Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok olyan embereket...

Nem tudok olyan embereket keresni, akik engem sohasem keresnek. Így nem lehet kapcsolatokat fenntartani, de kínosan érzem magam miatta, érdemes változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Vannak olyan személyek, akiket a mai napig értékesnek tartok, de ők sosem írnak rám én meg már nem tudom rávenni magam. Kíváncsi vagyok, hogy mi van velük, de én most nem vagyok abban az élethelyzetben, hogy elmeséljem nekik, hogy mi van. Pszichiáterhez járok. Persze, az is egyfajta előrelépés, ha az ember tud nyitni mások felé, de nekem most nincsen témám, legalábbis pozitív nincs és nem azért akarom megkeresni őket, hogy panaszkodásnak higgyék ha nem tudok az életem pozitív alakulásáról beszámolni. Szóval ezért nem akarok velük beszélni. Amúgy a legtöbb kapcsolatom leépült az elmúlt 2 évben, és ez valószínű a problémák miatt vannak. Csak így nagyon nehéz haladni és fejlődni, jobban lenni, mert borzasztóan magányosnak érzem magam. Ugyanakkor egy energiavámpír vagyok, ki vagyok én, hogy bárkinek az életkedvét elvegyem. Tegnap találkoztam valakivel (akit mindig én keresek, de akkor szívesen eljön). Hát borzalmasan sikerült. :( Megint elvesztettem a magamba vetett hitem. Tudom, hogy neki is vannak problémái, és nagyon nem tudtunk egymásra hangolódni sajnos. Ez régen nem így volt.


Az a baj, hogy időt kéne adjak magamnak, hátha jobban leszek, de úgy érzem egyedül, magányosan nem nagyon lesz jobb. Mintha semmit sem tudnék tenni azért, hogy jobb ember legyek, több önbizalmam legyen és ne féljek az emberektől. Mert nem akarok nekik csalódást okozni, de mindig ez lesz a vége.



2022. márc. 25. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel én is pont így vagyok.
2022. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokan azokat az embereket keresik, akikkel jól érzik magukat. Akikkel nem érzik jól magukat, nem keresik a társaságukat. Lehet, hogy ha te keresed, akkor nem mondanak nemet, de egy idő után lehet, hogy kellemetlen, ezt te is érzed.


Ha azt mondod, hogy energiavámpír vagy, akkor az már fél siker a javulás útján, mert szembenézel ezzel, és jó esetben keresed a választ, megoldást, hogy hogyan lehetnél más.


Általában az az energiavámpír, aki máshonnan nem tud elég energiát nyerni.


Energiát pozitív élményekből, sikerélmény, természet, hobbi, stb.-ből nyer az ember, kirándulj, sportolj, akármi. Ha semmi nincs, akkor van nagyon megkeseredve az ember, és akkor szipkáz másoktól.


Ha csinálsz valamit, akkor lesz témád is.

keress kihívást, reális, elérhető célokat, és akkor sikered is lesz.

Pl. sport, ha eddig semmit nem sportoltál, akkor csak keveset, depi esetén már az is valami, ha kimozdulsz, rendszeresen, aztán mindig egy picivel több. Nem egyszerre sokat első lendületre, mert azt nehéz tartani, és csalódás lesz, inkább elvenné az önbizalmad, hanem inkább rendszerességre és fokozatosságra törekedni, és már az is sikerélmény, ha legyőzted a tehetetlenséged, ha felöltöztél, lementél...

2022. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!