Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? S hogyan tegyem?

Mit tegyek? S hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Van egy lány, aki olyan mint egy húg számomra! Nagyon jó viszonyt ápolunk!


Azonban aggasztó és ijesztő látni, hogy naponta másabb lesz.


Nem régiben hunyt el a legjobb barátja, azelőtt pár éve a legjobb barátnője hunyt el. Dupla veszteség.


Sokat bántották fizikailag és lelkileg, elvileg önutálata van és mérhetetlen nagy fáradsága [ha sokat alszik, akkor is kimerült, hamar elfárad, stb]. Sokszor fáj a feje is.


Sose tudja elmondani senkinek sem a bajait, mivel sose érnek rá, vagy ellene felhasználják. Nekem is épphogy mesélt valamit!


Csendes szokott lenni, megjátsza a boldog és bolond barátnőt mindenkinek! Azonban látható rajta, ha az ember jobban megfigyeli, hogy a mosolya nagyon furcsa. Az a baj, hogy nem foglalkoznak vele és úgy vélem, hogy már késő...


Nem tud gondolkodni elvileg, rosszul érzi magát, hogy nem hallja a hangokat a fejében. Mellesleg többszörösen jár a fejében az öngyilkosság.


Azt mondta, hogy olyan mintha lenne, de még sem van. Nem értem és ijesztő az Egész. Arról nem is beszélve, hogy képes elég hamar dühös lenni, pedig nagyon nyugodt személy volt.


Kérlek titeket, hogy ha tudtok valamit, akkor írjátok le! Például segítséget, vagy hogy ilyenkor mi a teendő!



2022. márc. 11. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg, szerintem onmagaban mar az , ha megmutatod rad szamithat ,bizhat benned,sokat segitene neki…illetve en megmondanam neki,hogy keressen fel egy szakembert

De az ,ha szeretettel fordulsz fele , szerintem sokat segitene

2022. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az Első Válaszoló írja, próbálj a támasza lenni, de alkalmasint javasold neki a szakembert is, mert a leírtak alapján szüksége van rá.
2022. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Ismeros a leiras, ram is jellemzo az ilyen viselkedes, nekem ilyen visszatero szorongasos depressziom van. Az segitett, hogy elszakadtam minden kivalto oktol (esetemben a csaladom altal generalt felesleges feszultsegtol, a verbalis bantalmazastol). Evekig tartott a folyamat, de mar sokkal jobban vagyok, viszonylag tudom kezelni es alig varom, hogy ujra elkezdjek elni. Mar nem felek a csaladtagjaim velemenyetol sem. Megmondtam nekik, hogy vagy tisztelettek bannak velem innentol, vagy felejtsenek el. A paromnak koszonhetem mindezt, nagyon nehezen viselte, de kitarto volt es segitett nekem minimalisra redukalni a kivalto okokat. Szerintem az, hogy a lany mellett vagy nagyon szep dolog es sajnos nehez lesz ebbol az allapotbol kihozni, de ha kitarto vagy sikerulhet, viszont nem feltetlen leszel eleg egymagad hozza. Beszelgess vele sokat, ha latja, hogy te nem iteled el emiatt es oszinten erdekel az allapota, lehet jobban meg fog nyilni. A szakember is jo otlet, mert az "olyan, mintha lenne, de megsem" erzes a deperszonalizacio elojele is lehet, az egy nagyon szar allapot, nalam masnaposan jott elo es napokig tartott, mire "visszarazodtam onmagamba". Allitolag ez a vagyok, de megsem allapot eleg konnyen magaba szippantja az embert es tobb mas komoly mentalis gondhoz is vezethet.

Nem beszolasnak szanom a kerdest, csak kivancsi vagyok, hogy mibol gondolod, hogy mar keso? A csaladja is bantotta, vagy ok sem foglalkoznak vele? Egyedul el? Elvegzi meg a mindennapi teendoit (pl. munka, iskola, egyetem, bevasarlas, stb.)? Veled tartja meg rendesen a kapcsolatot, vagy te keresed mindig? Amiota ilyen allapotba kerult, szokott meg talalkozni veled, vagy akar masokkal?

2022. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3-as, onnan tudom, hogy késő, hogy egyre jobban mondja azt, hogy gyenge és már nem bírja tovább.


Nem foglalkoznak vele, vagy ha igen, akkor nem a legszebben. De ez már évek óta van.


Elvégzi a mindennapi teendőét, azonban van, amikor romlik az átlaga, stb.


Már lassan mindenkivel megszakítja a kapcsolatot, eddig volt olyan, hogy ő és volt olyan, hogy én kerestem. Mindig tudott segíteni, azonban és sosem.


Már nem találkozik senkivel, egyszerűen rosszul van tőle.

2022. márc. 12. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!