Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy reagálnál, ha egy (nem...

Hogy reagálnál, ha egy (nem túl szoros) barátod, ismerősöd megnyílna neked?

Figyelt kérdés
Elmondaná, hogy nagyon nehéz gyerekkora volt, elveszítette az édesanyját, nevelőintézetben nevelkedett, depresszióval küzdött, alkoholista is volt, és borderline személyiségzavara van?

2022. márc. 19. 11:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Értékelném az őszinteségét és ajánlanám, hogy keressen pszichológust.
2022. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy nem túl közeli ismerősöm ilyet rám zúdítana, iszonyat megijednék, és nem keresném többet a társaságát. Nem szeretném kvázi idegenek fájdalmát cipelni a vállamon.
2022. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
A rendelkezésemre álló információk és élettapasztalataim alapján próbálnék neki tanácsot adni, szerintem kb. ő is ennyit vár.
2022. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos az a tapasztalatom, hogy ilyen "vallomások" után pénzt szoktak kérni krízishelyzetre hivatkozva.
2022. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
4-es vagyok, két ilyen tapasztalatom volt, mind a kettőnél arra ment ki a dolog, hogy jaj, kikapcsolják a gázt nála, vagy kilakoltatják, végül kiderült, hogy az egyik elitta, a másik elcigizte a pénzét, és mikor ezzel szembesítettem, kikérte magának: ha pénzt adok neki, ne én akarjam eldönteni, mire költi...
2022. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Érzésekről beszéltem, nem lehúzásról. Sajnos biztosan előfordul, hogy a kettő egymást erősíti, de egyáltalán nem erre gondoltam. Nem érdekekről, nem bizniszről, nem lejmolásról. ÉRZÉSEKRŐL, EMBEREKRŐL, KAPCSOLATOKRÓL.


(Abba már nem mennék most bele, hogy "elcigizte", "elitta", mindkettő függőség, ami bizonyos mentális problémák esetén az egyik tünet.)

2022. márc. 19. 14:32
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Valószínű nem én leszek a megváltó Jézus Krisztus az ő számára. Keressen szakembert. Ha együtt nyavalygunk, attól nem lesz jobb, csak lehúz engem.
2022. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
6-os, az érzésekkel, a kapcsolat erősítésével alapozta meg azt a diszpozíciót, hogy pénzt tudjon kérni.
2022. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Mivel ráfáztam már ilyen emberekkel, kifarolnék a sorscsapásos életéből. Keressen szakembert, ne engem húzzon le (minden szempontból). Higgyétek el, amikor valaki előhozakodik az élete tragédiáival, az mindig akar valamit. Ingyen senki sem panaszkodik az élete feltárásával. AKAR valamit tőletek, és azt nem kellemes megadni neki. Ez így már amúgy érzelmi zsarolás: jaj, nézd, milyen szerencsétlen vagyok, hát hogy tagadhatnád meg tőlem a figyelmedet, az idődet, a pénzedet?!
2022. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem aki megosztja veled az életéről szóló szomorúságokat, az megbízik benned és csak figyelemre és egy kis törődésre vágyik tőled. Persze nem várja el tőled. Ha nem teszed meg neki, akkor hülyén érzi majd magát, hogy megnyílt neked és onnan még jobban fogja majd marcangolni magát. Amivel neked nem kell törődnöd, ha nem akarsz. Ne okozz neki még nagyobb fájdalmat azzal, hogy sajnálatból figyelsz rá, és törődsz vele, mert az később úgy is kiderül és az még rosszabb.
2022. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!