Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetek egy öngyilko...

Hogyan segíthetek egy öngyilkos hajlamú barátnak?

Figyelt kérdés

Családi problémák, pánikbetegség, párkapcsolati problémák, iskolai stressz. Vágás és öngyilkossági kísérlet is volt már a múltban. Sajnos, nagyon socially awkward vagyok alapból is, fogalmam sincs hogyan kezeljek egy súlyosabb helyzetet vagy hogyan előzzem meg mielőtt komolyra fordulna.

Ma sikerült megállítanom, összevissza hebegtem a telefonban mikor sikerült elérnem, de nem szeretném, hogy ismét eljussunk egy ilyen pontra. Meghallgatáson és támogatáson kívül tehetek mást? Mit mondjak egy ilyen helyzetben? Mi az, ami megnyugtatja az illetőt?

Sajnos több órányira lakunk egymástól, nem tudok mellette lenni.

18 évesek vagyunk, lányok



2022. márc. 13. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha komoly a helyzet, akkor állandó gyógyszeres kezelés és szakember kell neki, a meghallgatásod nem ér semmit. Ezek olyan rohamok, amikkel nem tudsz mit kezdeni.


Sajnos gyakran előfordul, hogy figyelemhiányból csinálnak ilyeneket egyesek; ekkor is szakember kell természetesen, de legalább nem gondolja komolyan. Ebben az esetben beidomít téged, hogy mindig megkapja amit akar és ugrálj neki, feláldozva többek között az önbecsülésed, miközben akarva-akaratlanul mentálisan leépít.


Bátoríthatod hogy menjen orvoshoz és kezeljék, esetleg felveheted a kapcsolatot a szüleivel, annak az árán hogy utálni fog érte.


Mindkét esetben nagyon veszélyes pozícióban vagy, életre szóló sebeket tud okozni (akár visszafordíthatatlan mentális beteggé tenni téged is). Jól gondold meg mit csinálsz.

2022. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Voltam hasonló helyzetben, hogy lebeszélni kellett, bár való igaz, nem barát volt, hanem ismerős ismerőse. (Emellett több mint egy tizessel idősebb.)


Egy bizonyos ponton túl nem tudsz mit csinálni. Ezt az elején fogadd el, egyébként te is belerokkansz.


Az 1essel 110%-ban egyet értek. Ez nem igazán arról szól hogy meg akar halni, hanem a figyelem és a sikerérzet hiányáról. Ha pedig ezt úgy éri el, hogy megöli magát, akkor azt is bevállalja, mert a halált eszköznek tekinti a figyelem szerzéshez.


Például a telefon. Miért voltál ott épp vele vonalban? Véletlen, vagy ő hívott fel hogy "ennyi volt".


Én azzal közelítettem meg hogy kérdeztem.


(Most leegyszerűsítve:)


Ő: Kilátástalannak érzem az életet és nem tudom, hogy meddig bírom tovább.


Én: miért érzed kilátástalannak?


Ő: mert egyszerűen semmi nem jön össze, se egyetem, se semmi és már, már nem is fog.


Én: milyen lépéseket kellene tenned hogy ezen változtass?


Stb.


Nem tudom mennyire jó módszer, én kettő hetet "nyertem" vele, majd Karácsony után egy nappal írt egy közepes levelet hogy "köszi de ennyi volt, de legalább megpróbáltad".


Erre már nem válaszoltam, de szerintem biztos hogy nem halt meg. Hogy miért? 1. Miért írsz annak, aki segíteni akart neked ismeretlenként hogy "bocs, nem jött be"

2. Miért "cseszed" el a Karácsonyát?


Ahogy megismertem, nem hiszem hogy véletlenül írt ekkor.


<fölösleges mellékmese vége>


Ha ilyen történik, ne vedd magadra, reálisnak kell lenni.

2022. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
14%
Lehet csak azert mondja meg csinalja h foglalkozzanak vele am meg se tenne. Sztem aki meg akar halni azt hagyni kell. O dontese. Am ha en ki akarnam nyirni magam el se mondanam masnak..
2022. márc. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!