Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen helyzetben mi a leghelye...

Ilyen helyzetben mi a leghelyesebb?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akinek van még egy barátja. Hívjuk mondjuk most a barátomat Flórának, az ő barátját meg Endrének (nincsenek együtt, ezt úgy kell érteni, hogy jó haveri viszonyt ápolnak)


Az Endrének tulajdonképpen mondhatjuk úgy, hogy mindene megvan egy dolgot kivéve. Nem volt még soha párkapcsolata. Emiatt pedig súlyos depressziója van, már odáig fajult, hogy megpróbált öngyilkos lenni. Minden nap ír a Flórának, hogy ő mennyire örülne neki, hogy ha kiderülne, hogy ez a nap az utolsó. Tehát folyamatosan olyanokkal bombázza őt, hogy ő meg akar halni, nem akar érezni semmit, stb...


A Flóra ő tulajdonképpen éppen egy gyógyulási folyamatban van. Neki is vannak problémái amit gyógyszerrel kell kezelni, ő már félúton van és látható rajta nagyon a fejlődés, a kezelés hatékonysága és az akarás is. Viszont itt jön a probléma. Az Endre azáltal, hogy az ő nyakába zúdítja a problémáit, hátráltatja a gyógyulását és elkezdte vissza felé rántani magával Flórát is. Ma már szegény félig pityeregve mesélte el nekem, hogy őt mentálisan kikészíti az Endre és, hogy ő nem akarja a vállán cipelni az ő terhét, mert így a saját gyógyulására sem tud odafigyelni.

Viszont ugyebár itt jön a probléma, hogy az Endrének meg nincsen senkije, mindig Flóra volt az aki mellette volt és ha elküldené a francba akkor magára maradna és kinyírná magát.

Legutóbb mikor bevitte a mentő kapott beutalót pszichiátriára, de magánba nem akar menni, államiba meg nagyon sokára van időpont és félő, hogy addig nem fogja kihúzni.

A családjára sem nagyon számíthat sajnos az Endre.



Az a probléma, hogy számomra nagyon aggasztó volt, ahogy Flóra ma beszélt és attól félek, hogy az Endre teljesen lehúzza és magával fogja rángatni és nagyon félek tőle, hogy ő is odáig süllyed, hogy öngyilkosságon fog gondolkodni.

Én nekem Endre ebben a spirálban semleges személy. Flórát viszont szeretem és mondtam neki, hogy igyekszem erőt adni neki illetve támogatni harmadik félként de félek, hogy hosszú távon nagyon kevés leszek :(



Mit lehet ebben a helyzetben tenni? Flóra helyében mit tennétek? Nagyon féltem őt.



2022. márc. 3. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hú. Én voltam már Flóra és Endre helyében is, szóval tudom miről beszélek. A legfontosabb, hogy Flóra senkinek az életéért és döntéseiért nem tartozik felelősséggel. Ha Endre meg is hal, nem az ő hibája lesz, mert ez egy olyan döntés amit Endre saját maga hozott meg. A depresszióból kijönni pokolian nehéz, visszaesni pedig iszonyúan könnyű. Ha Flóra elindult ezen a folyamaton, nagyon nagyon nagyon fontos, hogy semmi ne húzza vissza. Egyébiránt amit Endre csinál, azt érzelmi bántalmazásnak nevezik. Újra és újra sokkhatásnak, és egy iszonyatosan stresszes helyzetnek teszi ki Flórát, aki egy idő után lelkileg bele fog rokkanni a teherbe. Nem mer majd elaludni, és órán/a munkahelyén is nézegeti majd a telefonját, egyszerűen nem fog tudni megnyugodni, mert mi van ha ráír Endre ő meg nem válaszol, és megöli magát. Tapasztalat. Ezt hosszútávon lehetetlen bírni. Mondd el ezt neki, és próbáld rábeszélni hogy szüntesse meg a kapcsolatot Endrével!
2022. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is meg kell, hogy szüntesse a kapcsolatot vele.
2022. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Be fogom mindenképpen valahogy adagolni neki, csak persze tartok kicsit attól is, hogy majd ellenem fordul a Flóra.


De engem ez nem fog érdekelni, nem fogom végig nézni ahogy kicsinálja magát akkor sem.


Köszönöm szépen a segítséget!

2022. márc. 3. 20:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!