Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon elszomorodtam, mert...

Nagyon elszomorodtam, mert nincs senki közel hozzám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen ismerkedek új emberekkel, de nem tudok kapcsolatokat megtartani. Nyitott vagyok, de valahogy mégsem tudok befogadni embereket. Egyre többszőr fog el a szomorúság amiatt, hogy egyedül vagyok. Szeretek egyedül lenni, de ez az egyedüllét már sokszor tényleg magány és depresszió irányába tart. Igyekszem magammal programokat szervezni. Kiállításokra járni, beülni egy levesre/teára és podcastot hallgatni, sétálni/futni..de nem az igazi. Mindenkinek van 1-2 ember (én úgy látom(, akiben megbízik és megoszt vele mindent. Nekem ilyen nincs és szeretném, hogy legyen. Vagy ha valakinek barátja nincs, legalább a párkapcsolatában megvan ez. Néha azt érzem senkinek nem hiányozom soha. Éreztek ti is így néha?


25L



2022. márc. 2. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én régen fordítva voltam. Nehezen találtam barátokat, ismeretlenekkel meg nem is tudtam ismerkedni. Azt hiszem, amikor nyitottak felém az emberek, azonnal szinte megfojtottam őket a ragaszkodásommal, annyira éheztem. Páran lehet, hogy megijedtek, később ez javult, most több barátom is van, ebből 1-2 erősebb.

Te mit gondolsz, mi miatt nem tudod megtartani a kapcsolataid?

30F

2022. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most én is magányos vagyok (az egyik barátom meghalt, a másik rehabon van, velük tudtam mindent megosztani). Én sem tudom megtartani a kapcsolataimat. Néha azért, mert máshogy gondolkozok az átlagnál (mindent szó szerint értek, furcsa a humorom, nem tudok 'laza' lenni, nem tudom értelmezni a testbeszédet, mimikát, burkolt célzásokat). Ezt van, aki elfogadja, de néha sajnos nekem kevés az illető (ilyenre is volt példa). Szeretnék másokhoz kötődni, de az én személyiségemmel nagyon nehéz, katasztrofális.
2022. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

talán, mert ők továbblépnek? más élethelyzetbe kerülnek én meg nem vagyok az a típus, aki fut a másik után vagy bárkire rászáll. Az már szerintem nem barátság. Ez lehet fura, de sokszor gondolom azt, hogy bár lenne belőlem még egy és vele nagyon jól kijönnék és tudnánk egymást segíteni. Talán én ettől félek is, hogy nehogy sok legyek valakinek. De lehet ez a "taktikázás" már ilyen modern hülyeség + az internetes kapcsolattartás sem segíti valahogy a valós kapcsolatok kialakítását/elmélyítését.

2. kommentelő ez néha velemi is előfordul, hogy nem tudok laza lenni csak úgy vagy kicsit komplexebben látom a helyzeteket, mint az átlag. Haha de amúgy mindenki másnak/jobbnak tartja magát az átlagtól

2022. márc. 2. 23:05
 4/8 anonim válasza:
70%
Állandóan így érzek
2022. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Én is magányos vagyok mostanaban. Valami lánnyal beszélgetnék..25F
2022. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Fogadj be ukrán menekültet kutyával. Én is ezt tettem.
2022. márc. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyedul elek, ugyhohy befogadni nem fogok tudni
2022. márc. 3. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Ismerettséget sok féle módon lehet szerezni (pl. edzőterem, tánc, klubok, stb.), de ha jól értem, ezzel annyira nincs problémád.

Tapasztalatom szerint, a megtartáshoz szükség lesz, hogy legalább 2 közös dologban legyetek benne. Legalábbis egyik legjobb módszer. Pl. ha teszem azt sakk-körön ismertél meg valaki számodra szimpatikust, járjatok el együtt edzeni is. Ha lett egy jó lakótársad, járjatok együtt bulizni, vagy jógázni. Ha munkahelyen ismerted meg, hívd el színházba, vagy uszodába. Érted a mondanivalóm.

A másik lehetőség, hogy nem teljesen rendszeres lesz, de viszonylag sűrűn elmentek kávézni, sütizni vagy más alkalmni dologra, de akkor viszont sokat segít az internet.


Nekem van olyan barátom, akivel kb. félévente 1x találkozom, cserébe szinten minden nap írok vele -- közös a szakmánk, érdeklődési körünk.

Szerintem, élethelyzetnek nagyon meg kell változnia ahhoz, hogy már ne tartsátok a kapcsolatot. Pl. én néhány ellenkező neművel (esetemben nőkkel) nem nagyon írok, mióta házasok, de aki baráti társaságba tartozik, azokkal igen, minimum közös chatbe beírok + tartunk közös programokat.

Ugyanígy középiskolai barátok közül és párral még évekig írtam tovább napi szinten. Aztán kifulladt a dolog, majd amikor gondoltunk egyet, simán újra felvettük a kapcsolatot (hiszen össze nem vesztünk).

2022. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!