt kérdés
Alapvetően nincsenek barátaim,igazából csak a családom van nekem, nagyon összetartó családból származom. Kissé visszahúzódó 20 éves lány vagyok,csendesebb típus.régebben voltak barátaim, viszont már véget értek azok is. Most pedig, mindig az van, hogy bárkivel úgy alakul, hogy jóba leszünk, egy idő után nem vagyok már szimpatikus nekik, és szép lassan megszakad minden kapcsolat, elfejtenek, vagy max kihasználnak mar csak. Kollégiumban lakok, és ott is eleinte úgy tűnt, hogy jól ki jövünk majd a szobatársaimmal, de aztán folyamatosan elkezdek kiközösíteni, és szándékosan idegesíteni.(olyan dolgokat csinálni, amikrol tudják hogy zavarnak vele). Mitől lehet ez? Bárhol, bármilyen közösségbe kerülök, mindig ez lesz a vége, fokozatosan egy senkivé válok. Párkapcsolatom volt már több is, azok működtek is jól viszonylag, általában tetszeni szoktam a fiúknak. Csak egyszerűen barátokat nem tudok szerezni, vagy jó barátnőket, akikkel jókat tudok beszélgetni, közös programokat szervezni, stb

2022. febr. 24. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek okát igazából csak Te tudhatod. Próbálj tükröt tartani magadnak. Mi lehet az oka? Mondott esetleg valaki neked valamit, hogy mi nem tetszik nekik a természetedben?

Nem vagy figyelmes, esetleg nem tudsz alkalmazkodni, túlságosan ragaszkodsz, rátelepedsz a másikra, kihasználod a másikat? Ezek mind-mind nem túl szimpi tulajdonságok. És sorolhatnám.

2022. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat alapján azt mondanám, hogy ne aggódj mert ennek az időszaknak hamarosan vége. Most lépsz át a felnőtt korba és ott sokkal jobban fogják értékelni az ilyen embereket. Én is hasonló vagyok egy meg egy lány barátom is főleg. Gondolom csendesebb visszahúzódó típus vagy, aki nem a társaság középpontja. Ez tini korban még nem szerencsés és szerencsés aki barátot talál.

Annyit tanácsolnék, hogy maradj ilyen, legyél nyitott, kedves és akkor már csak rajtad fog múlni kit engedsz be az életedbe. :)

2022. febr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Én a helyedben elmennék pszichológushoz, ha egyedül nem tudod helyretenni magadban a dolgokat.
2022. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as, ezt mire érted? Nem hinném, hogy pszichológusra lenne szükségem
2022. febr. 26. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Barátkozz szintén csendes emberekkel. Én is mindig azokhoz közeledtem vagy ők felém. Majd vátozni fogsz, ahogy egyre több embert ismersz meg, akár a munkád által. Akármikor találhatsz barátokat. Lehet az egyik munkatársad lesz az.
2022. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Hali!

Átérzem a helyzeted,szerintem veled nincsen semmi gond,egyszerűen rossz emberekkel barátkozol,időközben megváltozik az értékrendjük.

2022. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárkózott vagy, vagy az is lehet, hogy nem vagy egy hullámhosszon a hülyeségeikkel.

Engem is kirekesztettek egy időben, mert nem tudtam nevetni bizonyos idétlenségeken, nem hozott izgalomba a divatról, körmökről stb. csacsogás, meg a pletykák. Nem szóltam meg őket, nem bántottam, de biztos érezték a kívül állásomat. De azért elvoltunk. A barátom a bátyám és a nővérem.

2022. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7-es, ugyanez van velem is. Én sem vagyok az a hülyülős mindenen, de nem ítélem el a többieket, azért mert ők azok, csak csendben figyelem őket. Szerintem igazad van, lehet ezt a "kívülállóságot" érzik.
2022. márc. 6. 18:31
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Egy szó: Személyiség. (Ne őrlődj ezen. Max fejlődj, nyiss, keress és találsz. ^^)


Azon belül is a mentalitás, prioritás, szeretetnyelv, érdeklődési köreid, tevékenységeid, introvertáltságod (extrovertált gyerekektől ne is várj megértést, ritka a kivétel, aki extroként megérti az introt)...stb.


A mások piszkálása, szekálása javarészt arra reflektál adott személyeknél, hogy lelki/mentális problémája van - sok ilyen van és egyre több. Nemcsak a fiatalok köreiben, felnőtteknél egyaránt.

Az önismeret hiánya és fejlődése megrekedt egy alacsony szinten (pl sokaknál tudatalattiak ezek) s pl az emberi rosszindulat is innen ered.


Az intro személyeknek ideálisabb az 1-3fős társaság (magukat is beleszámolva).


Mindemellett a mélyebb emberi kapcsolatokhoz szükségesek, hogy a főbb tulajdonságok egyezzenek, majd több közös kisebb-nagyobb ponton tudjanak kapcsolódni.


Felszínes napjainkban gyengülnek az emberi kapcsolatok, legyen az szimpla havertól egészen a párkapcsolatig.


Egy alapos önismeret is szükséges, hogy tudd mik jók, rosszak számodra.

Majd tudd, hogy milyen tényezők, tulajdonságok adhatják azokat a "közös pontokat" vagy pl mi az ami nem oké, nem fér össze a személyiségedben a másikéval. Mik okozhatnak eltávolodást, konfliktust...stb.


Ha megérted ezeket sokkal könnyebb lesz. (az emberek megválogatása is, ahhoz viszont meg kell tanulni beléjük is látni.)


Ha kell help ezen témakörökben, nyugodtan írj csak.


Szép estét!

2022. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Ui.: Nem azt mondom, hogy mindenki tökéletes, csak meg kell találni a hozzánk passzoló személyeket/társaságot, ahol a "hibák" /"egymás mellet nem megférő dolgok és tulajdonságok" nem okoznak gondot a kapcsolatokban.


Pl részemről: időbeosztás/lassúság (kivéve sportnál)

valakik "köszi, nem. Tököm alkalmazkodik"

mások: "majd amikor mindegyikünk ráér okés"


vagy pl a nagyon extrovertált személyekkel nem barátkozom, teljesen leszívnak. Barátaim intrók, kivéve 1, de ő megérti az intrókat és tiszteletben tartja, ha őszintén kimondom "bocsi most nem akarok összefutni, magamban szeretnék alkotni" - elfogadja, emberként viselkedik.


Tévhit rólam: sokan extrónak gondolnak találkozásokkor, mert jól kommunikálok és megfelelő hangerőn.

Minden ismerkedésnél első nézőponttal szembesítem az embereket: kifejezetten erős introvertált vagyok.


Tévhit az introvertáltakról:

- nem tudnak érvényesülni

- nem tudnak kommunikálni


Az tény: szeretnek olykor a csendes megfigyelők lenni és figyelnek/elemeznek.


Én: Pár perc is elég személyes találkozón, hogy tudjam: működni fog-e a (bármilyen) kapcsolat vagy sem. Gyorsan rávilágítok a főbb tényezőkre/tulajdonságokra s ha tudom, hogy "megölnénk egymást" vagy olyan langyos víz lenne, akkor off.

2022. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!